Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 11:57 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 180 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Окт 14, 2013 10:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 12:37 pm
Мнения: 339
Bate Raiko написа:
Наздраве Ники и нема да се отказваш...поне до средата на декември ще "има игра", гаранция от бат ти Райка!!!


Абе аз да си знам че съм хванал като за последно, пък другото ще е бонус :wink:

Поздрави, Ники.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 15, 2013 6:55 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ха, хаааа :D :D ...Хареса ми гледната точка \:D/ !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 15, 2013 10:55 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Ехааа, ма много арни рибета сте фанали бре момци. :smt038
Още няма да загърбваме реката, май още арни дни ни предстоят... пък каквото такова. :D

Краси, стримерчетата екстра изглеждат, но за мене, защото не съм капацитет по връзването. :D
Но пък според мен не е важно как изглежда дадена муха, по важно е да е уловиста... само с опити на реката сам се убеждаваш кое става и кое не.
Видях там в устата на едно от кленчетата нещо като еленова козинка, кадис некъв.... е много съм доволен от тях през тази година.
Поздрави и никакво отказване поне до Нова Година!!!! :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 15, 2013 12:12 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Така като гледам прогнозите до края на месеца температурите ще стигат до 25 - 27 градуса, так че ни предстоят още излети. Да се надяваме, че и батковците ще се активизират сега да събират за зимата, за да вдигнеме малко и сантиметрите!
Наслука!

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 15, 2013 3:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:39 pm
Мнения: 118
Соте усъвършенствах тази муха от еленова козина,слагам подложка от микропореска гума и нещата се получават :)
Та така днес съвсем случайно имах работа до Кюстендил...та още по случайно оборудването беше останало в колата и не успях да се здържа и се метнах в реката при Коняво.
Времето беше доста кофти валеше дъжд,нямах много надежди,но реших да пробвам.
изненадата започна още от пъвото хвърляне....и така около 10/12 рибенца,но почти всички мн малки.
Ето и няколко фотки:
Изображение
Изображение
Изображение
Такъв калибър бяха рибите с изключение на 1/2
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Поздрави :)
Краси.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 15, 2013 7:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 12:37 pm
Мнения: 339
Баси, що и аз случайно не минавам от там :-k

Все така Краси, с практиката ще дойдат и добрите резултати, не че сега са ти лоши ама явно ти не си доволен :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 15, 2013 9:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:39 pm
Мнения: 118
Има някакви детайли които малко ме тормозят тъй като знам,че грешката е в мен....днес лидера ми се скъса да се оплита с възела на шнура..някаде бъркам в кастинга и това малко помрачи иначе много хубавия излет.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 5:31 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Моста на Коняво... и камичетата ги знам наизуст там. :D
В събота сигурно и аз натам ще се насоча.
Да, мухата е елементарна но пък си е доста добра... при по тихите места я пускам на изтичане.
Инак добре си ги надърпал отново Краси.
Поздрави за споделеното!!!! <occasion

р.с. При възможност, ако Никито ни събере на муховръз, идвай... тамън и кастинга ще си усъвършенстваш.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 8:11 am 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Тренировки, тренировки и пак тренировки, това му е майката. В началото и за се скъсвах да псувам, сега вече мисля,че нещата ми се получават и удоволствието става все по неописуемо \:D/
Наслука!

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 21, 2013 1:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Привет на всички четящи и преглеждащи тази тема. Изображение
Струмиадата продължава.
Разкошното време дето ни го предостави Октомври, не ми остави голям избор... та у събота зарязах всичките си ангажименти и се понесох директно у гьоло!!!! Изображение
Почти до обяд си беше доста студено, по рано сутринта и слана имаше, но пък след обяда си стана истинско лято.
По стари познати места се пуснах, водата обаче ледено студена, рибите доста капризни, доста им настоявах докато некое се излъже независимо от мухите.
Като цяло активността доста е понамаляла.. сезона си отива май, ама нещо ич не ни се иска.

Ами да пусна фотките, пък ще разказвам заедно с тях, че това може и да е последният добър рипорт от реката... така че моля да ми простите ако се увлека повече от необходимото в приказки и фотки. Изображение

Изображение

Отначало се почна с дребните рибета...

Изображение

Изображение

Постепенно ставаха малко по едрички...

Изображение

Изображение

Изображение

Това което ми направи впечатление е че нямаше заигравка с мухата... тръгнеше ли атаката, няма побутване, скачане и назландисване, директно налапва и толкоз... а пък борбата беше не повече от пет секунди и рибите се предаваха.

Изображение

Изображение

Намерих ги точно под тези върбалаци... пусках мухите на изтичане.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

В продължение на два, три часа обхождах периметър от около 50 метра, доста добре се отчете мястото.... обаче шило в торба не стои, писна ми и макар че знаех че повече може и нищо да не хвана, зарязах това място и отпраших нагоре по течението.

Изображение

Изображение

Това е малката Бистрица... беше направен някакъв мини бент на нея, така приближавайки към нея... въх, на спокойствие точно над големите камъни се препичат пет, шест рибета къде 40 сантима.
И ми кипна кръвчицата... ще пипна едно та квото ще да става :D .... да но а се покажех или стъпех на брега, щяха да ме усетят и толкоз.
Напраих няколко маневри в тила, отзад и отпред.... и накрая се сетих за тактиката на Бате Райко.. да ме прощава че използвах неговият патент в случая. Изображение
Та единственият възможен начин да не ме усетят, беше пълзешком.... подаването... знаех че имам право точно на един опит.... ами успях да метна мушето точно между тях.... няколко секунди затишие.... и първата ми мисъл беше че пак ги пропущих и сигурно са отплували.... само леко подръпнах и мухарката се сгъна....
Тоз мой пусти късмет, най дребното между тях се излъга... ма като се разшляпа, онези бабанковци се разлетяха кат торпили... такова прескачане на камънаци не бях виждал.
Та ей го и арестанта...

Изображение

Изображение

Изображение

Чак по късно забелязах че и обектива на фотото се е зацапал, ма ей на... ся и на фотките си личи.
Продължих нагоре по реката... само дребосъчки, с всяка измината минута ставаше все по отчайващо.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Вирчето на долната фотка, също държеше чудесни рибки... наблюдавах ги от високо... докато не ме усетиха. Изображение

Изображение

Малко преди да приключа, че започна да застудява, пък и рибите хептен спряха да налитат мушетата.. усетих как на единият ми крак става по студено, докато изляза вече подгизнах здраво... подметката на ботушчето се беше сцепила и всичко приключи... излета нямаше да е успешен ако си бях останал сух. Изображение

Ето и мухата дето според мен се представи най добре от тези дето пробвах... рецептата е взета от Румбата от Перник, разработката е изцяло моя.

Изображение

Прибрах се през чукарите и черните пътища... така утолих и моторджийската си страст, напраих и някоя фотка от баирите дето превзех..

Изображение

Изображение

Изображение

Това е всичко от мен... пожелавам ви още слънчеви дни и успехи.
Бъдете здрави !!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 21, 2013 8:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:39 pm
Мнения: 118
Соте поздрави за поредния си прекрасен репортаж.Този там район ми е слабост но за жалост не ми е достатъчно познат...
Как се стига до вливането на р.Бистрица виждал съм я мисля от колата като минавам,но нямам идея как да стигна...а и в нея има ли риби аз преди 5/6 години за последно ходих в моето село Церовица през което минава реката и се ловеше мряна и клен,но чух че някаква мина е замърсила реката и вече нямало никаква риба.

Поздрави :)
Краси!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 22, 2013 5:34 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
korni90 написа:
Как се стига до вливането на р.Бистрица виждал съм я мисля от колата като минавам,но нямам идея как да стигна...

Здрасти Краси.
Малко след бензиностанцията преди Конявският мост, вляво има черен път по който спокойно се стига до Бистрица... надолу след Ябълково също има хубави места, но нещо все ровят и мътят... от другата страна също има черен път, който свършва при самата река.
А и през Коняво също се стига дотам.
Риби в тази малка рекичка има по завирените места... инак напролет като и се вдигне нивото, се качва и нагоре.
Пролетно време става страшна, щом отнесе моста за Кюстендил преди няколко години.
От този мост съм ги гледал рибенцата как си плуват. :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 22, 2013 6:49 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Соте, двамата с тебе ще мааме шнуретата до "последен дъх" \:D/ \:D/ !! Наздраве бате <occasion !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 22, 2013 8:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:39 pm
Мнения: 118
Благодарности Соте за упътването :)
На тази рекичка ми е първата и единствена пъстърва дето съм успявал да заловя и изпитвам известни сантименти :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 22, 2013 9:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Страхотен репортаж и хубави фотки. Браво Соте. =D>

Поздрави и <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 180 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов