Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 2:35 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Апр 22, 2013 9:40 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Здравейте, колеги,

Както обещах, в неделя в 9:00ч. бях на устието на язовира. Гледката беше страхотна, извадих фотоапарата за да ви я покажа и изненада - забравил съм да го заредя. #-o

Закусих на място оглеждайки водата, но нямаше признаци на живот. Все пак докато разпъвах мернах едно малко кленче и започнах да го обстрелвам. Явно не ми хареса мухичките и след 10мин. се врътна и изчезна. Поогледах още водата метнах профилактично няколко пъти, но нямаше ефект. Почудих се какво да правя и реших да поема по реката, най-малкото да се разходя, с идеята към обяд пак да се върна на устието да проверя дали са се появили кленовете.

Вървейки нагоре видях интересни животинки, различни билки и няколко местенца, който можеха да се пробват. Първите няколко ги огледах добре и се отказах, бяха толкова малки и неудобни, че трябваше да замятам само с лидера и затова ги пропусках и вървях нагоре по течението. Докато не стигнах едно място, на което видимо имаше живот. Кефалчета (така ги знам аз кленовете) от по пръст, пръст и половина събраха нещо от повърхността на водата. Сложих една муха, която не бях пробвал до сега, купена единична бройка от един магазин в Стара Загора - сега я оприличавам на Goddard Caddis, но не съм много сигурен. Имах достатъчно място да хвърлям и започнах да ги обстрелвам. Почти на всяко подаване имаше атракция към мухата, но явно им идваше голяма и неможеха да я налапат. Поредното замятане, последвало скачане по мухата, засечка и ИЗНЕНАДАААААА :smt117 пръта се сгъна до половината, кратка борба и един батко излезе за снимка - клен около 25см. Имайки предвид размерите на реката бях шашнат и естествено много развълнуван, защото това ми е първият сериозен улов с мухарката. Извадих го на брега, плеснах се по челото и си викам "как може точно днес да не заредя апарата?", тогава се сетих за телефона направих му две снимки и по живо по здраво пак във водата. Преместих се 3-4м. по-нагоре, и започнах да подавам около друга група 10см. кленчета, пак същото немогат и немогат да я налапат тази муха. Реших да не я сменям защото е атрактивна и все ще се намери наякое с по-голяма уста. Няма и 15мин. по-късно, поредното подаване, поредното скачане, засечка и не мога да повярвам :shock: - пръчката пак сгъната до половината, кратка борба снимка и във водата (стори ми се малко по-голям от предишният). Пак се местя 3-4м. нагоре, продължавам да подавам и най-накрая намерих от тези малките с голяма уста - бърза снимка и да заминава. Продължавам на същото място, при едно от хвърлянията обаче закачих храстите до мен и лидера се оплете. Развързвам на място, в това време поглеждам във водата и замръзнах на място - 3-4 клена с размери 40-50см. направиха една парадна обиколка на мястото където хвърлях, дойдоха на 1м. от мен и се врътна на обратно.](*,) В най-смелите ми мечти в тази река не е имало кленове над 15см., седя гледам малката рекичка, гледам рибата как отплува и не знам на кой свят се намирам. Извадих още 2-3 от тези дето са по пръст и половина, осъзнах обаче че с всяко вадене рибата се местеше с няколко метра по-нагоре по течението, и гледах възможно най-бързо и тихо да ги пусна - те пропуснаха фотосесията. Малко по-малко се местих нагоре по реката и стигнах до етап в който подаването беше невъзможно (поне за мен) и това го разбрах като след поредното закачане в храсталаците, уловистата муха остана нейде там (добре че миналата седмица снимах кутията, та да я видите и кажете каква е реално :?: ). Докато вървя нагоре да търся друго място ги видях тези големите 3-4 клена да се връщат надолу по реката, явно изплашени от мен. Трябваше да прекося реката, ботушите ми преляха и беше ясно, че това е краят на риболовният излет, а и се появиха облаци и вятър.

Така или иначе минах покрай устието на язовира още веднъж, огледах внимателно, но нямаше и следа от кленовете, виждаха се само каракуди в плитчините.

Прекарах един страхотен ден сред природата, с много риболовни емоции който ще помня дълго време.

Малкото направени снимки, може да разгледате тук: https://www.dropbox.com/sh/qjtrjrv3bmf741g/HbT4vsTeHs

Поздрави,

Крис

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 22, 2013 11:36 am 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Браво Крис, страхотен излет си направил!
Поздрави и много слука занапред!

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 22, 2013 11:56 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Евала братинко, страхотен излет е станал \:D/ \:D/ !! Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 22, 2013 4:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Евала Крис!!! :smt038
Кефиш пич... голямата упоритост от твоя страна се възнагради!!!! :smt023

Изображение

Пожелавам ти още по големи и успешни бабанковци да налитат на мухите ти!!!
Поздрави!!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 22, 2013 7:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 8:16 pm
Мнения: 334
Местоположение: София
Поздравления и от мен за излета! \:D/

_________________
Какво му трябва на човека? – Пръчка, макара, шнур и една муха!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 22, 2013 8:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Браво, Крис. Поздравления за хубавия излет. =D>

Поздрави!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 23, 2013 11:42 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
:smt023 ,съвет от мен,за след забраната се зареди с гасенички


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Апр 24, 2013 5:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:12 pm
Мнения: 14
Поздрави за излета и рибите Крис <occasion .Утре и аз мисля да ги нападам откъм реката. :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Апр 24, 2013 6:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Здравей,

Румен Киров написа:
Утре и аз мисля да ги нападам откъм реката. :D


Чакам да кажеш как е минало.

Поздрави,

Крис

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов