Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Апр 18, 2024 5:57 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Май 18, 2013 3:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Здравейте колеги,

нещо не сте активни в писането тези дни и реших да споделя с вас един отминал излет. А именно на 28-ми Април сутринта реших да повторя дестинацията от 21-ви. След като миналият път видях какво се крие в тази рекичка, а и намерих уловиста за мястото муха, акустирах направо там - на реката над яз. Огняново, преди селото. Времето беше много слънчево и приятно за риболов, като към обяд даже стана горешо. Хванах приличен тен на тениска, а врата ми беше придобил приятният цвят на току-що сварен рак, но пък си струваше. :smt023

И така пристигнах на реката и дълбоко нагазил в тинестият бряг гледах да се придвижвам бавно и тихо към водата. Видях няколко по-едри клена и започнах обстрел. :smt079 Още с първото подаване имаше интерес, но само бърз оглед и "довиждане!". Опитах пак и този път мухата явно не му се стори толкова подозрителна и един красавец излезе за фото. В борбата и по-скоро с предвижването си по брега, за да го освободя възможно най-бързо, вдигнах повечко шум и рибите тревожно започнаха да обикалят вирчето. В един момент се озоваха на не повече от 1-2м. от мен. #-o Аз замръзнах, но реших че трябва да ви ги покажа и бавно издърпах фотоапарата от джоба си и ги заснех. Бяха поне 7-8 много добри като размер, но на снимката ясно се виждат само 3 от тях. След известно време се кротнаха, но повече не понечиха да вземат мухата ми. Преместих се малко по-нагоре и там ковнах един дребосък. Пуснах го да си "бяга" и докато се обърна един дзвер ме гледа тревожно от водата на 2м. от мен. Опитах да му подам мухата, но само с мърдането си го изплаших. Наложи се да се преместя още по-нагоре по течението. Там видях как няколко сериозни по размер клена, застанали срещу течението и от време на време вземат нещо - каквото то донесе. Пробвах ги няколко пъти с различни мухи, но явно не ги харесаха. Върнах пак уловистата и породължих нагоре. Там пак извадих един хубостник за снимка и още докато го държа покрай мен се изниза "парада на батковците" :D . Видях горе долу къде се настаниха, замервах ги известно време, докато един по-дребен не се излъга накрая (както се казваше в един филм "не взехме черешката на тортата, но поне облизахме глазурата").

Денят беше напреднал, а аз доста гладен. Отдалечих се от реката да си изконсумирам сандвича и докато си ям видях страхотни пепруди. Направих и на тях една бърза фотосесия, доядох си и се върнах до реката. Вече беше станало доста горещо и се виждаха само дребосъци да се подават над водата. Пробвах няколко пъти на различни мухи и на различни места, но без успех. Вече и на мен ми беше станало горещо и реших, че е време да си ходя.

Бях си наумил да видя как е устието на язовира, но жегата ми дойде в повече и пропуснах тази част. Преди да събера талъмите направих една снимка и на мухата. Изживяването беше страхотно и ще ми останат много добри спомени от този излет.

Ето и снимките https://www.dropbox.com/sh/pwpijfvbmi7j61q/JH9xBXs8H5

Поздрави,

Крис

П.П. И пускайте репортажи, че в такива седмици от по шест работни дни, трабва да има какво да ни крепи <occasion

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Май 18, 2013 10:42 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Евалата:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Май 19, 2013 9:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:11 pm
Мнения: 237
Супер си си изкарал. =D>

Онази, втората снимка със "зиналата" паст много ме кефи. :D

_________________
1. Dum vivimus, vivamus

2. Хубава ни е държавата, жалко че е населена !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Май 19, 2013 1:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Браво Крис, хубави риби! Годарт кадиса е невероятна примамка за кефал и този репортаж е поредното доказателство за това. Давай все така! :)

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Май 19, 2013 6:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 8:16 pm
Мнения: 334
Местоположение: София
Здрасти Крис,
Поздрави за излета и репортажа! \:D/

_________________
Какво му трябва на човека? – Пръчка, макара, шнур и една муха!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 20, 2013 1:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Евалата Крис... :smt038 ... тепърва ще откриваш нови мухи и нови места, да не говорим за новите мухарки... всяко нещо носи удовлетворение на душата. :D
Целта е ей тази зинала паст...
Поздрави и ти пожелавам още по страхотни изживявания!!! <occasion

р.с. Не пишем защото е забрана в момента.. само почакай да дойде първи юни. :smt030


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 20, 2013 1:47 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Браво Крис! Страхотен излет!
И аз съм на мнение, че след забраната нещата ще са коренно различни. Теърва предстоят вълнуващит излети. :))
Поздрави и наслука на всички!

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов