Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:31 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Искрецка
МнениеПубликувано на: Вто Май 28, 2013 8:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Не мое да не си уцелил мухата приятел. Или има риби и кълват или няма и постиш. Това с мухата вече е диагноза, т.е. чудиш се в какъв филм да се вкараш за да оправдаеш вярата, че има риби. Ами няма. Понабодени са, поизвадени са, няма ги толкова. Горчивата истина ....

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искрецка
МнениеПубликувано на: Вто Май 28, 2013 9:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Да, бе! И после мистериозно се появяват с "изумрудената" вода едни тупалки на по 3-4-5 години!
Мислете малко повече пред клавиатурата! :D

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искрецка
МнениеПубликувано на: Вто Май 28, 2013 9:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
И се появяват ВСЯКА ГОДИНА!!!

П.П. Деа тая метода за писане без корекции.... ](*,)

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искрецка
МнениеПубликувано на: Вто Май 28, 2013 10:38 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
На мен ми е ясно че не е от мухата само:)Иска си опит и познаване на реката поне малко.Първо мислех да ловя на две нимфи(предната седмица при Самоков вода много:))то се оказа че течение и за една няма амен амен.Разбрах че съм затрил индикатора при Самоков,рекох без,ама нали 'много' съм ловил на нимфа помятах малко,то като напече едно слънце и като се разлетяха насекоми се отказах от нифата и на суха.Тъкмо осъзнах че реката е мътна за този риболов и измислих коя суха да ползвам за индикатор,то половинката каза да се прибираме и така си и стана:( :)


П.П. Малък ми е опита с пъстървите о6те.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искрецка
МнениеПубликувано на: Вто Май 28, 2013 10:39 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
'06те'-това чата много разваля грамотността:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искрецка
МнениеПубликувано на: Вто Май 28, 2013 10:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Савов, питай статистиката, те ще ти кажат. Ама да не питаш НСИ, а тия дето ходят по реката от хиляда деветстотин деветдесет и ..... И пред и задклавиатурно, това няма как да се обори, защото наистина рибите са все по-малко с всяка изминала година. Ако не вярваш - подсказах ти с кого да си свериш часовника. Здраво! <occasion А балъците нека дерзаят, с мухи, с поводи, с методи, с олово - малко или много, но и те ще се усетят след време. Човек се светка рано или късно. Мислим си, че е по-добре да го знаят от сега. Разбира се, че с упорство ще боднат некоя риба, било то на Искрецка, било то на коя да е друга пъстървова река в БГ. Тепърва ще ги влече да гонят михал. :smt117

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искрецка
МнениеПубликувано на: Вто Май 28, 2013 11:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Цитат:
На мен ми е ясно че не е от мухата само:)Иска си опит и познаване на реката поне малко.Първо мислех да ловя на две нимфи(предната седмица при Самоков вода много:))то се оказа че течение и за една няма амен амен.Разбрах че съм затрил индикатора при Самоков,рекох без,ама нали 'много' съм ловил на нимфа помятах малко,то като напече едно слънце и като се разлетяха насекоми се отказах от нифата и на суха.Тъкмо осъзнах че реката е мътна за този риболов и измислих коя суха да ползвам за индикатор,то половинката каза да се прибираме и така си и стана:( :)


П.П. Малък ми е опита с пъстървите о6те.


Здравей Косьо! :)
Дали на две нимфи или на една - няма особена разлика за нашите реки. Тънкия момент се състои в това дали си сигурен, че си минал на евентуално хранещата се риба както трябва. Минал с примамката имам предвид. Има риби, които искат буквално да им се прекара пред муцуните. Това вече ще го трупаш с годините. Повярвай ми - няма да го научиш тук, във форума. Научаваш се първо да разчиташ потенциалните места за хранене на пъстървата според дебита на реката разбира се, след което презентираш нимфата(или нимфите. ако си с повече от една нимфа). Иде момент номер две - ти замятайки тия нимфи или тая нимфа, сигурен ли си, че извозваш хубаво? Минаваш ли добре с примамката? Е, това опитът ще го покаже след време приятел. Хората, които могат да те научат на това вече почти не пишат тук, но виж се с Боцко от Искрец, разменете контакти, той може да ти покаже разни неща. Е сам той ще ти каже как ги разцепваме рибите като дойдем с Мартинчо, нооо и много сме го яли валата и то на контра ;). Дерзай! ;)

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искрецка
МнениеПубликувано на: Сря Май 29, 2013 10:21 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Pileto написа:
Савов, питай статистиката, те ще ти кажат. Ама да не питаш НСИ, а тия дето ходят по реката от хиляда деветстотин деветдесет и ..... И пред и задклавиатурно, това няма как да се обори, защото наистина рибите са все по-малко с всяка изминала година.


Пиле, пак повтарям - ако няма, няма да има по всяко време! Щом във високата вода има - нали няма да ме убеждаваш, че съм халюцинирал :D - значи има, но с падането на водата заема надеждни укрития, в които да оцелее и в които е недостъпна за нас - цаците! Иначе няма как да имаме всяка година едри риби в пълноводието - ще са изловени от малки! Откакто ходя на Искрецка картината е все една и съща и точно такава - напролет супер, през лятото и есента - куцо! Като измисля тактиката да ги откривам и през "лятото" ще те "светна" и теб - не съм като "корифеите" - да се стискам... :D <occasion

Просто тая река иска много редовно ходене и изучаване - поради огромния натиск от "двукраки", рибите са супер наплашени, хитри и не се показват лесно!!!! А иначе се зарибява толкова масирано през последните години, че немислимо да не останат риби!

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искрецка
МнениеПубликувано на: Сря Май 29, 2013 11:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Показва се по некоя риба пролетно време, няма спор. Но дори и на зелената пролетна и с хубав дебит вода не се ловят риби еднакво добре по цялото поречие точно защото няма много риби.

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искрецка
МнениеПубликувано на: Чет Май 30, 2013 10:19 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Ако не се бъркам с Мартин се запознах на искър при Враждебна.Сега като пада забраната,ще му звънна да направим един риболов на клен.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Искрецка
МнениеПубликувано на: Пет Май 31, 2013 9:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 8:05 pm
Мнения: 59
Местоположение: гр. Своге
Цитат:
Пиле, пак повтарям - ако няма, няма да има по всяко време! Щом във високата вода има - нали няма да ме убеждаваш, че съм халюцинирал :D - значи има, но с падането на водата заема надеждни укрития, в които да оцелее и в които е недостъпна за нас - цаците!

С това за високата вода съм съгласен. Във висока вода винаги са излизали риби, като това са мои наблюдения от около 15 години, преди да съм виждал мухарка и по телевизията.
Падне ли нивото става тегаво, но пак има изненади, преди две седмици една цепеница ми изправи куката, видях я, като пън е :smt119 . Може би вече са и видели сметката.
На ниска вода съм имал резултат на суха муха, но много късно вечер.
Истината, е че рибата намалява, много се бракониерства, няма контрол. От 10 годишен съм по реката и никога не са ме проверявали, а "те" наглеят, правят забележки да не ходя по реката, че немогат да си свършат работа.

Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов