Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:49 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 03, 2013 9:31 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Браво, страхотно си изкарал ваканцията =D> Както се казва - Дай, Боже, всекиму!


Сега на мой ред ще продължа историята за Тунджа (надявам се да нямаш нищо против)

За останалите колеги малко предистория... Свързах се с колегата Mutavdzhiyski да ме насочи къде да отида на Тунджа. Той като един добър човек :wink: ме изпрати и упъти както сигурно и майка ми не би го направила - с подробности от муха до конец! (За което съм му изключително благодарен) :smt023

Риболовът беше плануван за неделя рано сутринта, но съдбата ме заведе там още в събота следобяд. Тогава само проучих мястото и огледах обстановката. Гледам и не вярвам на очите си
Цитат:
В реката имаше стотици кленове, най-големите стояха под надвесените храсти, а по-малките (35-40 см.) на ята (стада) от по 30-40 риби.
Това беше всичко за съботният ден само наблюдение и анализ на поведението на рибите.

В неделя рано сутрина бях отново там. За голяма моя изненада повечето места бяха заети от плувкаджии. Намерих едно свободно място с по-малко храсти и започнах да подавам. След около 30мин. започнах да разбирам грешката си - не се доверих на колегата на 100% а именно пропуснах да си пия хапчетата
Цитат:
Ето за това бях препоръчал на един колега Мента, глог и валериан

Смених всички мухи в кутията, обходих всички възможни места след което пробвах и от невъзможните, но в крайна сметка резултатът беше нулев. Много мухи останаха по храстите и клоните за окраса, но риба така и не хванах. Дори онези малките кленове по 10-15см. не се излъгаха да вкусят от мухите които им предложих. Явно това място се е превърнало в своеобразно училище за млади кленове, а старите показват какво значи търпение... "Този дето се подава от храстите е мухар, ще го познаете по това, че много маха с гегата. Сега ще започне да ни обстрелва с различни фалшиви мухи, бръмбари и всякакви такива, но вие трябва да покажете желязна воля и да ги игнорирате. Ако искате да го подразните се завъртете под примамката и след това рязък завой на обратно! За да му изпъните нервите до край, може през известно време някой да отиде и да му побутне мухата, ей така ..."

След около 3ч. неуспешни опити, правя поредното замятане-закачане-късане и нервите не издържаха - Айде чао, довиждане, лека нощ, приятни сънища, мерси!

С изненада сега разбирам колко съм бил вглабен в надлъгването с рибите - нямам нито една снимка...

Сега остана само надеждата, че когато се върна следващият път на мястото рибите ще са още там и този път ще са по-гладни и непредпазливи... [-o<


Поздрави,

Крис

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 03, 2013 10:30 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ох...заболя ме пупата от смях :D :D .....Тъй, тъй...учете се младежи що значи "проклети клянове", за да не се чудите на туй определение :wink:!! Надявам се никой не се обижда, всички сме минали по тоя път....
П.С.: Не знам как е точно обстановката във въпросния участък, но принципно има един "лек" за такива риби....Той, за съжаление, буквално е свързан с мъките на Христа...Пролейте малко кръв, промушвайки се през драки, и ако съумеете да подадете ви давам гаранция, че ще вземат тутакси, дори ако сте подали монтиран на кука фас....Веднага обаче трябва да подчертая, че "Христовите мъки" носят успех два, максимум три пъти...След четвъртото "кръводаряване" с мъка на душата ще установите, че обитателите вече ЗНАЯТ, че туй, дето пада отгоре е "кур капан".....Абе с две думи..."проклети клянове", майна......

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 03, 2013 11:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 7:55 am
Мнения: 262
Местоположение: Хасково
Сигурни ли сте ,че това са кефали, а не разни "гърби","морунажи","алаи","скобари" и т.н.Защо не посочите мястото ,за да изпратим едни инспектори от ООН? Все пак това не са пъстърви!
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 03, 2013 12:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Ееее Крис, признавам че си разказвач пич. :smt038
Дори по опитни колеги си остават капотирани.
Няма място за ядове, природата, водата, красотите и зеленината покрай теб, чистият въздух... все неща дето си заслужават даже да си останеш пълно капо... пък и най важното си видял... че има живот в реката, добър повод да има и следващ път. :D
Поздрави Крис. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 03, 2013 6:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Крис, надявах се, че резултата при теб ще е друг, но уви... :wink: Важното е, че рибата е там.
Аз тази събота и неделя ще атакувам мястото с нови надежди, че този път резултата ще бъде по-добър. Имам тайно оръжие... специални мушици вързани от капризни кефали (по думите на колега с доста по-голям опит).

boyan_am написа:
Сигурни ли сте ,че това са кефали, а не разни "гърби","морунажи","алаи","скобари" и т.н.Защо не посочите мястото ,за да изпратим едни инспектори от ООН? Все пак това не са пъстърви!
Поздрави!

Колега първите снимки от репортажа са от мястото и това в кепа определено е кефал. Имах доста време да ги наблюдавам как ми се присмиват ](*,) Що се отнася до инспекторите от ООН... Не, благодаря! Те се изложиха в Сирия и първо трябва да докажат професионализма си, за да бъдат допуснати за проверка :wink:
Ооо, да това не са пъстърви... това са много хитри "батковци", които имат перфектна видимост и в момента са вегетарианци или нещо от сорта и не искат никакви "кюфтета, наденици или пържоли", но скоро... пак ще почнат да хапват "месце".

Поздрави

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 03, 2013 6:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Жоро, бат ти Боян е от висшето командване на "Първа хасковска противокленска танкова бригада", за това така изтънко те подпитва :wink: \:D/ !!
П.С.: Надявям се, че ще ми прости за "интелектуалното пиратство", ма заслужава да се види какви ги върши из хасковския регион:

Изображение

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 03, 2013 7:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 7:55 am
Мнения: 262
Местоположение: Хасково
Колега Mutavdzhiyski, питам дали не са морунажи ,защото на Тунжа съм наблюдавал огромни ята от този вид, (с.Елхово)освен това колегите ,които редовно посещават тази река не са наблюдавали такова поведение напоследък на кефалите.Напротив ,забелязва се добра активност от Сливен до Ягода.А пък в ятата от морунажи, естествено има и кефали ,които са активни.Интересно е какво ловят колегите на стръв по тези места.Във всеки случай предполагам ,че не са морунажи ,които са активни през зимата и през пролетта.Пожелавам ти успешен риболов и разгадавене на загадката!
Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 03, 2013 9:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Егати хубавата визитна картичка има колегата - поздрав за което :wink:

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 04, 2013 8:27 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Здравей, Бояне

boyan_am написа:
Интересно е какво ловят колегите на стръв по тези места.Във всеки случай предполагам ,че не са морунажи ,които са активни през зимата и през пролетта

Когато аз отидох, колегите ловящи на стръв бяха местни хора дошли да окъпят малко червея, за да не си стоят в къщи (поне на мен на такова ми приличаше). Имаха хванати по няколко гърби и мренки или това е което ми показаха.

Относно рибите, аз не хванах за да покажа снимка, но грешка няма - кефали.

П.П. Не искам да обидя никого - едни къпят червейте, други къпем мухите. Всеки гледа да избяга от сивото ежедневие...

Поздрави,

Крис

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 10, 2013 1:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 7:55 am
Мнения: 262
Местоположение: Хасково
Какво стана с масовите струпвания на кефалите по Тунжа?Има ли успехи,или продължават да са на вегетарианска диета?
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 10, 2013 4:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
По програма трябваше тази седмица да ги пробвам, но бях сгафил на предния ден пред женското началство и даже не си и помислих да повдигам темата... Тунджа.

Тази събота обаче прхвърлих Стара планина за един риболов с "боляри" по река Росица.
Много ми хареса реката и рибите по нея. Като цяло хванахме доволно количество рибета с размери от педя до към 30 см. Кънчо излъга един по-хубав дебелак (на снимката). Интересно, че по едно време, около 17:00 часа от един път рибата спря да взима. Пробвах различни мушици, но резултата беше нулев. Виждаше се в плиткото, но не желаеше да се храни.

Поздрави

Изображение

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 10, 2013 5:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 7:55 am
Мнения: 262
Местоположение: Хасково
Жоро, благодаря ,че сподели за хубавия излет!
Пустите му кефали, особено като си пуснеш един ,два, престават да атакуват мухата ,пръскат се и се изпокриват.Изглежда си съобщават с някакви жестове или феромони за опасноста.
Кефалът ,който Кънчо е уловил е много красив!
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 10, 2013 8:11 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Така е, кефалът е умна и проклета риба..Във тиха вода е направо професор..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 11, 2013 8:04 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Здравей, Жоро,

И аз като колегата boyan_am взех да се чудя какво направи с тези кефали по Тунджа?

Много трябва да се внимава с началството иначе се получават такива неприятности :D

Поздрави за излета по Росица =D> А такива екземпляри са радост за окото :smt023

Явно ще ги гоним друг път зверовете по Тунджа :wink:


Поздрави,

Крис

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов