Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Съб Апр 20, 2024 1:29 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 266 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Юли 06, 2015 8:12 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Браво Косьо. Хубави са рибките. И аз бях по Искъра но над Кокаляне. Риба имаше но не беше активна. Нито кадиси, нито ред таг искаше. Накрая все пак съдбата се смили и на осичка падна едно хубаво кленче. За сметка на това на Пънчо уклея беше полудял. Минах на една тъй наречената "лайнярка" на кука 16 и начесах крастата.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 06, 2015 10:32 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Браво и на теб Митко,ходене му е майката!Проблема в активността според мен е ,че рибата все още не си е хвърлила хайвера,поне при нас е така!Предвид очертаващите се горещени трябва да се очаква повишена активност на рибата!
поздрави и наслука <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 06, 2015 3:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Здрасти, Косьо,

Или въдицата ти е малка или си хванал един хубав кефал :D

kosyokosev написа:
... все пак излъгах 5 кленчета.:)

Изображение


Поздрави за излета и за споделянето :wink:

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 06, 2015 4:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Здрасти Крис. Въдицата ич не му е малка. Просто човека си е хванал хубава, ама много хубава рибка. Пожелавам на всекиго по много такива. Не е за подценяване и прекрасните снимки от пейзажа.
Ама искам и повече, толкова е красиво.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 06, 2015 7:45 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
На фона на слабата активност и двете слаби атаки това място останах много изненадан след като линията се изпъна и рибата неотлепяше от дъното:)
Естествено кепа беше в колата:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 19, 2015 8:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Хоп-хоп-хоп, за мухарски подвиг винаги готов \:D/ ....Здравейте, молодци :D !!! Днеска се надигнах у пет сабахлем, щото жегата направо е влудяваща [-( ....Играх малко ва банк, като реших да нападна Искъра от летището обратно към Гара Искър, до където устискам....Решението се оказа правилно, реката беше с ниско ниво, сенките - дебели и, най-важното, рибите бяха активни!!! Все пак има някаква полза от почти шестмесечното залпово изпускане на Пънча - реката е изчистена от натрупаната с годините гнас, "направила" си е страхотни нови вирове, завои и тихи места...Приключих риболова с около 60-70 риби, като поне двайсетина от тях бяха 25-30 сантиметрови. Направи ми впечатление, че рибите са пълни с хайвер, държат се около по-бързото течение и са групирани неравномерно в реката - имах серии от по десетина риби от едно и също място, докато на наглед прекрасни места нямах никакво пипане....Стига приказки, време е за фотките:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

За тая фотка съм сложил поларизационните очила пред обектива, за да се видят бабацките...:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И сега идваме към "черешката на тортата" за днешния излет....Ходи си Бат ви Райка и стига ей до това място - пясъчна ивица, разделяща реката на два ръкава:

Изображение

Таман съм стигнал до големия дънер в "края" на снимката и в десния ръкав нещо изшляпа:

Изображение

Поглежда и замръзвам - във водата плува нещо сиво-кафеникаво с дължина около метър!! Викам си - бах мааму, това е някакъв сом, дошъл незнайно откъде!!! Гледам "нещото" като хипнотизиран и въобще не се и сещам за апарата....В един момент "сома" подава глава над водата, взема въздух и се шмугва надолу по реката...Чак тогава осъзнавам, че това всъщност е видра!!! Огледах внимателно пясъчната ивица, която се оказа пълна със нейните следи:

Изображение

Изображение

Изображение

Нямам никаква идея откъде се е взело туй божие творение, но това е най-дивия участък от реката, с множество разклонения, шубраци, вирове и се надявам да оцелее!! Най-интересното е, че участъкът, за моя изненада, беше пълен с риби...И в заключение няма как да пропусна любимите си бабалюги - този път за сесия позираха едни от най-красивите представители на семейството на водните кончета - сините ромолничета:

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ами толкоз от мен, молодци!!! Дано и вие сте имали добра слука и дано вземе, та захладнее малко, че тоя ад се не издържа вече......

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 19, 2015 10:27 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Мерили сте си мустаките с видрата(кой ще хване повече риба) :D

Тая вида има лапа като овчарка.

Аз също посетих Искъра днес,но в по горното му течение,Говедарци. Резултатът беше 4 пъстървички и много пушък:)
Изображение
Изображение
Изображение
Ето едно странно животно
Изображение
Изображение
Изображение
И както казах-пушък
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2015 8:37 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Сцепихте го Искъро.... :D ... Браво Косьо, браво Бате Райко.. страхотни фотки!!! :smt038
Аз на дефилето похвърлях в началото на месеца.. нямах никакво пипане.
Поздравления за споделеното!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2015 11:10 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
,,ОТ Искаро по дълбоко нема....,,трябва да стане ,,от Искаро повече риба нема,,поздрави Райко,поклон Косьо,покрой вашите разкази започвам да си променям мнението за Искър
Поздрави МК Лудогорие


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2015 12:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Бе да ти кажа честно, със сигурност съм по-изненадан от тебе :D :D !! Очаквах да видя обичайните слузести зеленикави водорасляци, развявани лениво от топла като чай бозава вода, а реката взе, та ме изненада повече от приятно - и като изглед, и като обитатели....Но трябва да отчетем наличието на Пънча - мъсен, неприятен, пресиран до безумие, но все пак постоянен "доставчик" на живинка надолу по реката....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2015 1:27 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Здравейте колеги. Здравей Бате Райко. Страхотен репортаж си направил. Винаги постовете ти са невероятни, а уловените риби, немам думи. Реката след Пънчо просто е чудесна, но и над него нещата са прекрсни. Водата е толкова прозрачна, че виждаш на минимум 10 метра. Пасарел също помага да имаме живинки с доста добри размери. От известно време подробно изучавам района под Пасарел до Кокаляне. Много хубави места и много добра риба, но се изисква газене. Днес, преди малко се върндах имам 6 риби над 25 санта. За дребосъка не говоря. На финала изтървах и прекрасна пъстърва. Засякох я, водих я до момента когато прибегнах към кепа. Леко отпускане, туй нещо направи скок и просто се изпари. За жалост и тези хубави места са напднати от джигити. Не мога да Ви опиша какво оставят след себе си. Добре, че не го и снимах с телефона, защото ще се почувствате отвратително. Но това е положението. Не сме народ, дори и племе не сме.

Поздрави на всички
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2015 3:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Митак, Искъра над Кокаляне е съвсем друга бира!! Реката на 99.9% от времето е малка и безумно бистра, поради контролираното изпускане от Пасарел, респективно от Искъра, и почти толкова безумно трудна за мухарене.....По принцип у нас са много малко реките, които за толкова късо разстояние да изглеждат като хабитати, отдалечени на много десетки километри!! Газил съм около Пасарел / при Лаго-то / с митичните си гуменетки :D - басиму, след пет минути краката ми бяха като ампутирани и то в разгара на лятото в горещини като днешните :-s !! Нагоре към праговете пък въобще да не говорим колко е труден риболова....Свалям ти шапка за търпението при гоненето на "надкокалянските" обитатели :smt038 :smt038 !!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2015 4:09 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Бат Райко, благодаря за комплимента. Търпението ми е не по малко от твоето. Няколко пъти те наблюдавам (тайно) какви ги вършиш и явно бързо прихващам. Затова все по често улавям достойни за уважение риби. Една да хвана, ама да е трудна.
Що се каса за водата, студена е, но под ботущите имам високи неопренови чорапи и не усетих студ. За марков гащеризон е немислимо, защото в таз коприва и трънак направо след риболов си е за боклука. И те така, сле пет часов риболов по тез приказни места направо съм като разглобен, но утре пак там.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2015 5:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Браво батка, браво на Косьо и браво на Митака. Тримата сте се представили повече от прекрасно. Два дена по два часа ходих под Панчарево и над Кокаляне и знам за какво иде реч. Под Пънча, както казва батето е направо изненада голяма, а под Кокаляне дивотия пълна. На няколко пъти да си счупя върха на мухарката.
Поздрави!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2015 6:03 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Здравей Марти. Над Кокаляне е диво, но и много красиво. Не можеш да отречеш. Що се касае до кастинга, вярно е че нормално хвърляне, т.е оверхет каст практически е трудно да се направи, но затова пък рол каст и производните са основни. Джапаш малко, присядаш на брега и мяташ 10 метра. Какви вирчета и какви риби, дъхът ми спира, но се иска много търпение.
Между другото, по тези места се засякох и с други колеги. Със сигурност не съм аз най лудия.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 266 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов