Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 12:54 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 266 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2015 7:50 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
В България сме малко народ,ама трудно ще отидеш някъде където няма да срещнеш и някой друг.Луди хора много:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2015 10:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Мите, със сигурно е много готино и диво, ама си трабва за там мухарка 2.10 и си цар. На мен ми допада повече под Пънча. Затъвал съм в тиня и сега гледам около мен да е само камък.
Поздрави!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 21, 2015 5:43 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Привет Марти. Резервата ми е 2,10 и винаги стои в колата. За затъването напълно те разбирам. Зимъска на Пънчо кво драпане беше докато се докопам до твърда почва, мани мани. Сега съм внимателен, но винаги си имам едно наум.

Поздрави на всички защото тръгвам за риба

Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 21, 2015 6:32 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Между другото са ми разправяли, че точно в участъците около праговете имало ужасни кални капани...Не е за вярване, понеже реката в повечето си участъци е буквално "два на педя и половина", но явно крие неподозирани опасности....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 21, 2015 8:10 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Тези участъци държат големи риби, но това не моя риболов. Аз искам да ми е комфортно и да се забавлявам.
Поздрави пичове. :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 26, 2015 9:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Днес продължих да се радвам на новия изглед на реката. Около обяд водата се замъти и стана доста студена, което ме учуди много...Пълна загадка е откъде около/над Миленков може да има толкова студен вток на вода в реката....Ето ви и малко фотки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави на всички молодци!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 27, 2015 11:38 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Браво Бате Райко.. отново великолепен рипорт!!! :smt038
Възможно е нейде да е валяло и затова реката да се е променила.. тези дни на някои места времето беше шашаво... важното е че си пипнал клянетата. :smt023
Поздрави и благодарности за споделеното. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 27, 2015 12:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Здравейте, любители на Искъро!

Реката наистина в моента е чудна - особено след Пънчо. Днес сутринта установих, обаче, че водата става все по-малка, но все още доста студена. :-k Рибки имаше доволно, но се криеха из корените и подмолите близо до брега.

@Бате Райко: Както винаги - страхотни снимки и рибки

@Мите: Митак, мистериозният кленчок придобива вече митични размери :D Мисля, че е по-добре да не качваш снимка - нека всеки си го представя по своему и знае, че е някъде там..... по Искъро над Кокаляне \:D/

Поздрави и наслука!

Илия


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 27, 2015 2:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Ние вчера и оняден бяхме на кАмпинг над язовир Искър, водата се движеше в диапазона 18-26/7°С! Живот - няма, като изключим скобарите под стария мост на пътя за филмовата къща!!!! За два дена 8-10 дребни кленчета и едно като това от снимката на Батето, с което дон Цеци си игра 4 часа в една кофа с вода, преди да го върнем на свобода.... Тука под Пънча е направо "хладилник" сравнено с горе!
В Самоков на праговете в 7 часа вечерта беше 20,4°С по разливите и с половин градус по-студена във въровете на самите прагове! Което на пречеше на пъстървите да са свирепо лакоми! Над 30 атаки, една извадена мерна, две откачени, едната от които над 35-40 см, Жорката твърдеше, че е по-голяма, но отстрани е различно. Братчеда и той откачи две и извади един дребосък и един пръскач на суха.... Проблемите ми дойдоха от един ручейник навит твърде "дълбоко" в извивката на куката, която на всичко отгоре е без контра! Чак след като го смених с една "лаборантка" на #10 на БФЦ извадих риба успешно!!!! ](*,)

За пикник или за кАмпинг става супер над язовира, но за риболов не си губете времето... :D
<occasion

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Окт 17, 2015 11:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Момци, днес се класирах на Искъро. Водата - бистра и студена. Рибки - доволно. При мен скачаха лакомо само на тъмно кадисче. Ето и някои фотомодели:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Слуката днес кефеше двойно, защото сефтосах птрвата вързана от мен въдичка. \:D/

Изображение

Изображение

Това е от мен.

Поздрави и тайт лайнс!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Окт 18, 2015 4:38 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Илия, евала бате!! Хубав излет, арни фотки, сефтосана убавиня...Повече от това - здраве му кажи \:D/ \:D/ !! И аз след малко поемам към Пънчо,дано Бога на мухарите ми напълни апарата с рибки за показване :D !!
П.С.: Въдицата е станала отлично!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 19, 2015 9:39 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Хубав излет колега и доволно риби:smt023

Аз в неделя атакувах Враждебна и останах смаян от ниското ниво на реката. Нивото е с 30-40 см. по-ниско от нормалното. Не знам по тази причина ли,но рибата беше доста пасивна.Трябваше ми час риболов за първия удар и първата риба.Помислих си че съм намерил правилната муха най-накрая,но след 20 мин. ме отчая отново.По пътя на обратно се доядосах като гледах какви животни плуваха в реката,а не кълвяха.Все пак успях да излъжа още 4 риби и доволен се прибрах.
Ето и малко снимки:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 20, 2015 7:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Никога не съм ходил в тази част на реката, изглежда ми много различна. Около Цариградско тя тече по-бързо и е с каменисто дъно. Риби изобщо не се виждаха, но изневиделица изкачаха от дъното и зверски взимаха мухата. Но и ден с ден не си прилича - в съботе беше ОК.

Все пак е имало резултат, а и някой ден сенките от снимката ще се изкушат от някоя твоя муха :)

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 20, 2015 7:59 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Около Враждебна Искъра е много интересен!! Не забравяйте, че там има връзка и с кариерата на "Черното кафе"....По принцип есенно време реката изтънява до неузнаваемост - просто спират изпусканията от Пънча, респективно оставят на мира и големия язовир!! Поздрави за излета!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 20, 2015 8:59 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Района при Враждебна е характерен с бавно течаща вода и не веднъж съм хващал хубави кленове след продължително изтичане на мухата.Гадинките си я оглеждат сериозно преди да вземат.Тази година съм забелязъл,че малките кленове под 20 см много рядко атакуват и по време на риболов почти няма зверски атаки за разлика от други години.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 266 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов