Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:31 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 266 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Ное 02, 2015 8:43 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Здравейте момци,
почти вече по традиция през уикендо се разходих по Искъро в рацона на Цариградско. От всички обитаващи хабитата видове най-актибен бе златотърсачът. \:D/ Робки имаше също доволно, но трябваше доста да експериментирам, докато намеря правилните мушици - една за бързеите и една за по-тихата вода

Изображение

Изображение

Изображение

Тази вървеше в по-бърза вода:

Изображение

... а в тихата - много тъмен СДС-кадис имърджър на кука №16

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 02, 2015 9:01 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Привет и от мен юнаци. Браво на теб Илийка. Ти поне си ги намерил а и репортажа е чудесен. Аз също след един месец в бокса навесих реката но от горе на пънчо. Много бистра и много студена. Епизодично вдигане на някоя риба, но подадеш ли - пълно мъртвило.
Ето Ви и фотки:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И така иде зима и този район става безперспективен.

Засега това е от мен
Поздрави на всички
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 02, 2015 12:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Браво момци.. все пак сте се разходили, пък гледам и рибки е имало!!! :smt038
Хубави фотки.. поздравления да което. :smt023 <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 07, 2015 8:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ха-хаааа.....Хааааа :-s :-s ...Здравейте молодци!! Днеска беше много каръшки ден...Поизчаках Слънчо да се вдигне малко и се метнах по рейсовете...След близо час кандилкане най-накрая акостирам на Цариградско при Инфинити..Слизам до реката и...греда...Пускат Пънча - не на макс, но достатъчно, за да "легне" рибата и да не пипа на нищо....Решавам да продължа по течението и да видя дали на ТЕЦ-о няма да "арестувам" някой есенен клендур, излязъл на припек. Стигам до брода, който неведнъж ме е спасявал при висока вода и пак...греда...Някой "умник" го е бастисал....С късите ботуши съм и няма как да продължа....Газ към Дружба 2, мятам се на 88, слизам на Гара Искър и тръгвам срещу течението на реката....Вървейки към ТЕЦ-о веждам две-три кленчета, припичащи са в едно тихо място в страни от течението..Връщам се леко, слизам и тъкмо подхождам, когато телефонът ми иззвънява някак си така по европейски...Гледам Ван Ванич, известен кат Мечо Пух!! Известява ме блажко, блажко, че е тръгнал към Пънча...Казвам му въобще де не се заглежда в реката под стената, а да пробва по плитчините около устието, пожелаваме си слука и приключваме разговора..Разбира се, кленчетата отдавна са си били камшика...Продължавам към езерото, там - пак греда....Никакви признаци на живот във водата...Връщам се към реката като много внимателно наблюдавам вяко затишие встрани от главното течение...И ги виждам - рибите като призраци в размътената вода се държат в тихите места. За съжаление въобще не обръщат внимание на мухите - сухи, мокри, бръмбарчета, пъстървови...Най-накрая един мъник спаси капото....Много му се зарадвах - по принцип първите пролетни и последните есенни риби се помнят по-дълго и от летните трофеи....Ето ви и малко фотки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И накрая малко продуктово позициониране...Ти енд Ти енд Би Фи Ци - я да видиш ти!!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Толкова от Бат ви Райка!! Поздрави на сичкото мухар!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 07, 2015 10:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Браво ген. Загоров! :D
Аз отидох на канала към ВЕЦ-а, щото ония идиоти от НЕК бяха препълнили Пънча и залових три такива като твоето юначе...

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 08, 2015 7:42 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Батка поздрави за хубавия излет,както винаги отразен в стил ,,Алеко Константинов,,чисто и просто ни караш да се чувстваме,все едно сме били с теб по време на риболова!Поздрави и за това,че поддържаш огъня на съсловието наречено,,Софийско мухарско общество,,!Много добре знам в този сезон как се лови риба,как нашето желание е по голямо от природните закони,как правим фокус след фокус да се доберем до някоя и друга риба(рибка)!Батка виждам,че и ти си от зодия,,факир,,и,че от време на време правиш невъзможното,само и само да ни зарадваш с поредния си ,,пътепис,,Поздрави и <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 08, 2015 10:17 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ван Ванич, минали години към края на октомври водата на Пънча обикновено почваше от трибуните, а през щита реката едвам-едвам църцореше надолу...Как не се спряха тия миндили - цяла година разкъртиха реката с тия изпускания ...Бате Вальо, благодарско за добрите думи!! Толкова хъс и мерак съм "хвърлил" от 2005 насетне във форума, че сърце не ми дава да спра да пиша :-s ....Вярно, по веднъж на седмицата, но просто такива са ми възможностите за риболов...Уморих се да повтарям, че ако поне половината от регистрираните потребители драсват по едно мнение или излет за седмицата, няма да смогваме да прочетем новите публикации ](*,) ....Но...това е положението....Прав си, че нещата вече стават много тегави, макар че ако реката беше с нормалното си за сезона ниво вчера, със сигурност щях да покажа повече рибки!! Ноооо...колкото-толкова :wink: ...Поздрави на лудогорската група, поне вие пускате редовно вълнуващи репортажи <occasion <occasion !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 08, 2015 1:14 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
И така привет на групата. Ван Ванич, към колко часа трапосвахте по въпросното място, щото аз минах от так мъм 8 и 30 и беше пълно мъртвило. Ни вопъл ни стон. Не, че нагоре бе по добре но за сметка на това си мятах (ама мятам все по добре) и си пробвах различните шнурове на две удички. От пробите стигнах до извода, че всичко е техника на хвърляне а останалото е просто чесане на егото.
Бат Райко, ако си с МПС, мога да ти съдействам да си спираш на площадката на Инфинити и да не се претесняваш, че някой ще ти гепи гумите (с джантите примерно). Просто професионално изкривяване.
И така, радвам се, че сте си изкарали приятно и всеки е намерил това което е търсил.
Поздрав на всички именици, да са живи и здрави и

Наздраве
Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 08, 2015 2:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2015 12:50 pm
Мнения: 80
Здравейте колеги, и аз вчера направих една предиобедна атака на Искъра покрай летището. Водата ми се стори повече от други път, когато съм бил, пък то каква била работата, предположих, че изпускат Пънча.. но все пак направих едно класическо капочино в хубавото време :) На едно място, беше дълго около 20-30 метра, умираше за нимфа бърза вода и сравнително плитка до 50 см, мислих, че ще имам успех но явно рибите са в по-спокойните места. Пробвах и на суха и на нимфа макар, че изглеждаше безнадеждно положението... Та така това е от мене <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 08, 2015 5:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Митак, няма проблем!! Много рядко ползвам хафтомобиля - имам си карта за градския и си щъпуркам по трасето...По принцип колата е много обременяващ "аксесоар", освен ако не отивате към далечна дестинация. Обременяващ в смисъл, че винаги имате едно връщане, за да си я вземете :D :D ...И ако е бесно лято и сте изщъпуркали няколко километра, увлечени в мухаренето, то връщането и доста....обременяващо. Дани, за съжаление реката край Враждебна е доста изправена, или поне участъка, който познавам, а в такива случаи на "малко изпускано" Панчарево "кривите" участъци събират рибата...При яко изпускане и "кривите" участъци са безнадеждни....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 08, 2015 9:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Браво, момци! Кефите!
Днес и аз се присъединих към групата по Искъро в района на Цариградско. \:D/ За щастие Пънчо беше спрян. Водата ниска и кристално бистра. Рибоци имаше диволно, но пак доста се забавих с намирането на правилната мушица. То не бяха празни атаки, засилки с внезапна ръчна и леки плахи побутвания... Все пак залових няколко рибки. Интересно бе, че този път имах и много откачания - пустите кляндури тръгваха внезапно към мен след засечката и ... чао. За съжаление така замина и най-добрата рибка днес. ](*,)
Есен, хубаво време, жива река - прекрасно!
Снимки ще кача по-късно.

Бъдете здрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2015 7:55 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Ето и някои от арестантите, освободени поради липса на достатъчно доказателства:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2015 8:26 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Браво, Митак, хубав риболов се е получил!! По принцип в късната есен "софийските" риби се назландисват здраво на мухите...Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2015 8:37 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Бат Райко, това е Илийката бре. Не съм аз. Той е късметлията. Аз си бех отвсякъде КАПО.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2015 1:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Уффф :-s .....Ще му купвам риза на тоя молодец :wink: ....Прощавай, Мите [-o< !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 266 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов