Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:10 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 266 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Искъро е сила.....
МнениеПубликувано на: Съб Окт 12, 2013 6:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ха, хаааа....!! Здравейте, мили деца!! Цяла седмица гледах как времето се затопля и само си мислех как ще заметна мухицата нейде из водите ниър София таун :D !! Много мислех вчера вечерта и реших, че вече е време да оставим великия Пънч на мира....Колкото и да е хубаво времето, рибите вече се дърпат навътре и си е истинско тото, докато ги откриеш....а и няма гаранция, че в крайна сметка ще ги намериш. Циганското лято е чудесен период, за да нападнете "течащата вода" / не че лятото не е чудесен период де / - рибонките са все още активни и можете да разчитате, че ще има сгъване на убавините!! Прехвърляйщи тия "грешни мисли", към ту 10 часа припках към ЖП моста над река Искър, в района на Абдовица. Всъщност стига съм "говорил", време е за фотките :D :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Интересното стана, когато скъсах едно от отличните бръмбарета на Бат Боян и погледът ми попадна върху ей тая мокра гад / не знам кой и е майстора, знам със сигурност, че не съм аз :D / :

Изображение

Вързах я малко на майтап и....направо стана страшно и то още на първото място:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

https://picasaweb.google.com/1071477319 ... 2689624530


Scott G and silk line...perfect equilibrium....:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Толкоз от Бат ви Райка молодци!! И днес имаше радост за изтерзаната ми душа, дано времето се задържи така още месец поне :wink: .....Наздраве!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Окт 13, 2013 4:08 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Чудесен излет си спретнал, па и убавинята си сгънал-какво му трябва повече на човек..
Поздрави !!

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Окт 13, 2013 5:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Bate Raiko, супер си изкарал! Браво!
И аз днес се разходих около моста на шосето докъм 2 след обед и резултата беше около 35-40 риби от всякакви калибри за 3 часа риболов... <occasion Аз вързах едно бумбарЕ в цвят тъмна охра и поради огромния интерес ме мързеше да пробвам на мокра, иначе сигурно и най-едрите щях да разбудя...

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Окт 13, 2013 6:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ванка, реката е пълна с кленчоци / пу, пу, да не им е уроки :D :D / от всякакви размери...Е, титани няма, но за река, течаща в рамките на София, са повече от добри!! Дано и идващата седмица задържи мекото време - със сигурност ще има радост \:D/ \:D/ !!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Окт 13, 2013 10:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
... таз седмица мокра, другата нимфа и след това леко дънце, и накрая звънче от бушон ...

ей така се затъва батка в тинята :D - умната ей.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 14, 2013 6:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Екстра си ги надърпал Бате. :smt038
Наздраве!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 14, 2013 7:21 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Браво, бате Райко =D>

Добре си се справил, не че някой се е съмнявал! Гледам снимките и си мисля "еее не го остави този бръмбар да си почине" и малко по-надолу - опровержение :smt023 Поне за коприната мога да го кажа, че не я оставяш да почива, но то е разбираемо. Толкова много ентусиазъм, усилия и търпение кака да я пуснеш :D

Поздрави,

Крис

П.П. Аз ако знаеш в какви ги забърках в неделята по Искър-о... В 14ч. се отваря риболовен прозорец до 20ч. викам си "времето е супер ще се пробвам малко извън София". Стягам багажа, паля колата, бия 50км. път, слизам от колата отварям багажника и :shock: - пръчката я няма ](*,) Това ми се случва за втори път тази година и направо ми идеше да се хвърля в реката...

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 14, 2013 8:47 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Здрасти Крис,
За да няма повече подобни неприятни изненади,задели някой лев и си стъкми един непретенциозен такъм,който да е винаги в багажника. \:D/ Сега е есен и е точно времето за подобни покупки...
Веско :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 14, 2013 8:52 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Братко Райко,как е коприната след третия слой?Ще има ли четвърти?И що не си "обновиш" китайската коприна?Сега е момента,а и няма смисъл да бързаш със съхненето.
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 14, 2013 10:42 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Крис, ти ме утепа бе бате......Как може да забравиш убавинята бре :roll: :D ....Слушай Бат си Веско и заприходявай нещо бекъп!! Брат, при последното третиране добавих 50 - 60 грама яхтен лак и това / за моя изненада / се усети осезателно - за два дни с помощта на духалка шнура изсъхна напълно и придоби лееека твърдост при опип. Не съм сигурен дали последващо третиране няма да го втвърди прекалено :roll: ...Всъщност, в най-лошия случай ще го направи като китайчето, но тогава пък трябва да го минавам със стоманената вълна :-k .....Вече съм убеден, че Зу прави точно това - експресно третиране с разтвор, в който преобладава лака, бързо съхнене и....айде в Ибейката!! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 14, 2013 11:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
vesko написа:
Здрасти Крис,
За да няма повече подобни неприятни изненади,задели някой лев и си стъкми един непретенциозен такъм,който да е винаги в багажника. \:D/ Сега е есен и е точно времето за подобни покупки...
Веско :D


Мерси за съвета, Веско. :smt023 Истината е че моят такъм и без това непритенциозен и за да няма други подобни изпълнения трябва да го натиря в багажника. Обаче пък колата я кара и жената, а оттам идва и втората част - да се сдобия с нещо по-притенциозно :D Което спокойно да си стои зад вратата, ако някои се обади да ходим на риба, а пък колата я няма :-"

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 14, 2013 7:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
И така става Крис,важното е да имаш резерва.УСПЕХ!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 8:33 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Това въобще не са изненади, Крис.. Случвало се е да отивам със пръчка, без макара, или с макара, без пръчка.. Душевното състояние, и трепет, които те карат да отидеш, и усещането , когато видиш водата-тях нищо не може да забрави , или промени ..
\:D/ :D

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Окт 20, 2013 6:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте мили деца!! Ънфорчунатли днес бе ден, олицетворяващ напълно "приказката" за Истинския мухар, тръгнал с големите дисаги към ряката :-s :D ....Не че нямаше рибки, но бяха с размери, неподходящи за фоткане....Независимо от това ми остана удоволствието от ползването на напълно класически такъм - бамбук и коприна, както и чудесното време.....Поздрави!!!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Окт 20, 2013 7:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 15, 2012 12:28 am
Мнения: 130
Хубав излет !!!!
Ааа Бамбучката е страхотнаа !! :)
Дай боже да се здобия и аз със такава убавиня Бате :)

_________________
Йордан Петров

Влезне ли ти МуХа във главата Немоoeш Са ЗапреШ......


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 266 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов