Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:44 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 266 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Яну 04, 2016 8:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ник,во прибиранйе \:D/ \:D/ !!! Илия, по принцип си имам едно затвърдено наблюдение за клена през годините, че същият е рядко проклета птица...В затворен водоем за нула време започва да "разпознава" мухите и просто спира да ги взима, или ги взима много инцидентно...В речни условия е малко по-невнимателен, но отново си показва рогата....Та лично според мен успеха на дребните стримери е по-скоро поради "непознаване" на примамката...Разбира се, това е радостно обстоятелство....
П.С.: За откачанията - колко е голям стримера, с който си хвърлял??

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 05, 2016 8:52 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Bate Raiko написа:
...
П.С.: За откачанията - колко е голям стримера, с който си хвърлял??


Ето го виновникът:

Изображение

Подарък от Спас. Номер кука - неизвестен. Обща дължина - към 4 см. Предполагам се числи към атракторите стримери, което напълно потвърждава твоята теория. Продължавам да дерзая - сезонът тепърва започва \:D/ .

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 05, 2016 2:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Илия, питах за големината, защото се чудех да не си сложил некой змей от "русенската школа" :D :D !! Ма като го гледам така е не по-голям от този, който и аз меткам....Просто рибоците не са го налапали като хората....А за дерзанието е ясно - никакво отказване!!!
П.С.: Днеска имах работа в общината на Панчарево, та скокнах да видя как е устието...Реката е на 99% лед....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 05, 2016 6:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Бат Райко ще ме простиш, знам, че темата не е кастинг, но туй гюле как се мета. Предполагам с Рол Каст или някоя производна, но те моля за съвет.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 05, 2016 8:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Мите, тия стримери не са никак тежки и няма проблем при хвърлянето им дори и с ниски класове пръчки - втори, трети клас!! Виж, големите размери, ползвани от "русенската школа" са съвсем друга бира...Даже хвърлянето на голям бръмбар е по-трудно от хвърлянето на малко стримерче!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 05, 2016 8:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Бат Райко, по моите стандарти голем бръмбар е на кука макс №10. Такъв няма проблем да го метна. Иначе в момента си правя попови лъжички на куки № 12 и леко ги отежнявам с оловна тел 0,2 мм. Ако не е достатчно тежко ще му слагам допълнително олово.
Благодаря ти за съвета и отговора.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 05, 2016 9:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
"...по моите стандарти голем бръмбар е на кука макс №10. Такъв няма проблем да го метна."

Па ти си готов и за русенската школа бре, молодец \:D/ \:D/ \:D/ !!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Яну 06, 2016 6:40 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Батка, имам един единствен такъв и той ми е подарък от колега. Засякохме се по Искъра над Своге. Човека беше над 60-те, меташе здраво и ловеше риба докато аз предимно гледах и къпех мухата. След няколко ценни съвета и показно и аз веке хващам по някое рибе.
Ама ако знаеш в кутишката му какви екземпляри имаше, като угоени пътпъдъци.
Та така.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Яну 06, 2016 8:52 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Имам силни подозрения, че си видял култовия Доктор Заеков.....Той не признава нищо по-малко от пъдпъдък, както образно си ги описал :D :D !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Яну 06, 2016 1:47 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Бат Райко, нямам си и на идея кой беше човека. Беше много любез и минахме направо на колега. Времето мина неусетно. Исках да питам толкова много неща, но в главата ми бе пълна каша. Независимо от това на смислените си въпроси тогава, получих необходимата помощ.
Между другото и с Илия беше така първи път когато се видяхме. Поговорихме но и така не си казахме кой кой е.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 08, 2016 8:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Цитат:
Ник,во прибиранйе
написа брат Райко. :D
Абсолютно вярно! На Ивановден отскочихме за около час и половина на близката река.В първото село,което е на по-горно течение,водата беше кафява и нямахме никакви удари.После се преместихме във второто село,над което имаше стар недовършен бент.Както предполагахме,водата беше много по-бистра.Нямаше други откачалки,духаше силно от север и един кравар си разхождаше стоката точно над вира,който ни интересуваше... :-s Ние решихме да не се местим,въпреки,че говедаря непрекъсното сновеше над вира.Сякаш беше статист във филм на програма"Бразди".Моя приятел мяташе дребен стример и скоро реализира два добри удара,но след кратка борба рибите си заминаха.Аз също хванах рибкаи в този момент телефона звънна.Оставих рибката да си плува из вира и тя съответно се откачи.Помятахме още малко и когато вече не си усещахме ръцете ,решихме да си ходим.Премръзнали,но ухилени до уши се качихме в Бората и с издуто до дупка парно потеглихме към града.До следващия път!
Веско :smt030


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Яну 09, 2016 7:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ха-ха-хааааа....Хмммм :-s :-s ....Басиму и дървото :( ....Гадовете пак изпускаха езерото и реката беше някакъв мини-Енисей...Дет се вика, за честта на пагона разпънах убавинята и метнах десетина пъти в едно-две затишия без никакъв резултат, разбира се...Скътах такъма, разходих се до малкия гьол на ТЕЦ-о, направих няколко снимки и обратно в къщи....Здраве да е, както знаете, надеждата умира последна...Те ви няколко фотки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ами...Това е молодци!! Поздрави на всички!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 11, 2016 6:30 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Не те свърта вкъщи и туй то.. :D
Още малко остана Бате Райко, ей я де е пролетта.. с пъстръмките не знам дали ще се оправим, ама люспестите рибозаври ще ги подгоним като как си требе!!! :D
Жив и здрав.. и поздравления за ентусиазма и споделеното... <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 08, 2016 8:58 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Здравейте момци,
да споделя за една разходка по искъро от преди седмица. За съжаление - никакъв признак на живот, но все пак разходката си заслужаваше:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тайт лайнс!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 08, 2016 9:14 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Никакво съжаление,няма нищо по хубаво да си на гости на ,,майка природа,,!Страхотни снимки!

Поздрави и <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 266 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов