Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Съб Апр 20, 2024 8:22 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Бърз репортаж
МнениеПубликувано на: Пет Дек 27, 2013 11:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 7:20 pm
Мнения: 165
Местоположение: Пловдив
красимир написа:
FTP, че не ти знам името, уважителната форма Ви се пише с главна буква. И заради такива като теб дето се смятат за света вода, много от мухарите уважаващи природата и магията риболов не ползуват форумите. Така че моето мнение към такива като теб, е че сте като Украйна за Сталин.


Ами, не го познавам колегата, но сигурно се казва Йордан Петров. Поне така пише в подписа му.
Та, според Вас, колега Красимир, какво трябва да направим - да ръкопляскаме на умрелите кефалчета? Още повече, че някои от тях май не са преминали мерната граница.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бърз репортаж
МнениеПубликувано на: Съб Дек 28, 2013 12:24 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Георги написа:
... какво трябва да направим - да ръкопляскаме на умрелите кефалчета? Още повече, че някои от тях май не са преминали мерната граница.


Защо се чустваш длъжен да правиш нещо. Приеми просто ,че е напълно нормално и законно човек да задържи част от улова си и ти не може да си му съдник. Ако много си убеден в правотата си заведи дело срещу "бракониера" и нека спора се реши в съда.

Утре ако хвана 5 риби и ги донеса в къщи да пражна на децата три рибока и два да си натъпча в бурканчето с марината какво ще стане - ще дойдеш да ме набиеш ли, или направо като истиснки борец за правда взими ела набий децата ми дет са яли рибата щом се чустваш длъжен че тряба да правиш нещо по въпроса.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бърз репортаж
МнениеПубликувано на: Съб Дек 28, 2013 12:34 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
А бре, Драго, ти какво пи по празниците Изображение

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бърз репортаж
МнениеПубликувано на: Съб Дек 28, 2013 12:45 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Ми нищо сериозно. Днеска биричка пих на обед и за вечеря така, че няма място за притеснения.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бърз репортаж
МнениеПубликувано на: Съб Дек 28, 2013 1:54 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Не виждам какъв е проблема колегата FTP да каже, че снимката не му харесва. Ами да, и на мен СНИМКАТА НЕ МИ ХАРЕСВА.
Няма значение дали са мерни или не, дали са живи или не, но за мен тази снимка е без никаква естетика, но това не значи че самия риболевец следва да бъде заклеймен с някакъв етикет.

В крайна сметка ние сме тук за да изказваме мнение за това което пишем, а не само да се тупаме по раменете. Ако пишем, че репортажа е хубав значи всичко е ок, ако обаче кажем, че нещо не не ни харесва излиза, че сме "хейтъри" и благодарение на такива като нас "свестните" вече не влизали по форумите. Много моля, но това мнение е МНОГО ТЪПО. Като не те радва нещо, най-нормалното нещо е да го отбележиш или да го кажеш, а ние какво почваме да си говорим за Сталин, как се пишело Вие (това беше много тъпо) и да си говорим как ще снимаме рибата в банята. Ами Драго, ако снимаш рибата в банята и "пльоснеш" снимката аз ще ти кажа, че не я харесвам още от сега. Ок, аз съм хейтър, ок ти не ми искаш мнението, но това е форум и за ще ти кажа мнението. Ако някой смята, че това е заяждане и да казва нещо от рода "ето почна се" е айде стига.
Още повече, че общуването по форумите е доста куца форма и при други обстоятелства, хора които тук си говорят на ВИЕ на маса биха изпили литри с ракия, но това е друга тема. По начина, по който говорите единствено се получава излишно напрежение.

Аз лично преди време имах снимка на над 60 пъстърви, който съм хванал за един ден на планинско езеро и след риболова ги "изчистихме" на една бара, за да не се вмиришат в раницата. Е, може който иска да заповяда и да ми къже, че съм гнусен и долен бракониер и заради такива като мен вече няма пъстърва по реките и езерата. Да, няма да сгрешите много. Проблема обаче не е в мен, проблема е, че израстнах в среда в която уловената риба се измерваше с мерната единица "раница". Добър риболов е равен на пълна раница. Слаб риболов е равен на "покрито дъно". Отне ми години, за да разбера, че раницата не е мерна единица. Повярвайте ми когато още с първата уловена пъстърва ти е показано как се удря в камъка след това трябват доста години, за да се разбере, че е по-добре да се върне в реката.

Поздрави на "съфорумците" и нека през новата година не бъдем толкова крайни в оценките си един за друг, да разберем, че има такова животно като "градивна критика" и че проблемите, които имаме покрай хобито ни са извън форумите, а не в тях.
Наздраве <occasion

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бърз репортаж
МнениеПубликувано на: Съб Дек 28, 2013 9:35 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Жоро, Герорги, Данчо много ясно, че снимката не е естетична, ако беше само тази снимка и аз щях да запаля фитила. Но тя е част от рипорта, част от живота, част от дествителността. Не може да го съдим Веско само заради нея и да намекваме за консерви. Веско е зарибил в пъти повече от нас четеримата взети заедно, има съвестно отнощение към риболова и обича прирорадата а тука му се нагвърлихте празнично за 10 риби. И на Георги в репортажа висят обесени на бесилото 5-6 сафрида но това е положението - това са нормалните неща да се случат по време на риболов и няма какво толкова да се реагира така остро.

Който ме познава добре знае, че риба не обичам и ми е извън възприятията да влача твари у нас да си цапам мивката и да си вмерисвам кухнята при наличието на крех свинско в магазина. Така, че споко за рибите в банята :D

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бърз репортаж
МнениеПубликувано на: Съб Дек 28, 2013 10:32 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 15, 2012 12:28 am
Мнения: 130
Драго
Не искам да се нахвърлям на никого ...просто изразих мнение за това е този форум .
Бях написал цял роман но го изтрих :D само със няколко реда
Този форум е моя учител вече 5 години научих от приятели за Мухарски риболов те ми подариха 1ва мухарка БФС от този форум се научих да връзвам мухи и много други неща ..Този форум ме научи и да пускам рибата и да взема не повече от 2 мерни риби .

Мислълта ми е нека да не учим тези които сега почват да се учат лоши неща ...

Колеги Весели Празници ще ви пожелая да сте живи и здрави повече риболов през новата година ..

_________________
Йордан Петров

Влезне ли ти МуХа във главата Немоoeш Са ЗапреШ......


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бърз репортаж
МнениеПубликувано на: Съб Дек 28, 2013 11:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 7:20 pm
Мнения: 165
Местоположение: Пловдив
Драго написа:
Утре ако хвана 5 риби и ги донеса в къщи да пражна на децата три рибока и два да си натъпча в бурканчето с марината какво ще стане - ще дойдеш да ме набиеш ли, или направо като истиснки борец за правда взими ела набий децата ми дет са яли рибата щом се чустваш длъжен че тряба да правиш нещо по въпроса.


Благодаря ти Драго, че ме постави на мястото ми! Млъквам, засрамен и унизен...да са еба и бореца за правда дет съм.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бърз репортаж
МнениеПубликувано на: Съб Дек 28, 2013 5:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 6:00 pm
Мнения: 214
Много се защитават те я Мръвка ри бе!
Че взимате ,че пържите ,че и буркани правите това го знаем ама поне не се излагайте господа ''Мухари"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бърз репортаж
МнениеПубликувано на: Съб Дек 28, 2013 5:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Молодци, дискусията ще отиде в нежелана посока...Пак да вметна - който познава Драго знае, че той има непоносимост към риба / каквато междувпрочем имам и аз - само като ми замирише и ми се повдига, камо ли я да ям :D /, не прибира риби и със сигурност е много далеч от това да защитава "месарлъка". Момчето само ви напомни, че в крайна сметка законодателството позволява да задържате определено количество риби и всеки, дет се вика, е сам пред/със съвестта си....
П.С.: Брат, драсни едно лично на Радо да "резне" тая снимка, та да тушираме страстите...
П.С.2: Бъдете сигурни, че в редиците на изтъкнатите столични / и не само столични / риболовци има страховити браковци, чиито снимки за форумите обаче са като "извадени" от апаратите на Нешънъл Джиографик!!
П.С.3: Весело ви посрещане на Новата гАдина <occasion <occasion ...

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бърз репортаж
МнениеПубликувано на: Съб Дек 28, 2013 6:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 7:55 am
Мнения: 262
Местоположение: Хасково
А бе керата! :D Що не ходите за риба ,ами се занимавате с глупости!Да дойде горския и да ни изпъди всички от форума!
Хубави празници и мъдете здрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бърз репортаж
МнениеПубликувано на: Съб Дек 28, 2013 6:44 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Яну 28, 2013 11:58 am
Мнения: 10
Бъдете разумни.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бърз репортаж
МнениеПубликувано на: Съб Дек 28, 2013 7:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Чак сега влизам във форума. :-s Съжалявам за страстите,които съм предизвикал.Но,поред:
Радо,рибите са абсолютно живи.Но можеш да изтриеш снимките.
Към останалите колеги-аз за разлика от Драго и Брат Райко хапвам риба.Не знам дали ,ако се замислим няма да заклеймим всички ония,които хапват сукалчетата на свине,говеда и овце. И не само сукалчетата...И колко е хуманно да ги чуваш/гледаш/ и после...
Но да се върнем на рибите.Не знам и дали това,че ловиш риба и консумираш част от улова си ще доведе до обезрибяване на реките,езерата и язовирите.Но мога да кажа със сигурност,че страшното, повсеместно замърсяване на реките ни с всякакви отпадъци,драстично променя вида на реката,а рибата почти изчезва и ако я има не става за ядене!!!!!Понеже ходя много по-често на риба отколкото влизам във форумите ще допълня,че най-сериозните замърсители на реките по нашия край са отходните води от свинарниците,телчарниците и паткарниците/замърсител номер едно/ и мандрите.Сами си правете изводи и ако искате се откажете от свинското,телешкото,гъшия дроб и всички млечни продукти...
А това за пълната раница с пъстърви ще го коментирам така:Няма по-глупава риба от пъстървата,ако я ловиш на стръв!Виж на муха/но не на булдо!!!/ е друго нещо.Всички останали методи включително и спининга са ми абсолютно безинтересни.
Наздраве на всички мухари,спинингисти и стръвници/ловящи със стръв/!
Пожелавам ви повече успешни излети през Новата 2014 година!!!
Веско <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бърз репортаж
МнениеПубликувано на: Съб Дек 28, 2013 9:47 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет, колеги,

vesko написа:
Радо,рибите са абсолютно живи.Но можеш да изтриеш снимките.

Веско <occasion


Веско, благодаря ти за отговора! Няма да я трия, след като всичко написано е по правилата!

Весели празници!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бърз репортаж
МнениеПубликувано на: Нед Дек 29, 2013 1:04 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
D-r Misho написа:
А бре, Драго, ти какво пи по празниците Изображение

Не "какво", а "колко"? <occasion

Цитат:
Още повече, че общуването по форумите е доста куца форма и при други обстоятелства, хора които тук си говорят на ВИЕ на маса биха изпили литри с ракия, но това е друга тема.


Биха изпили литри - дръжки! Аз занесох 1 (един) литър и половината си стои при Ники... :D

Веско, разказа е майсторски, както винаги, само снимката не я разбрах - ти ми правиш впечатление на друг тип човек и ме изненада... Но нема да си вадим Очи за такива глупости!!! <occasion
Весели празници на всички!!!

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов