Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 11:58 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 202 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Струма - 2014
МнениеПубликувано на: Пон Яну 20, 2014 7:14 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Привет момци.
И аз не пропуснах хубавото време, ма то отвътре си ме дърпаше, та чак се не удържах. :D
Е, понесох се у събота рано сабаале.... ма то едни софийски мъгли, едва намерих де е магистралата.... точно след 500 м. посока пернишко, нямаше и помен от мъглата.
Заредих се здраво с оптимизъм, минах планината, чисто, ясно, температурата къде 8 градуса.... докато не слязох в долината на Струма.... мъгла, скреж и нула градуса.
До обяд мъглата се разкара и се затопли лекинко... и се понесох.... една бистра водица ме посрещна, едно ниско ниво.... движение на риби, нанай макарони. :-k
Разходих се както аз си знам, обиколих си местенцата дето си ги знам.... пробвах всички гьолчета.... гредата обаче беше пълна.
Нямаше и помен от риби, нямаше и помен от рибари.... идилията беше пълна.
Както каза Бате ви Райко, според закона за истинския мухар / ЗИМ /, Истинския мухар, никога НЕ е виновен за евентуалното си капотиране... само жената е виновна ще знаете, въпреки че не съм се сетил защо!!!!! :D
Ами както тя разправя че иска нещо, ама не знае точно какво, но пък го иска на всяка цена, така и аз не знам кой ми е виновен за капото, па защо пък да не е тя. :D
А ся де.... обадиха ми се аверчета от благоевградско, да се пофалят че рибите са си там и си ги скубят здраво, те така да ме издразнят само... е па у наше село нема никой.
Пробвах сигурно 50 мушета... то убаво ги пробвах, ма поне едно отразяване да имаше.
Е, както и да е... поне въздуха ми се отрази повече от добре, маах си на воля, газих си на воля.... и най после открих сезона, та макар и с пълно капо.
Ей ви и малко фотки, за съжаление само панорамни....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това муше е една моя пълна импровизация, ма ще изчакам рибата да се размърда напролет, пък кой знае, може и да работи.
Пробвах и някоя нимфа...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ами, толкоз беше... има надежда обаче...

Изображение

У наше село, кокичетата тръгват едва през март.... през март според мен се раздвижват и рибетата, но това са само мои наблюдения и то само за този характерен район от Струма.
Ей го, ся и Емо Чолаков ме успокои, че в края на седмицата сняг ще завали... а дано!!!!
Бъдете здрави и наслука на всички. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма - 2014
МнениеПубликувано на: Пон Яну 20, 2014 8:46 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 12:37 pm
Мнения: 339
Ако не друго си направил и нова тема за Струма :)

Поздрави за излета.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма - 2014
МнениеПубликувано на: Пон Яну 20, 2014 4:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:39 pm
Мнения: 118
Поздрави Соте за хубавия излет. :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма - 2014
МнениеПубликувано на: Пон Яну 20, 2014 5:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 11, 2006 5:41 pm
Мнения: 784
Местоположение: с. Правда
Поздрави за излета , Соте ! По това време аз ги търся само в затворени участъци от реката , да е тихо и без течение .

Наслука , Соте ! :smt023

_________________
http://kefalbg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма - 2014
МнениеПубликувано на: Пон Яну 20, 2014 10:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 12, 2013 6:26 pm
Мнения: 45
Местоположение: Велико Търново
Хубав излет ,е и рибка да беше чокнала ,ама ..... :D :smt023

_________________
„Човек не може да бъде вкаран в правия път, но може да му бъде показан”, Конфуций


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма - 2014
МнениеПубликувано на: Вто Яну 21, 2014 7:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Сотка, нема се кахъриш....Както ти споделих и у Фацебук-а, виновни са агент-провокаторите от хасковско-тунджанския регион, дека ни подлъгаа да одим да дирим Михаля [-( [-( :D !! Наздраве, бате!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма - 2014
МнениеПубликувано на: Пон Яну 27, 2014 8:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Соте поздрави за разходката :D Имаш ли на представа защо се образува такава пяна на места? Виждав съм я на няколко реки, но нямам представа защо и как си образува.

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма - 2014
МнениеПубликувано на: Вто Яну 28, 2014 6:56 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Mutavdzhiyski написа:
Соте поздрави за разходката :D Имаш ли на представа защо се образува такава пяна на места? Виждал съм я на няколко реки, но нямам представа защо и как си образува.


Точно там дето съм фотнал тази пяна, се получава постоянен водовъртеж.... цялото парче от пяна стоеше точно на едно място и се въртеше в кръг.
На това място ми е направило впечатление че винаги когато отида, пяна си има и се върти в кръг.
Иначе по течението се задържа на по тихи места покрай бреговете, сякаш се отлага от бързеите дето отмиват камъните.
Защо се образува, може би разни утайки от дъното се събират на повърхността.
Една клечка да се завърти някъде и пяната се образува и налепва покрай нея.
Не съм се замислял обаче как точно се получава... все пак говорим за течаща вода която вдига всяка песъчинка от дъното, а на дъното какво ли няма... то са процеси на гниене и разлагане на листа, клони и водорасли... както и на насекоми и кой знае още на какви твари, но чак дотолкоз не съм капацитет който да е съвсем наясно.
Все пак, пяната впечатлява.... особено като тази дето съм я фотнал, размерът и беше внушителен, издигаше се поне на половин метър над повърхността.
Във водата и покрай нея, живеят птици, видри както риби и земноводни, които могат да бъдат фактор за образуване пяната... за човешките отпадъци не ми се говори, но и те сигурно са част от процеса.
Големите шавари също задържат пяна в основата си, най вероятно и там процеса е на гниене и ферментация, пък и там е богата основа за развитие на всякакви насекоми... сещаш се, процеси на люпене, хранене и т.н... всичко това обаче се отлага във водата.
Факт е обаче че рибите обичат да стоят под пяната, вероятно разни бабалюги полепват по нея.... факт е че неведнъж подавайки мухата в близост до пяната, да се изстреля някой убавец изпод нея.
Това са само мои разсъждения, може и да не съм прав... :wink:
Поздрави и живи и здрави само, пък ще проучваме. :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма - 2014
МнениеПубликувано на: Вто Яну 28, 2014 8:32 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 11:46 am
Мнения: 68
Местоположение: София/Ямбол
Според мен пяната е от различни замърсители, които се изливат в реката в резултат от човешка дейност, просто водовъртежа или бързея разбълниква водата и я разпенва.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма - 2014
МнениеПубликувано на: Вто Яну 28, 2014 11:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Според мен не е задължително да е от замърсител :-k :-k ....Същата "красива шапка" от пяна съм фоткал на Искъра над Пънча, където водата е кристално чиста и реално няма замърсяване / с цялата условност на термина няма замърсяване, разбира се /....Същата на изглед пяна са образува и на големи водоеми, включително и край морския бряг, при силни ветрове :roll: :roll: ....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма - 2014
МнениеПубликувано на: Вто Яну 28, 2014 6:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 6:00 pm
Мнения: 214
Здравейте, и по Тунджа съм виждал такава пяна същия неприятен цвят.Както казва Бате Райко това явление се наблюдава и при силен вятър ,скоро гледах някакъв репортаж пяната беше заляла целия бряг.Дано пяната по нашите реки да е с естествен произход а не поредната доза отрова!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма - 2014
МнениеПубликувано на: Вто Яну 28, 2014 7:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 6:00 pm
Мнения: 214
Цитат:
Бясно море: Двуметрова пяна заля Австралия и отне четири живота

http://www.youtube.com/watch?v=QPjsYaGKimk


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма - 2014
МнениеПубликувано на: Сря Яну 29, 2014 8:35 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Изображение
Тази пяна се образува, там където има падаща вода, както е на снимката.

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма - 2014
МнениеПубликувано на: Сря Яну 29, 2014 8:43 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Рн на водата, естествена органика, течение, вятър, замърсяване-всичко влияе за повявата на пяната по повърхността.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма - 2014
МнениеПубликувано на: Сря Яну 29, 2014 10:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 4:26 pm
Мнения: 7
Местоположение: Благоевград
Колеги събота ще ходя да пробвам клена на Струма по баражите.С летния риболов на клен съм доста добре запознат, но нещата не стоят така и със зимния, защото зимата ловя главно щука на муха.Предложете какви мухи да използвам.Според мен най-добре ще работят нимфите, защото не ми се вярва на тоя студ да се вдигне някой кленага.Нимфи имам имитация на ручейник, гамарус(със златна глава и без такава), заешка нимфа и още някой модели.От сухите мухи имам супер много - гъсенница, бръмбар, оса,мравка, балон кадис.Давайте предложения.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 202 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов