Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 11:54 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2014 7:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте мили друзя....Преди няколко часа се прибрах от деседневна почивка, прекарана по Еленския Балкан и приключила на яз. Сопот. Както се казва, понякога не оценяваме нещата "под носа си", а гоним...Михаля....Та така и таз година се получи при мене...Починах си прекрасно, но от гледна точка на риболова нещата се изчерпаха с двайсетина кленчета, едно от които с титаничните размери от към 25 санта :-s :-s ....Портрета се отчете с две дребни пъстърви от Мийковска, и то от възможно най-горната и зона....В общи линии по Мийковска табелите, поставени от Стари видри, са повече от рибите в реката....Златаришка река се отчете с 25 сантиметровия "титан", чийто размери се компенсираха от някакви определено нездрави черни петна по цялото му тяло...На вълчовския ръкав на язовир Йовковци си късахме нервите с двулитрови риби - никога не съм виждал толкова незаинтересовани риби - ще кажете, че подавате на риби, които от най-ранното си "детство" са целивали муата нон стоп....Но, гранде финале-то, така да се каже, беше на язовир Сопот -прекрасен водоем, достъпен, лесно проходим, със страхотни дълбоки заливи и невнятна липса на кефал във водите....На практика всеки кефар, който видях и на който успеехда подам, биваше хващан - проблема беше, че това се случваше в самото "дъно" на съответния залив и рибите бяха малко и малки......Ето ви и малко фотки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ами...толкоз от Бат ви Райка, молодци....Тия дни ще се разходя до Пънчо, та да си хвана някой арен клян :wink: :wink: ...

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2014 8:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Дебре Бате,важно е ,че си си починал арно,останалото си чист късмет.
Идва есента и големите тупалки.
Абе,ти други мухи нямаш ли, че ловиш само на тоз бръмбар,ще трябва да вземем мерки.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 29, 2014 7:42 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Ееее Бате Райко... хич не се оплаквай, страхотни места си ни показал, пък и рибки за цвят има, за водата дет си газил да не говорим... тъй че си изкарал повече от добре. :smt023
Вярно е че целта са ни по Йедрите рибоци, но колкото, толкоз... тази година е шантава навсякъде, определено обаче колкото и да не ни се иска, нимфите се оказват най-работещи.
Поздрави за прекрасните фотографии. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 29, 2014 7:58 am 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Прекрасно си си изкарал отпуската поздрави и наслука!
Като гледам какви снимки правите и се сещам, че обръщам внимание само на рибите. Но нали съм си новобранец още и повечето ми излети са само за по час два след работа та като ме удари пустия му адреналин и забравям за всичко.

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 29, 2014 7:29 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Важно е емоции да има:)Много красиви места,жалко че не е излязло нещо едро както му се полага,но и разходката си е здраве:) <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 06, 2014 8:03 am 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 26, 2012 9:06 am
Мнения: 10
Страхотни снимки си направил! Чудя се да взимам ли някой по-умен телефон за снимки, моя фотоапарат като ходим на почивки остава при семейството.

За малко съм щял да се засеча с една от легендите във форума :D . Аз бях в Костел между 21 -24.08 и докато жената и детето киснеха в басейна, аз си киснех по реката \:D/ . По Костелската река хванах над 40 парчета за около 4 часа, повечето маломерни. На места успях да хвана и риби около 30 см, което определено не очаквах. Дочух, че нагоре по-реката имало и пъстърва, но някакъв "стопанин" на реката не давал да се доближават най-горните течения. Много красива за разходка общо взето.

По Златаришка река в обсега на Долни Марян от 50 хвърляния имах 30 уловени и поне още 10 изпуснати, отново с размери около 15 - 20 сантиметра, въпреки че има и по-дълбоки вирове, на които едно момче ловящо на скакалец твърдеше, че е изпуснал около "2 кг клен" :).

Най-голямото удоволствие си направих на идване към Костел, минах през Сливовица (едно време си изкарвах летата при пра-баба там), откъдето удоволствието от хващането и размера на рибите и вида им (дори малките бяха доста охранени) бяха най-големи.

Аз ловя на спининг на UL, основно на блесни около 1,5 г. Всичката риба беше върната обратно в реката, освен тази от село. Тя замина подобаващо при една местна съседка, която не беше яла риба откакто е починал мъжа й.

П.С. Иначе бях наскоро и по Искър в района на Своге - там рибата е намаляла заради нивото, но пък хванах няколко по около 700г - 1кг.

Поздрави,

Бранимир


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 06, 2014 1:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Братко! От това,което виждам ми се набиват две неща-минал си на пластмасовите чнурчета и си си купил ново фото... :wink: Прекрасни фотографии!!!А най-важното е ,че си бил сред природата и то с мухарка в ръка. =D> Останалото са подробности.Понякога е достатъчно само да стъкмиш любимата мухарка и да чуеш тихия съсък на летящия шнур.Нали?
Наздраве! <occasion
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 07, 2014 9:55 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Веско, здарсти брат, радвам се, че те "чувам" :wink: !! Слагам си ръка на сърцето и си признавам без бой - тая година нямам и един излет с коприна :roll: ....Излетите минават на 99% на Пънчо, а там е такава гнас брате, че ще трябва направо да изхвърля шнура след евентуален риболов с коприна....Фотките, които са с дати, са правени с Олимпус SP810-UZ, с 36-кратно оптическо, подарък от щерка ми :D ....А за "чисто" рибарските си фотки продължавам да си ползвам доказалата се в боя 5 мегапискелова Коника-Минолта Dimage G500. По едно време му се бях ядосал, но след като ползвах няколко апарата на щерка ми установих, че въобще не съм прав!! Има "зад гърба си" сигурно над 15 000 фотки, а прави в пъти "по-живи" снимки от Оли-то!! Единственото, което съм му пипнал, е да вдигна с една позиция по-нагоре цветовете, "шарп-неса" и "сатурейшън-а" от нулата.
Бранимире, здрасти!! Бате, мани ги тия моабети с легендите - обикновено така се раждат тежки форумни драми :wink: :wink:!! Сега за Костел - юнака, който се подвизава по тоя край, е Гео Дундаров..Много "мътна" личност, за която обаче можеш да чуеш противоречиви отзиви - местните го кълнат до девето коляно, страничните наблюдатели обаче му признават, че зарибява доста и пази, както Костелската река, така и Йовковци...Синът ми също е фен на УЛ-спининга и ме тормози два-три дни за Костелска, но не исках да се вкарвам в излишни напрежения именно заради охранителите на Дундаров...
Инак въобще ни най-малко не съжалявам за "безрибната отпуска", защото си починах зверски.....По принцип у нас си имам проблеми с майки с пищящи дечища, които седят по пейките до 12, след тях "щафетата" се поема от няколко пияндета до 3-4 сутринта в една брезентова военна палатка, опъната в зелената площ пред блока....Абе да не ви разправям какъв ужас е....Както и да е!! Поздрави на сичкото кеч!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 07, 2014 7:42 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Гео Дундаров е доказан лидер във наркотрафика, зловеща личност, изживяващ се като новият Пабло Ескобар. Носят се слухове, за съжаление ,сигурно са верни, че може ,при желание ,да организира и лов на хора, за забавление. Публично посреща най-висшите мерзавци в държавата.
Докато Чичо Ванчо работеше за "Елия Посейдон", го изпратиха там, да закара някакви богати изроди. Той работеше това, и ужким беше свикнал, но гледките там, го бяха потресли до мозъка на костите.
Горепосоченият се е похвалил на всеослушание, "че държал кокаина у нас две години, и не му пука за съдебните заповеди, и Интерпол"/които му бяха наложени, въз основа на оплакванията за тормоз от селяните /. След което е направил предложението за "специален лов".. Това е само малка част от нещата, които ми разказа- аз не можах да повярвам на ушите си .
Ако това е" моделът за развитието на човечеството", искам да имам сили, да се самоубия след някоя и друга година. Във всяко време е имало чудовища, сега да си чудовище е норма, и пример за подражание ...

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 07, 2014 8:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Бат Даньо, напълно е възможно да стоят така нещата....По принцип в провинцията местните "величия" се развихрят да умопомрачителност в безумията си.....Това е много странен феномен - малките боклуци мечтаят за големия град, неговата анонимност и "поносимост" за простащините и дребните им криминални провинения, а големите боклуци не обичат големия град поради неизбежната реакция / дори и закъсняла / на властта...А въпросния Гео преди години го даваха по телевизиите - репортажи, жалби, думба-лумба и накрая...пак тая.....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов