Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:17 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Окт 30, 2014 8:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
започна да ми харесва тона,започнахме да си говорим на езика налюбимито ни хоби!Мисля,че пресолихме малко храната,никой няма полза от тази полемика!Относно вашите изводи,че рибата намалява по нашите реки мога от опит да споделя,че повечето реки напук на бракониерите пращят от риба,просто човек трябва да я търси,да се обикаля,излет след излет!Не сме от хората,които обичат да се хвалят,просто седим здраво на краката си.Един пример,Росен от Русе повечето го познавате,дълго време ми трябваше да го убедя,че в неговите любими места поЯнтра се ловят риби с фантастични размери,все пак реши да направим общт излет и се убеди,че тези големите ги има и то в изобилие!Излета бе филмиран от Росен,може да се види в неговите сайтове 2012 юли с проходилка по Янтра


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Окт 31, 2014 12:14 am 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 06, 2014 3:27 pm
Мнения: 37
Извинете ме че създадох такова напрежение във форума. Не съм го направил с цел хвалба. Просто исках да споделя преживяното. Обещавам да не публикувам снимки на мъртви риби. Преди да ги снимам, ще ги просвам на тревата и ще им слагам по една муха в устата НЕ БИВА ДА СЕПРАВИМ ПО ГОЛЕМИ КАТОЛИЦИ ОТ ПАПАТА пред простосмъртите и невежите.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Окт 31, 2014 4:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Колега vasilev, радва се, че реките във вашия район "пращят от риба", но реките на час път от София (стотина км.) положението е съвсем различно. Соте ти го каза много точно какво е положението по Струма. Същото е и на другите реки. Риби се тъпчат в буркани.
georgi gerov64 написа:
Преди да ги снимам, ще ги просвам на тревата и ще им слагам по една муха в устата НЕ БИВА ДА СЕПРАВИМ ПО ГОЛЕМИ КАТОЛИЦИ ОТ ПАПАТА пред простосмъртите и невежите.

Гергов, няма смисъл от тази ирония! Ако искаш си снимай рибите в тавата, това си е твое право. Излиза, че ако ти кажа "евала, страхотни риби" всичко ще бъде наред, ако обаче кажа "не ми харесват снимките на рибити в тавата, пръсти в устата и хрилете" излизам злобен, католик, професор, хейтър и какво ли още не. Ами просто не ми харесват и това е.
Относно "невежеството"... (сега да не си помислиш, че те наричам невежа) преди да започнах да ловя с мухарка (2 години) никога не съм си и помислял да чупя контрите на куките. От сегашните ми разбирания си мисля, че тогава съм бил доста задръстен на тема "какво е риболова и има ли почва у нас", а пък ако се върна към ученическите ми години.... то съм си бил направо гнусен бракониер и месар. Онзи ден четох за риболова в Норвегия (които имат над 400 реки, на които може да се лови сьомга) и ми се затвърди мнението, че лееекинго, ама съвсем лееекинго започвам да разбирам що е то "риболов на муха", но за съжаление все още съм много далече от истината.

Относно....."Зная, че много от професорите по мухарски риболов ще започнат да филосовстват и да се присмиват" - ето сега аз като "професор" няма да се присмея само ще кажа, че с тази линия капото на река като Струма е гарантирано на 90%. На мен плетеното влакно прекалено много ми пляска по водата и никога не бих го използвал. След като при теб е ок, си го използвай и пак казвам, не харесвам иронията ти. Трябва ли вкупом всички да кажем, че линията ти е страхотна, за да не ни наречеш иронично "професори"?

П.С. Явно не пишете много по форумите и не разбирате, че това е особена форма на комуникация при която много трудно се изясняват различни позиции. В следващия момент при лична среща се оказва, че позициите далеч не са толкова различни колкото изглеждат.

Останете с/със.... НАздраве <occasion

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: тест
МнениеПубликувано на: Пет Окт 31, 2014 8:19 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 06, 2014 3:27 pm
Мнения: 37
Колеги моля Ви престанете с тези нелепи и глупави закачки. Нека уважението и добрия тон са на първо място. Тази вечер пиша само за да довърша отговора си на колегата КЕФАЛ. Според мен дължината на пръчката е от съществено значение .При смяната на 2,7м с3,0м пръчка дължината на замятането ми се увеличи около с10м, при използването на един и същи шнур. Също споменахте ,че се притеснявате от шума на падащата муха. Той дразни кефала. Често умишлено се старая да го засиля,особено когато риболова е по-муден.
На всички пожелавам наслука през почивните дни.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Окт 31, 2014 10:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Жалко за хубавата тема! Diem perdidi... ](*,)

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 01, 2014 7:11 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Мда....Предлагам Радо да отдели последвалата "дискусия"...

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 01, 2014 9:53 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет, колеги,

Преди да подновите наново дискусията по темата, бих желал да се обърна към всички, които ще пишат в темата с молба, внимателно да прочетете правилника за писане във форума, и по-специално т. 2-ра от него.

http://forum.akulata.com/viewtopic.php?f=1&t=749

Позволих си да разделя темата на две, като преместик втората част в "На масата", офтопика на форума, защото в голяма част от мненията се наблюдават изброените форми на общуване, които са недопустими за форумния език.

Апелирам за вашето разбиране и се надявам, да спазвате добрия тон на общуване.

Благодаря!

Поздрави!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 01, 2014 11:44 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 22, 2005 9:56 pm
Мнения: 390
Здрасти Василев ! :)
Не се сърди на колегите "кхъм" все пак е вече 01.11.14. и до февруари,март ще бъде по-интересно пред монитора и "риболовната скука" е към "тъмната страна" :) ако ме разбираш :-"
vasilev написа:
... заснети риби с размери от 60 до 80см и тегло до 4кг!!!, както пише в учебниците такива риби съществуват но малко хора са имали удоволствието да се докоснат до тях,ние сме едни от малкото щастливи риболовци имали невероятния късмет да ги видим с очите си.

... та от кулинарна гледна точка за 80см нямам тава и за това не ги взимам 8-[ ама 60-ката е идеална за пълнене с орехи и тем подобни шаранджииски глезотии .
Жалко , че не ми остава време за риболов на кефал ама догодинааа <occasion
Сполай ви и наздраве ! <occasion
пп. абе няма ли някоя свестна кръчма в Младостите да направим една спявка ? <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 01, 2014 2:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Здравей Иво, минало ми е времето да си играя на "сърдит Петко",който ме познава(за радост имам много приятели из България),добре знае,че празни приказки не казвам и твърдо заставам зад тях!Както обещах вчера маската от днес е захвърлена,очаквам и ти я махнеш(имам предвид заяждането за пълнената риба).Време еда поговорим за риболов,нали?Природата покрай Шумен е благоприятна за нашето хоби,в радиус на 120,130 км реки бол -Янтра,Тунджа,Камчия и техните притоци и за радост чисти ,с много риба!Много рядко се случва да пропуснем излит,единствено,ако няма вода или пък да е замръзнала!Така ще бъде за радост и утре!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 01, 2014 2:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 22, 2005 9:56 pm
Мнения: 390
:D Здрасти , ама аз съм си сериозен .... кулинар съм :wink: и не се заяждам !
Абе ще трябва да пием по една бира да разбереш <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 01, 2014 2:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
така да бъде,като ми дойдеш на гости ще те тествам в колинарията(случайно,но наистина случайно съм собсвеник на най големия местен ресторант!)На здраве и от мен!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 01, 2014 3:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 22, 2005 9:56 pm
Мнения: 390
vasilev написа:
така да бъде,като ми дойдеш на гости ще те тествам в колинарията(случайно,но наистина случайно съм собсвеник на най големия местен ресторант!)На здраве и от мен!

Знаех си ,че си свестен ! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Ное 04, 2014 9:57 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 10:05 am
Мнения: 200
Местоположение: Велико Търново
Ей хора, хубавецът от първата страница го виждам в пръстеният гювеч, задушен със зеленчуци много ароматни подправки на бавен огън във фурната. И за по-приятна консумация, с изстудено бяло винце в приятна мухарска компания. Всичко останало е вятър и мъгла в които животът бързо изчезва. Ха наздраве.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: тест
МнениеПубликувано на: Сря Ное 05, 2014 8:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Vasilev, съпругата ми не може да плете. Защо питаш?
Като един от "добронамерените" пишещи не приемам извинението ти защото това не са нормални думи за един мухарски форум, който има ПРАВИЛА!

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 05, 2014 8:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Колега от седянката,под добренамерност ако разбираш заяждане,здраве му кажи!Защо никой не пише как мина уекенда,кой къде ходи,как мина риболова.При нас всичко бе ОК,нацелихме реката,времето и отлични екземпляри,много филмов и снимков материал.Ще попитате къде са,всичко с времето си,тези дни ще ги качи ме


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов