Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:05 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Ное 04, 2014 1:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Здравейте, колеги,

В събота сутринта бях твърдо решен да продължа да опорствам над щуките. Стегнах набързо багажа и в 7:30 бях на реката, която си е по-скоро канал. Времето беше идеално облачно, без много вятър и сравнително хладно.

Сглобих оръжието и веднага забелязах какво ми липсва. Както често се получава при мен винаги съм забравил да взема нещо. Този път беше метален повод което е леко притеснително при полужение, че съм тръгнал за щука. За мое щастие попаднах на услужливи колеги които ми подариха един.

Реката беше сравнително мътна и с доста по-бързо течение от колкото очаквах. Брега е доста обрасъл, но за сметка на това тинест :D . Вече готов за бой започнах да облавям местата едно по едно започвайки с пайк бъни. Понеже имам само три стримера ги редувах постоянно. Сменях и начина на водене с всяко замятане, но от щуката нямаше и следа.

Това ми беше първото ходене на реката и не я познавах добре, но всички условия за наличието на щука бяха там. След около два часа опити, отчаяние взе да се прокрадва в моята душа, но тогава стана най-интересното. Който е хващал щука знае, че примамката трябва да се води до последно, защото често щуката напада точно до брега. И както си водя стримерчето (бъни около 15см.) и лидера стигна до най-горния водач, беше време да презамятам. Точно тогава видях как едно чудовище следва стримера, но не агресивно, а по-скоро плахо. Когато казвам чудовище имам предвид нещо дълго около 1м. (един метър!). Признавам си не бях виждал такава щука на живо. Аз нямаше какво да направя освен да водя стримера само с въхра на пръчката, но това не донесе успех. Крокодилчето се спря на 2м. от брега и само проследяваше движенията които правих. Разбрах, че тази няма да я бъде и реших поне да го снимам във водата. Извадих баво фотото като в същото време не спирах да движа стримера. Направих няколко снимки, но не съобразих, че гледам през очилата и на снимките се вижда само отражението на отсрешния бряг <mazohist

Малко след това рибата загуби интерес и се оттегли обратно. След случката се бях разтреперил от адреналина. Отеглих се и реших да оставя мястото за известно време и пак да пробвам. Навъртях доста километраж и след час бях отново там. Замятах и замятах сменях стримери и водене, но нищо... нямаше даже и проследяване.

Разходих се и в противоположната посока и продължих да хвърлям където има възможност, но резултата бе нулев. На реката срещнах общо 10-15 души, но като цяло беше слаб ден. Колегите се оплакваха, че няма нито хищна риба, нито мирна.

Към 15ч. с мазол на едната ръка от корка на пръчката реших, че е време да си ходя. Като за финал затънах в една локва с колата, но не след дълго излезнах, само дето цвета й беше станал кафяв.

Толкова от мен. Надявам се, че с трупането на опит ще успея да извадя някое крокодилче за снимка. Специални благодарности на Радо-Акулата и Росен за съветите и препоръките които ми дадоха :smt023

Поздрави,
Крис

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 05, 2014 8:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:39 pm
Мнения: 118
Поздрави Крис за направения репортаж.Моита цел е много подобна на твоита,а именно щука на муха.Това при мен се оказа доста,доста трудна задача главно ходех точно на тези канали дето си ходил и ти.При мен положението беше следното,от 13 излета приблизително имах 6/7 атаки от риби от които 0 реализирани.Действително в този канал има риби,но на изкуствена муха ще да е доста трудно.Според мен опитай малко по нагоре в каналите при Беланица,там има едни корекций и ако правиш предпазител на стимера,мисля че няма да съжеляваш.
Още нещо за щуките е важно да уцелиш ден на активност.

Поздрави!
Краси :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 05, 2014 10:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Ей това Арката е много миризлив канал, но пък държи риба и това си е. Аз имам малко работа до Кюстендил и смятам в петък да го пробвам около моста на Прибой.

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 06, 2014 7:46 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Здравейте, колеги,

Отговорите по ред на номерата :wink:

Корни, благодаря за съвета. Ще пробвам другия път малко по-нагоре. На снимките го няма, защото батерията на фотото падна, но се разходих и на 200-300м след жп линията. Относно големите (щукарски) стримери още ми е беден арсеналът. Разполагам само с три - два заешки и един от пера, но на един от заешките имам предпазител и мисля, че върши добра работа.

Жорка, аз за пръв път ходих на канала, но не беше миризлив, може да съм уцелил ден :D Да кажеш какво си направил, ако ходиш в петъка.

Поздрави,
Крис

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 06, 2014 4:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:39 pm
Мнения: 118
Тримерите на които съм имал атаки са основно от пера,на бънито съм кръгла 0 там.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Местата за които ти говорех..Има едни канали които не е течаща водата има повече място и за кастинг.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

По тези места се крият наистина капитални риби.
Дано съм бил наистина полезен.
Поздрави и наслука на всички.
Краси :)

И последно уточнение,не се изхвърляй с голимината на стримерите имам чувството,че от големите бягат :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2014 11:03 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Мерси много за информацията!

Както се казва, ако не ми мине котка път още утре сутринта ще ги разгледам от близо :D

Ако има желаещи да заповядат :wink:


Поздрави,
Крис

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2014 8:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:39 pm
Мнения: 118
Аз ще отскоча неделно,да направя едно сутрешно капо.
Сподели резултатите.

Поздрави.
Краси :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 10, 2014 7:38 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Събота от 7-13ч. - кръгла нула. Няма много за разправяне, освен, че си загубих единия стример :-k

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 10, 2014 9:03 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Времето си беше върха за щука Събота и Неделя,ама проклетията не пипа:(


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 12, 2014 8:44 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:39 pm
Мнения: 118
Днес ще опитам при Долни Раковец каналите....


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 12, 2014 6:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:39 pm
Мнения: 118
Днес положението на муха беше плачевно както обикновенно.
В крайна сметка се наложи да извадя спининга и регистрирах няколко риби.

Изображение

П.С. Видях няколко колеги да ловят също с муха и шнур,ако четат и пишат в форума нека споделят резултатите.

Поздрави на всички.
Краси :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 12, 2014 7:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Браво =D>

Жалко само, че не е на мухарката...

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 12, 2014 7:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:39 pm
Мнения: 118
Твърдо отказват да ядът стримери,каквито и да било,но експериментите продължават.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 12, 2014 9:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 8:16 pm
Мнения: 334
Местоположение: София
Поздрави за упорството.

Сигурен съм, че резултатите няма да закъснеят. :wink:

_________________
Какво му трябва на човека? – Пръчка, макара, шнур и една муха!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 12, 2014 9:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
korni90 написа:
Твърдо отказват да ядът стримери,каквито и да било,но експериментите продължават.


Аре хванете една риба де, да оплакнем очото.

Гаранция-франция давам че ако сложите 15-сантиметров бъни пайк ше треснете некоя над 70-те санта :smt023

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов