Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:45 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 641 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Ное 19, 2014 8:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Напълно съм съгласен,за нас(може да грешим),истинската Тунджа започва от стената на "Жребчево" в района на с. Баня Новозагорско.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 21, 2014 4:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Аз имам над 20 риболова на Тунджа в района между селата Ягода и Елхово и след последното капо (около 20 риби под 15 см. за цял ден) съм се заканил повече там да не ходя. Следващия риболом задължително ще е след село Баня.

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 21, 2014 6:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Това е участък,който свързва Копринка и Жребчево и е осеян с големи баластерни,а Тунджа е по скоро канал който ги свързва по между им,не прилича много на река .Това лято имахме също слаби риболови по този участък(сравнени със средното и долното течение)!Напролет живот и здраве може да направим съвместно някой излет.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 23, 2014 9:24 am 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 06, 2014 3:27 pm
Мнения: 37
Здравейте приятели, както казва народа луд умора няма!
Дойде време и аз да Ви покажа малко от красотите на мухарският риболов, въпреки лошото време и пълноводните и мътни реки мисля,че попаднахме на точното място и в точното време,както винаги групата в пълен състав.
Привет Жоро http://www.youtube.com/watch?v=ZzGuCsyqB9M


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 23, 2014 9:44 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Браво, колега! =D>


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 23, 2014 9:58 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Браво Жоре,станал е хубав клипа,но защо липсваме с Шефа.(шегувам се)?В интерес на истината приятели Жоро и Мето избраха да ловят в центъра на .......и Бинго,докато с Дидо(Шефа) избрахме покрайнините и .....синдрома на "кормораните",доста по слабо,но въпреки това един хубав излет! поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 23, 2014 11:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Oтдавна се каня да публикувам кадри от един уникален "опит" за мухарски риболов на ждрелото на р. Тунджа "ДарКая" от с. Срем до с. Лесово. В началото на септември 2014г.
Тук според wikipedia има 149 вида птици, 8 вида земноводни, 21 вида влечуги, като някой от видовете са видра, леопардов смок, бухал, голям гребенест тритон, ивичен смок, вдлъбнаточел смок, жълтокоремна бунка и др. 30 метрови гранитни скали надвесени над Тунджа, девствена природа, почти неосезаема човешка намеса, тишина и спокойствие царят над това българско кътче, непознато и чисто, интересно и страшно, Божо място в което човек се чувства миниатюрен пред майката природа.
Това е най-екстремната част от реката, в началото тя е спокойна следва скалисто дефиле и след поредица от бързеи, ридове, отвесни скали и падове се открива красива девствена природа и непресъхващ адреналин.
От кадрите ще се убедите защо казвам "опит", чисто и просто това бе един приятен рафтинг, но да благодарим на господ,че оцеляхме, непреувеличавам приятели беше много страшно, колкото и трудно да ми е да си призная това. Този маршрут го изучавахме много детайлно в продължение на 3 години и си помислихме, че сме готови за него,но явно не сме били достатъчно подготвени.
Може би трябваше малко по-рано да споделя с вас, че със Жоро сме големи фенове на мухарски риболов с проходилка - много приятен, улов на фантастични риби и докосване до такива места като ДарКая.
http://www.youtube.com/watch?v=GMs4n8Elh18

http://www.youtube.com/watch?v=pa8jS_IfRYo

http://www.youtube.com/watch?v=THWFIfZb92A


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 23, 2014 12:08 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Хубави излети сте направели <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 24, 2014 11:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Вие сте готови за Кресненското дефили :wink:

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2014 9:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Леле.... с тези камънаци ще се натрошите бре!!! :D
Доста опасно и екстремно преживяване, но пък реката в тихите места е приказна.
Мътна ми се вижда водата.
Благодарско че споделихте нещо по различно и екстремно. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2014 12:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
наистина бе страшно колега,но адреналина надделя над страха,от една страна улов на трофейни риби(тези дни ще пусна видеа),а от друга красивата природа!За водата ще кажа,че не е мътна,а това е цвета на Тунджа есенно време от Ямбол на долу.Питал съм местните хора на какво се дължи това,казват че е от цъфтежа на водорасли,а дали е така някой колега може да помогне.Щях да пропусна нещо интересно,прочетох в сайтове на фирми,които организират рафтинг с кану по Тунджа,че от Ямбол до Срем е първа категория на трудност,а от Срем доЛесово скача на пета!!!!Предупреждат,че е само за хора с много опит(явно господ бе с нас)!!!Има много клипове с обърнати канута и счупени глави.Мисля,че при нас всичко завърши ОК, защото проходилката е по стабилна от кануто!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2014 9:38 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Далеч по стабилна трябва да е от кануто,но пък е много по опасно за краката.Камъните ги удрят директно.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2014 9:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Прав си Косьо, от 10 години съм луд по риболов от проходилка.Първата ми бе тип "поничка",следват 2,3,4......т.н.,много опит.Какво ме научи той-седалката трябва да е възможно по висока,т.е. краката на високо и при такива препятствия се реагира по лесно


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 27, 2014 7:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Рибарско трудова злополука.

Това което ще видите се случи това лято на р. Тунджа пи село Срем.
След силен порив на вятъра огромния бръмбар се зъби в ръката ми.
Последва оперативна намеса в гр. Ямбол за отстраняването на бръмбара. Между другото приятели, това което виждате на ръката ми е т.н. "Килътър на големите кефали", разработен и направен от Радо акулата по мое желание на стримерова кука. Повярвайте ми колеги наистина е много успешен вариант за големите риби.
Поздрави Валентин

http://www.youtube.com/watch?v=Fodzp8zn1os


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 27, 2014 8:31 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Не съм пробвал още с проходилка,но ми изглежда ясно че краката ще пострадат много при препятствия.
На клипчето не се вижда бръмбара,много е кратичко:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 641 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов