Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:06 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 641 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 43  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Ное 27, 2014 8:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Съжалявам,сега разбрах,че има проблем с клипа.След малко ще го кача целия.
Извинявам се за неудобството


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 27, 2014 9:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Извинявам се отново за публикуването на погрешното видео това е линка който трябваше да напиша - http://www.youtube.com/watch?v=8YhByDsUvfc


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 30, 2014 11:57 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Лошото време води до носталгични летни спомени.

https://www.youtube.com/watch?v=ysucp2LxSzs


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 30, 2014 1:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Скъпи приятели и единомишленици,

Наближава края на годината,за едни хубава и успешна, за други малко по лоша ,,настана време за разносметка!Имам едно предложение .Всеки от нас малко или повече споделяше своите излети,други го обсъждаха,хвалиха,критикуваха,трети които не вземат участие във форума ,а само влизат,четат и натрупват опит.И така,прелагам всеки от нас да подбере снимки от най добрите си излити и да ги побликува,нещо като обзор на 2014 г.Ще се запитате защо предлагам това,много е просто,зимата е дълга,дните къси,излетите намаляват,съответно и публикуваните статии ще намалеят.По този начин ще съберем доста "вълна за чепкане"
п.п. Обръщам се и към всички "пасивни" приятели на мухарския риболов,колеги престрашете се и се регисрирайте! Знам,че м/у вас има много добри мухари,доста от вас съм срещал,знам,че много има да научим и от вас


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 01, 2014 11:10 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Хубаво си е лятото,но аз си чакам да хване лед,цяла година го чакам вече:)
Жалко е че няма зимно активни риби,които да се ловят с мухарка,макар да си мисля че скобар може и да се лови на нимфа.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 02, 2014 9:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Косьо написа:
Цитат:
Жалко е че няма зимно активни риби,които да се ловят с мухарка,макар да си мисля че скобар може и да се лови на нимфа.

Не знам защо реши така,но това е най-невярното твърдение напоследък във Форума.
Кефал,уклей и ... се ловят цяла зима.В момента тези риби се групират на определени места в селата и около тях и се ловят много успешно на удавени или мухи,плаващи в горния слой на водата.Не съм голословен-тази неделя,в дъжда и студения вятър мои приятели са имали супер успешен риболов.Аз лично бях на риба в сряда и петък и мога да кажа,че това са едни от най-приятните ми излети.Няма коприви до кръста,няма жега,няма маловодие и рибите вземат като най-хитрите пъстърви.Голям кеф!!!
Накрая ще кажа:-Ходете на риба и сега и по Коледа и след нея!Няма лошо време,има лоши дрехи!Важното е човек да поиска и ако има до себе си приятели,с които да сподели излета си ,ще бъде истински щастлив! :))
Поздрави!
Веско <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 02, 2014 9:42 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Колега,ние за Хасково сме казали,че е другата България:) <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Дек 03, 2014 9:32 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
vesko написа:
Косьо написа:
Цитат:
Жалко е че няма зимно активни риби,които да се ловят с мухарка,макар да си мисля че скобар може и да се лови на нимфа.

Не знам защо реши така,но това е най-невярното твърдение напоследък във Форума.
Кефал,уклей и ... се ловят цяла зима.В момента тези риби се групират на определени места в селата и около тях и се ловят много успешно на удавени или мухи,плаващи в горния слой на водата...


Привет, колеги,

Напълно заставам зад думите на Веско! <occasion

Зимата кефалът атакува мухите леко, бавно, но много уверено, и празните кълванета са много малко. Говоря за места, с почти липсващо течение, такива които са извън реката и не са замръзнали. Не бива да забравяме, че кефалът е целогодишно активна риба, хранеща се дори и под леда.

Разбира се, трябва да направя и уточнението, че става дума за по-топлата част на България или другата България, места където температурите по-рядко са отрицателни.

Колегите от София, не бива да губят надежда. Реки има две, в които може да се лови на муха - едната е Лесновска, при добри условия на времето и цвят на реката, а другата е р. Блато.

Поздрави и успех с любимото хоби!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Дек 03, 2014 7:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Вярно е,че сме на юг,но сме в низина и когато застуди понякога е много за дълго.Нерядко когато сме на излет около 11 часа реката е покрита с лед.Само в средата ледът е изместен от водата и ако изгрее някакво слънце ледът се отдръпва настрани макар и за кратко.Риболовът в тези условия е следния-замяташ и мухата пада върху леда на отсрещния бряг и после леко я дръпваш,за да влезе във водата.Тогава изчакваш около 20-30 секунди и подаваш отново.Никакви признаци не индикират наличието на риби,но след пет-шест подавания следва нежно вземане на мухата и адреналина те стопля веднага!След няколко минути водачите се обледеняват и следва почистване.Обикновено там където клъвне една риба има и други.В този сезон рибките се групират.Затова след като уловиш няколко от дадено място подаваш на друго и после редуваш местата.Риболовът приключва около четири следобед като около два задължително се хапва нещо вкусно и се пийва канче винце.Който е шофьорът си остава само с няколко глътки,но следващия път си наваксва...Обядът си е времето за разбор на риболова дотогава и после обикновено се сменят местата за риболов.

Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Дек 03, 2014 8:26 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
ААА Радо,това не е честно от твоя страна.На теб очите не можем да ти видим зимата като замръзнат язовирите,а защитни речи тука:)
Лесновска си е топло каналче и наистина става за риболов,но Искър си е много студен и там много трудно с мухарка да се хване нещо:(


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 04, 2014 9:46 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
kosyokosev написа:
ААА Радо,това не е честно от твоя страна.На теб очите не можем да ти видим зимата като замръзнат язовирите,а защитни речи тука:)
Лесновска си е топло каналче и наистина става за риболов,но Искър си е много студен и там много трудно с мухарка да се хване нещо:(


Ех, Косе, има още да учиш за риболова на муха около София, пък какво остава за цялата страна. На мене, като човек минал по твоя път отдавна, да ти призная ми е мъчно, че ти и други запалени начинаещи мухари не може да изпитате емоциите, които съм изпитал аз и да стигнете заключенията, които съм направил в моята практика. Не знам дали и ще успеете въобще, като гледам каква е разликата в рибното богатство сега и преди.

Когато опиташ от всичко в риболова на муха, мухи, тактики, места, риби, на прага на възможностите си, във времето в което живееш, и обърнеш поглед назад към изминалите моменти, ще ме разбереш за какво ти говоря.

Няма да забравя първата ми поява в интернет, когато преди десетина години във фишинг мания се разискваше темата за риблов на муха през зимата и дали се лови риба по това време, когато моите включвания и коментари от излети от Струма грееха душите на мухарите през зимните месеци и даваха надежди.

Колелото се завъртя и ето че сме отново в същата позиция :D

Затова се старая да ви посъветвам оптимистично, с каквото мога да помогна, където мога да ви насоча. С две думи, да не оставям пламъчето, което тлее във вас, да загасне.

Да ти помогна малко, Искърът около София го зачертни за през зимата. Отправи поглед, насочи се към р. Лесновска и р. Блато. Ако имаш интерес към щуките, може да опиташ Арката. Американките по арендованите воводеми са също някаква компенсация.

А ако все пак се чудиш с какво може да замениш мокрия шнур и измръзналите ръце, като се видим, ще ти разкажа :)

Поздрави!

Радо

П.С. И от мен да запомниш едно - емоцията от риболова при страстния риболовец не се губи с промяната в риболовното оборудване, тя просто се трансформира и заема нови измерения. :smt119 :smt120


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 04, 2014 4:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
здравейте приятели, привет Радо,следя с интерес полемиката която захапахте,стана ми интересно.Ще ви кажа как е при нас в Делиормана, пълним багажника с ядене и пиене и на реката,палим огъня.......,разбор кой кьде и в повечето случаи капо!!!!!!По някога има и слука,но това не е важно,важното е да сме на въздух! Използвам момента в аванс да Ви пожелая приятно прекарване на Никулден и за по добро настроение Ви поздравявам с клип от най успешните ми излети през 2014 г <occasion http://www.youtube.com/watch?v=TEC4gHUghz4


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 04, 2014 4:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
http://www.youtube.com/watch?v=rugmpgl7vWg


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 04, 2014 8:58 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Радо,нямаше как да не се закача,след като знам че зимата обичаш да ходиш на лед(имам въпроси по тази тема,но като намина през магазина),иначе как да пренебрегна авторитета ти по мухарски риболов.

Аз лично не се плаша от студ и дъжд,но зимата се насочвам към скобар и чакам да замръзне,че ледебура стои цяла година без да съм направил и една дупка с него:)

За колегата Василев-Тунджа ще излезе по-голяма от Искъра:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 04, 2014 9:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Косьо привет от Шумен,не съм голям фен на Тунджа,но по стечение на обстоятелствата(пълноводна Янтра)това лято преоткриме Тунджа.Иначе Янтра е на йВЕЛИКАТА река за мухарски риболов в България.Попитай Акулата когато го бях поканил на съвместен двудневен риболов по Янтра ,какво ми каза Радо на тръгване към Сф "Валка,какво става тук,човек да поиска види дъното на реката трябва с ръце да разгони рибата".Нали така бати Радо? Но все пак всяка река си има своя чар и красота!
п.п. повечето добри риби които виждате малко по горе са уловени на Янтра,но има и от Тунджа


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 641 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 43  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов