Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:35 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 641 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 43  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Окт 25, 2016 9:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Здравейте приятели,извинявам се за изчезналите снимки,но най вероятно платформата през която ги качвам нещо издаде багажа!Сега ги качвам през друга,дано с нея имам по голям успех.Първо ще ви възстановя снимките от 30.09. и 02.10 ,а след това ще пусна снимки и филмчета от няколко много успешни излети с много сериозни риби.

ЯНТРА-30 СЕПТЕМВРИ 2016Г.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това беше един много добър риболов,с доста ,,годзили,,и невероятно красива Янтра!
След два дни на 2 октомври се получи отново доста успешен риболов,поредният силен есенен излет!

ЯНТРА-2 ОКТОМВРИ 2016г.

Отново перфектна Янтра

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Отново с любимата проходилка

Изображение



Някои от по арните риПки

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поредната ,,винтерова,, лодка около Бяла

Изображение

Селфито с Колю Фичето

Изображение

Изображение

Ето го и моста красавец в целия си блясък

Изображение

А това е черешката на тортата,кефал който мисля,че щ-е бъде кефал на 2016г. уловен на суха муха-около 70см и с уникална ширина около 20 см!

Изображение

Изображение

Изображение

Красавец,а колеги,какво ще кажете!Браво Жоре,браво Геров!!!!

Това е от мен за сега приятели,още един път се извинявам за неудобството с изчезналите снимки,но както казва народа по добре късно,отколкото......Имам да споделя с вас още три свои също така много успешни излета от 7,10 и 13 октомври,но както казваше царя,като му дойде времето!

Поздрави на всички приятели на мухарския риболов, <occasion и не забравяйте,че къща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 26, 2016 11:35 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Леле майко....Станах разноглед....Евала, Бате Вальо!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 26, 2016 3:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Радвам се да чуя подобни думи от ,,иконата,, на форума,а не само на него,но и на цялата мухарска общност у нас! Бате Райко,надявам се през новата година да направим поне един подобен съвместен риболов!За цялата ни мухарска група ,,Лудогорие,, ще бъде огромна чест и удоволствие да прекараме няколко часа заедно по любимите ни Български реки,с любимите мухарки в ръце!
Поздрави Батка от цялата ,,Лудогорска,, банда, <occasion и бъди жив и здрав!

Филмчето,което Ви предлагам да изгледате,надявам се с удоволствие е от слуката навярно на годината на Жоро Геров ,от който видяхте снимки малко по горе

https://www.youtube.com/watch?v=ot-SEIQXhCc


Ето и още едно малко филмче за сгряване на душите мухарски в това лошо време

https://www.youtube.com/watch?v=qL3n0gnDiPY

Тези дни ще Ви покажа снимки на още по големи ,,годзили,, от тая на Жорката,а и на един уникален распер хванат от наци на Тунджа.
Живи и здрави приятели, <occasion и не забравяйте,че жовота свършва,но риболова не!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 26, 2016 7:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 08, 2013 8:48 pm
Мнения: 13
Местоположение: Плевен
Всичко вече си е на място =D> След като ще има и по-големи клянове дано да са и здрави шнуровете и всичкото техника.Бравас на вас колеги.Дерзайте <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 27, 2016 10:36 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Страхотни снимки и уникални филмчета :smt038 ...
За рибите и природата нямам думи просто.. :smt023
Поздравления Бат Вальо... с голям кеф разглеждам репортажите и чакам нови!!!
Живи и здрави цялата ви група и още много подобни екшън сцени да имате.. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 31, 2016 3:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
ЯНТРА 7 ОКТОМВРИ 2016 Г.-РИБОЛОВ С ПРОХОДИЛКА

Здравейте приятели на мухарския риболов!
извинявам се за това,че малко късно качвам някои от страхотните и запомнящи се излети със страхотни риби,но ,,Асан,, и той е човек,та бях си взел малка почивка от ,,годзилите,, и поскитахме със съпругата из Европата и подобаващо почетохме тридесет години семеен живот!
Както винаги Янтра ме посрещна в целия си блясък

Изображение

Изображение

Вече започна да се чувстава и есента,студено утро,слънчево по обяд и бръснещ вятър в следобедните часове ,като прибавя и листохода се подразбира,че риболова започва да става малко по труден,но....който се страхува от мечки не ходи в гората!
Въпреки това се получи един фантастичен риболов,с няколко трофейни ,,годзили,,,като една от тях се оказа най големия кефал който някога съм виждал и улавял през живота си!Както Жоровия ,който видяхте в миналия ми репортаж,така и този може да претендира за кефал на 2016 г. уловен на суха муха!
Задължителната фотосесия,но не всеки ден се улавят подобни риби!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Накрая всеки по пътя си

Изображение

Изображение

Изображение

А този красавец бе ,,черешката,, на 2016г.

Изображение

Всеки от Вас може да определи размерите Му,като има предвид,че седалката е широка точно 60 см.И все пак да Ви помогна дължина 70.30 см,ширина 20,70см и тежина около 3 кг(нея не мога да я докажа,само предполагам)!

Ето и видеото от улавянето на тая прекрасна риба

https://www.youtube.com/watch?v=mVGwdXGgBkQ

РЕКА ТУНДЖА -9 ОКТОМВРИ 2016 Г.-Съвместен риболов с Наци и Ванката Варчев от София

Дълго време го отлагахме този излет,но най накрая успяхме да го реализираме,макар,че не избрахме най доброто време ,през целия ден бе ветровито,от оня легендарен Сливенски вятър,но пък за сметка на това се получи доста успешен риболов!Улавяха се доста прилични риби,в порядъка на плюс 30 см до около 40 см.Реших на тия красавци да не качвам снимки,защото на фона на тоя прекрасен распер,който хвана Наци те просто щяха да бледнеят!

Изображение

Около 70 см дължина и между 3 и 4 кг,хванат не на легендарната ,,попова лъжичка,, а на ,,удавена мушичка,,!Най вероятно към нея е проявил интерес някой кефал,а распера е подгонил кефала,та така де -дядо дърпа ряпа!Това е мое лично мнение,ако някой колега е имал подобна слука ще се радвам да ясподели,просто ми е интересно.Август имах подобен случай само,че на суха муха,но тогава аз не можах да го извадя!
Куриозното бе,че малко преди да хване распера Наци си счупи ,,легендарния,, Сейч и Ванко услужливо му помогна с негова резервна въдица,а и мушичката бе негова,така ,че слуката я делим по равно между двамата!Нали така Нацони.
Много колеги във фейса обвиниха Наци,че едва ли не му е извадил гръкляна и сливиците,но това проста е някаква фото измама.За да няма спекулации по този въпрос ето и видиото ,от което се жижда много добре за какво става въпрос.

https://www.youtube.com/watch?v=BcBfv00QI3s

Това е за сега колеги и приятели,но през следващите дни ще Ви покажа още много интересни и успешни риболова!
Поздрави на всички, <occasion и не забравяйте,че къща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Ное 01, 2016 8:34 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Страхотия!!! Бате Вальо, просто ми е беден речника да изразя възхищението си от слуката, която имате!!! Поздравления на всички бойци около тебе и <occasion <occasion <occasion <occasion <occasion !!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 06, 2016 12:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Бат Вальо и копания са машини. :smt023

Поздрави и <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 07, 2016 3:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
14 ОКТОМВРИ 2014 г. -РИБОЛОВ С ПРОХОДИЛКА НА ЯНТРА


Здравейте колеги,

в следващите редове ще станенете съпричастни на един мой съвместен риболов с Наци на Янтра с проходилки.

Изображение

Изображение

Изображение

Условията за този вид риболов бяха перфектни,20 гр на въздуха,12гр. на водата,пълно
безветрие,ниска вода.

Изображение

Изображение

Изображение

Този път няма да говоря за сантиметри и килограми,оставям Ви сами да прецените за какво става въпрос!Отново имаше рекордни ,,годзили,,!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А това е най големият кефал който съм улавял през живота си

Изображение

Изображение

Изображение







За съжаление приятели това беше последният за годината риболов на Янтра с проходилка!Мисля,че човек трябва да спре на време след един много силен риболов!
В края на юли когато започнаха да излизат тия чудесни риби,наречени от мен ,,годзили,, писах,че Янтра започнели да дава, просто няма спиране!Последните две години нещо се инатеше и даваше единични добри риби,но това лято като че ли искаше да ни се реваншира и просто се случиха ЧУДЕСА!Такива риби улавяхме,за които не съм си представял,че могат да бъдат хващани с мухарка!
Искам специално да благодаря на Радо Акулата и Спас Алексов,които ми правеха мухите ,без които тия ,,чудеса ,, надали щяха да се получат!Някои ще попитат защо и веднага отговарям.Допреди няколко години ползвах малки бръмбарчета и улавях много риба, но не и тия големи риби,никога не вярвах,че мога да излъжа по сериозни риби.След това един колега ми направи бръмбар на 6 номер шаранджийска кука и ,,чудото,, се случи,почнаха да излизат досто трофейни кефали! Но...но имаше един сериозен недостатък,мухата потъваше веднага и много често се закачаше в потъналите клонаци и тъй като ловя на дебело влакно (30,40 фи)се случиха много неприятни неща от течението,което е важен фактор при риболов.На Радо и Спас споделих тоя мой проблем и се радвам,че двамата успяха да измислят ,,Янтренски килъри,,мухи хем големи,хем да не потъват-сримерова кука н.6 и 8 и лек материал!Поклон и на двамата приятели!
Не мога да не споделя и имената на Жоро Геров,Наци и Иво от Плевен,които ми удисаха на
акъла и направихме много съвместни успешни излети през изминалото лято и които много спомогнаха Вие да станете съпричастни на тях!
Приятели,не си и мислете,че спираме с риболова,забавата продължава,но просто сме безсилни пред ,,майката,, природа!Вече преминахме на вълна Тунджа!През последните две седмици и Тя се отчете подобаващо,но за това ще стане въпрос малко по късно!

Поздрави на всички приятели на ,,мухарлъка,, <occasion и не забравяйте,че къща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Ное 08, 2016 12:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Лелеее.. спре ми часовника бат Вальо.. :smt038
Поздравления за споделеното.. уникални сте.. и явно новата тактика дава сериозни резултати.. за таквиз риби не съм и мечтал!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Ное 15, 2016 10:36 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ И ПРИЯТЕЛИ НА МУХАРСКИЯ РИБОЛОВ

След фантастичните есенни риболови по Янтра,които имахме шанса и късмета да ни се случат трябва да слезем на земята,дори и да не ни се иска!

Както Ви споменах миналата седмица при нас няма спиране,просто КЪЩА РИБА НЕ ЛОВИ,а и времето прекарано на любимата река в компанията на добри приятели и колеги не мога да го заменя с нищо!Сега имам малко повече време,та реших да въведа в тайните ,,мухавски,,моя първи братовчед Васко Василев,човек който от няколко години ме придружаваше при повечето ми излети и много от колегите ми го познават

Изображение

Макар и времето сега да не е много подходящо(трудно намиране на комусираната риба)той не се предаде и вече имаме хванати рибета!Така ,че гордо мога да кажа,че имаме нов член на МК,,Лудогорие,,!
И така започнаха есенните ни риболови по Тунджа и по малките бари ,които по това време на годината са добра дистинация за ,,мухарлъка,,.

Изображение

Реките са с доста ниски нива и това много улеснява риболова

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Общо взето риПките не са с трофейни размери,но се надявам и те да се появят със застудяването.Това приятели ,че кефалите не са големи не значи ,че не са атрактивни за ловене!Който е риболовствал по Тунджа знае,че кефала тук е известен със своята борбеност,така,че това напълно компенсира техния размер!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тук имах късмета да направя серия от снимки от слуката на Жорката Геров на една добра риба

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Виждате колеги,че при нас все още положението е ,,дащно,,!

поздрави на на всички приятели, <occasion и добра есенна слука!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 16, 2016 11:22 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
И на тез ако им викаш малки рибки.. е заеби!!! :D
Страхотни снимки и места Бат Вальо.. отново се накефих яко на споделеното, ясно се вижда и мушето. :smt023
Поздрави на всички герои от репортажа.. живи и здрави и още есенна слука!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 16, 2016 7:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Както дума Соте, това ако са малки риби, "ние с гайдите какво да кажем" :-s :D ......Евала, Бате Вальо, давайте докато може!! Поздрави на всички юнаци <occasion <occasion !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 21, 2016 9:32 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
6 НОЕМВРИ 2016Г.-ТУНДЖА

Здравейте колеги,вече здраво задълбавам на Тунджа.Две са причините-през този сезон малко реки дават читави риби и ниското ниво на водата по това време на годината.Освен това опитът който имам много ми помага да открия комусираната риба и след това е лесно,трудното е до момента в който я намеря приятели!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

https://farm6.staticflickr.com/5668/309 ... 9214_c.jpg

Общо взето по такива места я намирам

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Последните снимки колеги са от една бара,която се е образувала от подпочвени води и се намира на около 50 м. от Тунджа и през нея постоянно влиза и излиза чиста вода и може би това е причината кефала да се развъди,а както се вижда има и доста читави риПки.

Еми с това колеги мисля да приключвам за сега.Поздрави на всички, <occasion и не забравяйте,че къща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Ное 22, 2016 6:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Бате Вальо, тия "топлици" винаги поднасят изненади до последния възможен момент.....За съжаление около София нямаме такива местенца....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 641 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 43  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов