Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:20 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 641 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Дек 18, 2016 1:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
...................
Веско <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Дек 18, 2016 1:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Колеги ,,светци,, всичката Ви критика я разбирам,особено когато е градивна и точна,но нали съм ,,ръб,, и ,,мазохист,,обичам и умея да я нося на гърба си!Но......но когато покрай мен се закачате и с хора като Веско-легенда на мухарския риболов у нас,това вече не го разбирам!Ще Ви го кажа в прав текст-параноя,здраво Ви е подгонила параноята колега nmc ,трябва да се полекувате,а единствения и лек е човек повече време да прекарва по водоемите!Заради такива образи като теб бат Веско спря да пише във форума,а и не само той!

Налижават най хубавите ни празници,дайте поне за малко да се смирим,да наведем глави!
Весели празници колеги и приятели, <occasion и дайте да сме по добри през новата година!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Дек 18, 2016 10:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Веско,
за да няма скрито-покрито: миналия декември, похвали се един от "героите" в тоя подвиг, той случайно ми е роднина и си отнесе "конското". Иначе са били за американки, естествено.... ](*,)
Както написах, смятам въпроса за приключен...

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 19, 2016 8:31 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Иване спри се най после,колко пъти каза за последно ,спирам,забравям!Стана като махлянска клюкарка,не разбра ли ,че това което не е забранено е разрешено!Общите ни приятели ми казаха за теб,че си читав,че си мъжкар!Каква чест чест,какво мъжкарство в човек който не държи на думите си!Ти ли си най големия съдник бе ,,Мечо...,,,нещо си сбъркал адреса ,,морални съднико,,!
Иване за послено-спри се,такива като теб обществото ги изхвърля,нарича ги ,,аутсайдер,,!

Няма да Ти пожелая весели празници защото ми се струва,че си безбожник!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 19, 2016 11:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 5:50 pm
Мнения: 47
Местоположение: гр.Ямбол
Заради Веско, който ме подкрепи съм длъжен да повторя НЕ съм ходил целенасочено за балканка. Нямах и въдица!!! Не познавах реката, а ми казаха, че има кефал. Хвърлил съм не повече от 10-на пъти. То и не можеше повече понеже там беше митинг от рибари!!!
Работата стана като циганчето дето знаело, че млякото с ориз било сладко, но от други които са го яли и са му разказвали!
Весели празници!

П.П Валка това наистина е последно. Може би и като цяло за форума.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 19, 2016 5:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Като че ли за последно......ама на да ли!


Изображение

Въпреки студеното време все пак намерих точното место,с малко лед ,малко слънце и следобедното люпене на насекоми.Този път реших да експериментирам,рано около 8.30ч бях на реката-все още нямаше мушички и съответно никакви признаци на живот.По принцип не обичам да ловя кефал на мокра и нимфа,само в краен случай.Та сега вместо да чакам обедното люпене,което наистина се получи в ранния след обяд,когато рибите,макар за около час и половина се надигнаха реших да пробвам на мокра.Още с първите подавания ,на границата между леда и течението се появиха и първите удари,а не след дълго и първите риПки.Някъде около 11 ч. се изпокриха и това беше,но се получи голямо мазало,гол след гол!
Това е печелившата мокра муха

Изображение

Изображение

Учудваща борбеност

Изображение

ловяха се основно петарки,ама за това време направо си е постижение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А това е от следобедния риболов,когато отново пробвах мократа,но без резултат,искаше си осичката

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На осичката излязоха и малко по големи кефалчета,но общо взето петарки.Неверояна активност между 13,30 и 15 ч. , след това всеки по пътя си!И на това съм доволен приятели,берекет вересим!

Весели празници колеги, <occasion и не забравяйте,че къща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 22, 2016 2:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Здравейте приятели на мухарския риболов,някак си бързо се изниза пустата му година и стана време човек да си направи равносметка за изминалите дванадесет месеца!

2016г.-ГОДИНАТА НА ЯНТРЕНСКИТЕ ГОДЗИЛИ


Без съмнение това колеги е една от най успешните ми години-толкова съвместни излети с колеги никога не бях правил,хванах първите си пъстърви,направих ,,голям шлем,,-кефал,пъстърва,костур и распер,имах удоволствието да присъствам на може би най добрия мухарски събор провеждан до сега в България,дойде ми и новата проходилка,благодарение на която имах щастието да хвана и най големите си кефали,наречени от мен ,,Янтренски годзили,,!

Годината започна повече от добре,още на първия ни риболов на 7 януари на Тунджа имахме добра слука,а първата за годината риба бе за Дидо (Шефа)

Изображение

След това последва покана от Росен Велев за съвместно откриване на пъстървовия риболов на Панега на 1 и 2 февруари.Тъй като до сега никога не ми е бил приоритет този риболов(да ме пита човек защо,но по добре късно,отколкото никога)реших все пак да се подготвя теоретично и практично,изчетох много писания по темата,изгледах много филми,особено полезен се оказа
този с Мънков и Белополски-пъстърви на Панега!Все пак трябваше и малко практика,помолих Трифон Калев да ми ,,отвори очите,,.Въпреки студената вода,доктора не се поколеба и за миг и ми показа много от спецификата на риболова на нимфа!

Изображение

Док никога няма да забравя този момент

След уроците последва и първия мини мухарски събор,с главни действащи лица Калев ,д-р Константин от Сливен,Сабин от Ямбол...

Изображение

Изображение

Така с голяма доза самочувствие потеглих за панега,където проработи и късмета на
новобранеца-за половин час риболов хванах и първите си ,,шаренки,, ,четери на брой!Няма да Ви кажа как се чувствах!

Изображение

Изображение

Тези две бяха 40 плюс!

Тази двамата колеги,Роската и Къната минала година ги бях обявил за моите учители в този риболов,а бях направил и един хубав филм за тях,,Професорите.....,,.Без тяхната покана,помощ и съдействие никога не бих се запалил по този прекрасен риболов на шаренки!Поклон приятели и

Изображение

А и имах честа и удовоствието да получа ценни съвети и от Мънкича

Изображение

Тава колеги бяха два незабравими дни,освен риболова, с жена ми разгледахме и красивите пещери около Панега!

След това последва и покана от моя страна към Росен,Кънчо и Стефан да открием пъстървовия и по нашия край,а на реката се събрахме и с колегите от Шумен-Галин,Ники и Свилен и с Пенко и Ширко от Сливен!

Изображение

Не мина и без ,,другарската среща,,,оформи се нещо като мини събор!

Изображение

Та така де колеги,като ми влезе тази ми ти пъстърва в главата,та чак маловодието ме спря в средата на лятото,но нямам пропусната седмица през това време.Голяма помощ ми оказа и Пенко,без който надали щях да имам тия добри резултати,които в последствие постигнах!Поклон Пенко,благодарности,жив и здрав

Изображение

Изображение

Отново късмета на начинаещия,две риПки на веднъж!

https://farm1.staticflickr.com/366/3179 ... 525b_b.jpg

Изображение
С Пенко и Сабин на път към дома на ,,шаренките

С това приключвам с темата за пъстървите,защото тя е дълга,а и всички излети през годината съм споделял с вас приятели.

Другия риболов който ми е навлязъл в душата това е риболова на распер.Тази година не бе така добра за нас ,но все пак имахме и добра слука

Изображение

Изображение

А това е черешката на тортата,хванат от Наци

Изображение

Преди да подхвана темата за Янтренските годзили не мога да не спомена за две събития,които ми се случиха.
Първото е закупуването ми на проходилка от най ново поколение,за която мога категорично да Ви кажа,че това е най доброто от този тип което е произвеждано някога,а аз разбирам от тая матетерия,вече 12 г. риболовствам с подобни неща,тръгнал съм с ,,поничката,,.,след това смених няколко вида понтони,на като тази никога не съм имал!А и хванатите рекордни ,,годзили,,са резултат на тази добра проходилка!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

За пръв път(май станаха много първи неща тази година,но ....)риболовствах и в Страндажа

Изображение
Велека

Изображение
Резовска

Изображение
Ак дере

Изображение

Изображение
Най високия водопад в Странджа,на река Ак дере

Голяма красота,нали....Догодина задължително ще се върна по тези места,а и риПки си хванахме!

Е най сетне дойде да спомена и за най голямото събитие на голямото ни мухарско семейство,събора във Вонеща вода! Тази години и времето ни покри за разлика от миналата година,когато умряхме от студ през август.

Изображение
снимката за спомен

Изображение
с най големите икони на този форум-бате Райко и Веско-

Изображение
с може би най добрия връзвач в България-Коцето! Коце,жив и здрав до догодина!

Изображение
С Румен и Марти-най добрия рибар между обущарите и най добрия...... приятели,дано се видим и през новата година!

Изображение
с най Големия-бате Тео

Изображение

Даката,Тео и сие- наздраве приятели,до догодина!

Изображение
С Наци така бяхахме от Сахарската жега

Страхатен събор колеги,поклон пред организаторите ,колегите от В.Търново и Русе :smt038 :smt038 . <occasion колеги,бяхте перфектни в организацията!Горд съм че бях част от този събор,удоволствие бе за мен да бъда в компанията на всички присъстващи колеги!

Най силната част от мухарския риболов е през лятно-есенния период на годината,това е най дашния период ,най приятното време,трофейните риби!Затова през този период на годината правя най много излети,да не кажа,че стигам до 4,5 излета на седмица!Как беше приятели-къща риба не лови!Много ми е гот,когато споделям голяма част от тях с приятели,а те са много които ми удисват на ,,болния мозък,,-Жоро,Шефа,Сабин,Галин Гавраилов,Ники,Наци,Ванката,Ивко и Илиан от Плавен,Калев, Константин и Пенко от Сливен,а тия с които се срещам по реките случайно са много!

Изображение
с Жоро и Шефа

Изображение
Пенко и Жоро

Изображение
с Иво,Жоро,Ванката

Изображение
Константин от Сливен

Изображение
Галин Гаврилов

Изображение
Ванката Варчев

Изображение
с Жоро Геров

Изображение
Изображение
Изображение
Големия Наци,мисля,че е по луд от мен на тема риболов от проходилка!

Изображение
Наци и Жоро

Изображение
Мини събор Тунджа -Жоро,Шефа,Наци,Ванката,Сабин,Калев

Изображение
Разбор на риболова в края на деня.С Иво,Жоро и Шефа

Изображение
Ивко от Плевен с близнака на моято проходилка!

На всички с които съм риболовствал през изминалата година искам да им кажа,че голямо удоволствие за мен бе да риболовствам с Вас приятели,надявам се ,че страхотно сме се забявлявяли! ,живи и здрави да сте и до нови срещи през новата година!

Е дойде и време за ,,перлата в короната,,-Янтренските годзили!Не случайно в началото нерекох 2016г,-годината на Янтренските годзили!От доста години ги моря колеги,имал съм доста добри резултати ,но никога до сега не бях хващал толкова големи кефали-на дългина,ширина и кг.!А и никога до сега Янтра не бе ме пускала след 15,20 септември,а тази година ме пусна до 20 октомври!Разбирайте под пускане ловене на ,,годзили,,!А именно в този период след 15 септември хванахме и най големите кефали!За всичко това съм Ви информирал в предишни писания,от които добихте представа за какво става дума.Но не мога да не се изкуша да Ви покажа отново снимки на някои от годзилите .

Изображение
Жорката-около 70см и 20 см шир.-

Изображение
Наци-около 65 см

Изображение
72 см(39 см е кепа,всеки може да го изчисли)

Изображение
седалката е 60 см-около 72 см,22 см ширина,мисля,че този е кафала на годината уловен на муха

А следващите са 60 плюс см колеги!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

С тая снимка на този красив костур мисля да приключвам за тази така успешна година за мен,МК ,,Лудогорие,, и всички приятели с които риболовствах през последните дванадесет месеца

Изображение

Весели празници колеги и приятели на мухарския риболов, <occasion ,добра слука през новата година и не забравяйте,че къща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Дек 28, 2016 10:52 am 
Offline

Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 3:21 pm
Мнения: 32
Местоположение: с. Гурмазово
Страхотни моменти си запечатал колега!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 27, 2017 6:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
ПЪРВИ РИБИ ЗА 2017г.

Здравейте колеги и приятели на мухарския риболов,
първо за много години,живи и здрави и добра слука през цялата година!

През миналата седмица най после счупих каръка!В сряда и петък риболовствах в района на Шумен на една малка река ,в която има вода единствено след снеготопенето и която след май,юни почти пресъхва!И да се чуди човек къде оцелява през тя през останалото време!Това е река на която почти всяка година хващаме първите си риби,естествено не много големи,но все пак риПки.По време на такива риболови преобладава количеството пред качеството,но да не забравяме че все още сме февруари.В сряда успех имах единствено на мокри,удавени мухи,а в петък само на суха,осичката на бати Радо!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

В неделя с Жоро Геров посетихме една Старопланинска река свързваща два от най големите язовири в северна България

Изображение

Тази река е известна с това ,че кефала е с червена украска и по моето скромно мнение е един от най красивия у нас!Получи се доста добър риболов,който надмина нашите очаквания по отношение на качеството на уловените риби.Идеята ни бе да хванем някоя и друга риПка,да и поискаме прошка(все пак бе ден за прошка)и след това който откъдето е.

Докато си оправях такъма чичо Жоро направи сефтето за 2017 с една добра и красива риба

Изображение

Общо взето този калибър (20-25 см)червенокрасавци се улавяха.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На тази снимка се вижда как онемях,затворих си очите и неповярвах на ушите си- това кафалче ми поиска прошка колеги!Простих и !!!!!

Изображение

Риболова бе доста добър,но ние с Жоро за съжаление имахме сили за 4,5 часа,явно цяла зима сме мързелували......

Поздрави приятели,горе главата ,нашето време идва!Едно голямо <occasion на всички и не забравяйте,че къща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 27, 2017 9:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 04, 2013 11:45 am
Мнения: 67
Местоположение: с.Галиче
Браво, колеги, не само на тази река, кефалите имат толкова красива окраска и на река Скът, кефалите с много красиви, и блгодарности за хубавия репортаж.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 27, 2017 9:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Благодаря ти Миро за хубавите думи,ако имам път към Скът обезателно ще се възползувам да проверя красавците!Навярно и на други места у нас има подобни червенокрасавци,но по нашите ,,ловни полета,,са само на тази река.
<occasion и успешна и дашна година!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Фев 28, 2017 11:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Ехааа... първи репортаж за годината във форума.. и то на сухи мушички!!! :smt038
Супер готино ви се е получило.. и пак да ви кажа, на таквиз риби посред лято се радваме по нашите земи.. така че са си екстра за сезона.
Поздравления за споделеното Бат Вальо.. скоро ще чакаме и годзилите от вас.
Много приключения и слука през новия сезон... живи и здрави и... <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 01, 2017 10:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 04, 2013 11:45 am
Мнения: 67
Местоположение: с.Галиче
Ела, винаги всички колеги, мухари са добре душли, когато имаш път на сам ето и тел. 0899374589, е ли пиши, а няма защо да благодариш, затова са колегите и приятелите, ако мога така да ви наричам, да се поткрепяме.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 07, 2017 8:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Здравейте приятели на мухарския риболов,

честит трети март(на патерица)!

С колеги решихме да отпразнува националния празник и почивните събота и неделя на любимите ни реки в отдаване на любимото ни хоби.

Изображение

Изображение

От Шумен бяхме двамата с Жоро Геров,от Плевен Иво и Илиян,Съби от Ямбол и Костантин от Сливен.
За три дни риболовствахме на пет реки,три в южна и две в северна България.За наш късмет навсякъде рибата се бе размърдала и проявяваше добра активност.Съчетавахме риболов на кефал с този на пъстърва или както каза един приятел и колега мухар ,,нашарихте ги като Пижо и Пенда,,!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това са рибите от трети март,които заслужаваха фотосесия.

В събота решихме да направим и сефтето на ,,шаренките,,

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това бе от втория ден.

В неделя ,5 март заложихме отново на кефала.Там където рибовствахме по обяд тернометъра отчете почти летни градуси,около 25 гр,!Мисля ,че това бе причината да излязат и по сериозни риби,някои от тях 40 плюс!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Много от рибите бяха хапани навярно от корморани.В края на деня умората у нас бе голяма,но адреналина от тия хубави риби ни крепеше !

Този път случихме и на добър хотел с много добра механа,която като че ли я бяхме докара в тон на риболова.

Изображение

За трите празнични дни всеки от нас си хвана доволно риби,начесахме си ,,крастата,, както се казва приятели и навярно доста време ще ни държи влага!

Това е приятели от мен за сега, <occasion и незабравяйте,че къща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 09, 2017 9:03 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Бате Вальо, що праите вий бре..... 8-[ 8-[ !!?? Евала на групата, пак отсрамихте мързеливците....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 641 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов