Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:05 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 641 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 43  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Ное 22, 2016 8:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Като се чухме последно за това место ти говорех Батка,просто да се чуди човек,гъмжи от риба!Това се намира в с Крушаре където преди около месец я изтровиха .Голям парадокс пада,в Тунджа никакъв признак на живец,а в това блатце прелива от риба!
Поздрави Бате Райко <occasion <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 28, 2016 3:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
9 НОЕМВРИ 2016Г.-река ГОЛЯМА КАМЧИЯ

Здравейте колеги,

Тази година приятели явно се оказва една от най успешните ми по отношение на риболовни резултати!
В началото на годината хванах първите си ,,шаранки,,,, дойде ред и на рекордните Янтренски ,,годзили,,малко след това се появиха и рекордните распери,като един от тях дори ми сгъна на четири новата ми мухарка!Да бях спрял до тук ,добре,но явно оня,дето гледа от горе е решил друго,та за това ще иде реч в следващите редове!

Голяма Камчия е любима река на голяма част от Шуменските колеги мухари,повечето от нас тук сме направили първите си стъпки,хванали сме първите си риПки .Това е реката на която е построен един от най големите язовири у нас -Тича.Правим хубави риболови ранна пролет и късна есен,а през лятото почти пресъхва .Държи много кефал,но за жалост много рядко излизат добри риби.Но ......но винаги има първи път колеги,този ден хванах рекордните(като размери) си риби и тук,а тази река я посещавам над 15 години.

Изображение

Изображение

Изображение

Общо взето това представлява цялата река,лека за мухарене,почти не се налага да се гази.

Дори не чакаха да се постопли,да се покаже слънцето

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Учудващо за сезона вземаха настървено малката осичка на бати РАДО Акулата,като някои дори не чакаха да падне във водата!

И в най добрите си сънища не съм мислил,че точно на тази река може да има такива риби,а най малко и да хвана някоя от тях,но явно е имало

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А това са и най големите

Изображение

Тази направо е за цирк ,,Балкански,,

Изображение

Всеки по пътя си

Изображение

Изображение

Това което ми се случи през този ден навярно никога не ще го забравя!

Това е за сега приятели,но през следващите дни ще Ви покажа снимки и от още един силен риболов на малката Златаришка река,имаше и там риби,които улавям там за пръв път.

Поздрави на всички приятели на ,,мухарлъка,, <occasion и не забравяйте,че къща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Ное 29, 2016 12:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Бате Вальо, радващо е, че за толкова години риболов по реката за сефте хващаш такива риби...А дано да оцелеят и станат и по-големи!!! Инак какво да ти кажа....То лятоска толкоз хубави клянета не съм дърпал бе братко..... \:D/ \:D/ \:D/ !!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Дек 03, 2016 10:59 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
19 НОЕМВРИ ТУНДЖА,ЛЕКИЧКО,КАТО,ЧЕ ЛИ ПО ТЕРЛИЧКИ,НО ДЕН ЗА КОЙТО ЩЕ СИ СПОМНЯМ!


Здравейте приятели,

красива и дашна,това е Тунджа през есента!

Това го доказа и поредния ми излет.От ранни зори като се започна....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

[img]httptaticflickr.com/5341/31275357056_d4c00e4f54_c.jpgs://farm6.s[/img]

Изображение

Та до .........зори,много риба,повечето с добри размери за сезона,лових основно на две места,на оса и бръмбарче на 10 номер.Интересното бе ,че навремето един приятел ми бе казал този сезон да търся рибата под жиците на високото напрежение,до сега не бях пробвал и този път реших да пробвам и ....бинго,дали случайно или не но рибата бе точно там,под жиците!Ако и следващ път се случи,то човек да вземе да повярва!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тези дни колеги реките ,особено по малките позамръзнаха,но това да не ви отчайва.Вчера бях на една такава бара,близо до Шумен,която с малки изключения бе скована от тънък лед под който се виждаха рибета и без много да му мисля понахвърлях камъни ,отвориха се дупки и след около половин час .....но за това в следващите дни.Заслужава си да се опита,може и да зарадвате душата ,,мухарска,,!

Поздрави , <occasion и не забравяйте,че къща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 06, 2016 11:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Изображение

Честит празник колеги риболовци,честито на всички именници!Живи,здрави и добра слука приятели,приятно изкарване на празничния ден.Една голяма наздравица от мен и всички колеги от МК,,Лудогорие,,! <occasion <occasion <occasion


24 и 26 ноември,река Златаришка,с. Джулюница-два доста успешни риболова!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Допреди десетина години колеги това бе една от любимите ми дестинации,но голямата суша преди години прогони и унищожи голяма част от рибата и най вече трофейните кефали,а те не бяха никак малко!През последните години многократно съм идвал,но за жалост само дребни риПки и за това останах приятно изненадан ,че са се завърнали в дома си местните ,,тупалки,,.Преди две седмици Ви споделих,че същото се случи и на река Голяма Камчия,сякаш майката природа си връща вересиите!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Странното колеги бе,че единия ден вземаха и харесваха бръмбарчето,а на другия искаха осичката на бати Радо Акулата,но по важното ,че излизаха добри риби!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това приятели за сега е от мен,дано малко съм Ви стоплил душите ,,мухарски,, в тия тия студени дни,но отказване няма,имаме успехи в началото на декември,като дори правих дупки в леда и така ги ловях,но за това в следващите дни приятели.

Поздрави на всички, <occasion и не забравяйте,че къща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Дек 07, 2016 10:21 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Колега Василев,
все се каня да го напиша тоя пост и все вътрешния ми благ глас ме спира:"Остави го човека, така му харесва, така е щастлив, защо ще го тормозиш?" и се възспирам... :D

Едва ли някой в тоя форум е пропуснал да се възхити на риболовната ви слука и не е оценил по достойнство уменията ви да ловите трофейни риби и риби изобщо!! Ако има такъв човек тук, то той не е наред! Свалям ви шапка и за рибите, и за пълните с живот реки, и за майсторлъка!

Обаче... :D

На мен лично ми допадат ей такива снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

От тях се вижда и колко големи са рибите, и колко много и красиви са! Браво!

От ей такива снимки ми става тъжно:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Честно казано не разбирам какво идват да покажат те??? Че сме раса от хищници ли? Това го знаем и уж се борим да го канализираме в нормални граници... Губи ми се естетиката някъде! :smt054

Повтарям - браво и за майсторлъка, и за реките, и за рибите!!! Ама имате хубави кепове - ползвайте ги за снимките - младите може да вземат пример от това и те да почнат да ползват кепа!

Весел ден и неспирна риболовна слука!
Нищо лично, просто така си мисля...

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Дек 07, 2016 4:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Колега Мечо,Иване,

Защо толкова дълго си си тормозил душичката заради моето спокойствие,с какво съм заслужил това !Ама като не ти е харесвало моето ,,перо,, кажи си бе човече!Не се притеснявай за мен,щастлив човек съм,успял човек съм,богат човек съм,но не на това което си мислиш!Щастлив ,успял и богат съм на верни приятели с които си живея живота,сподялям с тях хубави и лоши моменти,с част от тях практикувам любимото си хоби!Дано сега ти олекне колега!Друг път като ти се понасъбере още давай,няма проблем,аз нося критика,особено като е градивна,справедлива и точна!
В случая може и да си прав от твоя гледна точка,но аз си имам свои разбирания ,своя философия по темата!Тези постове които качвам не са за хвалене,не са избиване на комплекси,всичко това го правя с една единствена цел-популизиране на мухарския риболов,печелене на нови приятели за каузата!С един кеп колега не можеш да ги запалиш младите,със снимки на пиене на алкохол по време на риболов също не става,повярвай ми!Кажи ми кога за последно някой нов колега те е поканил на съвместен излет на който да му покажеш тайните на ,,мухарлъка,,,а ти ги знаеш,умееш тия тайни Иване,кога за последно си научил да лови на муха!
Малко самохвално ще звучи от моята уста,но само през тази година съм научил четири нови колеги,имам над двадесет излета с колеги от цяла България на които от никого не съм скрил и най малките тайни ,а те хич не са малко от моите мухарски знания и опит!
Всичко това се случва благодарение на тия снимки и писания,които на теб не харесват!Така ги разбирам нещата колега Мечо Пух!

Нищо лично,просто съм длъжен да покажа и другата страна на истината! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Дек 07, 2016 8:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Здравейте приятели. Малко ми е трудно, ама. Познавам Вальо ама познавам и Ванката, Птиятел съм с Вальо и с Ванката. Идвамата сте коренно различни по характер но и много добри хора. Всеки си има виждане по въпроса как да снима. Та моето мнение е, че всеки може да пише каквото си иска и да качва снимки каквито си иска, а Радо АКУЛАТА ще прецени дали ще трие или ще остане.

Поздрави на всичи и Ви уважавам.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 08, 2016 11:01 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет, колеги,

Отдавна не съм писал, но тъй като бях споменат по-горе от Марто (здрастиии :) ), а пък съм и админ, ще си позволя да изкажа мнение по създалата се ситуация.

Няма повод за намеса от моя страна по отношение на нарушение на правилника за писане.

Следя и двете страни в диалога. Хубавото поне за сега е, че не виждам груб език и лошо отношение.
Виждам един потребител, на който не му харесва отношението към определени снимки на друг потребител и съответно реакцията на втория към неговата реакция относно тях.

Ванка, бат Вальо, покрай отворената тема хубавото е, че ще се изкоментира естетиката в снимането, което според мен в мухарския риболов върви ръка за ръка с хуманното отношение към рибите.

Хубавата снимка пали също колкото и хубавата риба, дори понякога е по-красива от самата риба. Това последното не знам дали ми се получи :)

Както и да е, Ванка, бат Вальо, усещате ли как въобще не коментирам вас двамата, които сигурен съм, като направите един риболов заедно ще намерите отговорите на много въпроси и ще се удивите, че сте от една и съща страна на барикадата.

Поздрави,

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Дек 09, 2016 1:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 29, 2015 11:48 pm
Мнения: 59
Местоположение: Rugby
Аз отдавна се отказах да пиша подобни коментари в български риболовни форуми. В един друг форум направих няколко опита и тотално бях отхвърлен и дамгосан като хейтър и враг на народа. Правенето на снимки и третирането на рибите е въпрос на лична риболовна етика, а моят опит до тук показва, че на Балканите риболовната етика не е на високо ниво. Затова аз спрях да пиша подобен тип "хейтърски" коментари защото знам, че нямада бъда разбран и се научих да отсявам това което ми трябва, а останалото не ме интересува.

Та по-важният въпрос за мен тука е защо Декември месец кефалите кълват на сухи бръмбари след като такива не се намират в момента? <mazohist


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Дек 09, 2016 6:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Здравей колега Дунавски,

преди седем години с такива писания група ,,професори,, успяха да ме откажат да споделям излетите си и като се знам какъв ръб съм се чудя защо им се вързах!Заради тях спряха да пишат и много кадърни и можещи мухари,повечето мои приятели,които за нищо на света не желаят отново да се върнат в ,,дома ,,си,където им е местото!А от тях всички ние,голямото ,,мухарско,, семейство,,само бихме имали полза!
В един момент дори бяха захапали и бати Райко,иконата на този форум!Тогава не издържах и напук на тия болни мозъци,, отново се влючих активно !
Задаваш един много смислен въпрос(най стойностния ,задаван в този форум от доста време,поздрави колега)защо по това време взема на суха!Отговарям ти веднага-все още около обяд има люпене на насекоми,които летят ниско над водата и най вероятно това ги провокира!Миналата седмица и днес лових в условие на лед и същото се наблюдаваше,веднага след люпенето се появиха и рипките,тези дни ще ги постна.

Поздрави,весели празници и <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Дек 10, 2016 8:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
2 ДЕКЕМВРИ 2016 г.-река Тушовска,Върбишкия Балкан,приток на яз. Тича

ЛЕДЕНА ЕПОХА -1

Това колеги е нагледен отговор на колегата Дунавски,каква е причината в това студено време кефала да налита на суха муха.Реката е на около 700-800 м. надморска височина,температурата около обяд бе -2гр,две трети от водата обхваната с лек лед или казано безнадежно положение!От опита който имам от риболова по това време на годината,знам,че единствения ми шанс е да видя люпещи насекоми ниско над водата(където няма лед),това обикновено се случва в часовете около обяд,когато температурата започва да се повишава,но задължително не по ниска около нулата!Това е тактика ,която използувам от доста години и мога да Ви кажа приятели,че е работеща.Например миналата година при подобни условия лових последните си риПки два дни преди нова година,а първите за 2016 на 7 януари,излети ,които съм споделял с Вас колеги.
Така се получи и в този ден,въпреки ,че когато отидох на реката и видях какъв студен вятър духа не ми се вярваше температурата да поспадне,но за мой късмет на две места видях люпене и резултата веднага си пролича.Е, липсваха батковците,но в това време да искам и добри риби щеше да е много нахално!Може и малки да бяха колеги,но кефа си е кеф!

ето и самата река

Изображение

Изображение

вижте и как ги ловя на границата между водата и леда

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

слуката отново бе на осичката на бати Радо Акулата

Изображение

Изображение

Е това е печелившата ми рецепта за този сезон,невинаги се получава,но в повечето случаи е добра,заслужава си човек да помръзне малко и да пробва!

Поздрави на всички, <occasion и не забравяйте,че къща риба не лови колеги!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Дек 11, 2016 3:59 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 29, 2015 11:48 pm
Мнения: 59
Местоположение: Rugby
Ако трябва да приложим сентенцията "match the hatch" т.е. да се ловят на мухи имитиращи това, което рибите ядат в момента няма логика през зимата кефалите да кълват на бръмбари или оси, но както се казваше рибите не ги четат тия правила зада се съобразяват с тях :D :D
Пробвал ли си на стримери?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Дек 11, 2016 6:21 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
На стример ,но по малък имитиращ попова лъжичка ловя редовно,който ми носеше успехи,но откакто има лед го спрях.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Дек 11, 2016 2:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 5:50 pm
Мнения: 47
Местоположение: гр.Ямбол
Ако рибите ти не са "кепчосани" повече няма да ти чета репортажите! Че и на леда ги сложил .... ;-)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 641 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 43  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов