Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:34 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 641 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 43  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Дек 04, 2014 10:41 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Не съм ловил по Янтра,но съм чувал за количествата риба(включително и от Радо).


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 04, 2014 11:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
не само количества,става въпрос за качество колега,за риби м/у 1-4 кг кефали(личният ми рекорд е 3.700 кг).Преди няколко год. Янтра бе натровена и много риба измря,но при един излет с проходилката видях от умрелите с невероятни габарити,грубо около 5 педи,мислех да го взема,но от миризмата не се дишаше.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Дек 05, 2014 9:31 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
vasilev написа:
...Иначе Янтра е на йВЕЛИКАТА река за мухарски риболов в България.Попитай Акулата когато го бях поканил на съвместен двудневен риболов по Янтра ,какво ми каза Радо на тръгване към Сф "Валка,какво става тук,човек да поиска види дъното на реката трябва с ръце да разгони рибата".Нали така бати Радо?


Здрасти, бат Вальо,

Точно така!

http://akulata.com/izlet59.html
http://akulata.com/izlet60.html

От местата и реките, които съм обиколил в България, най-голяма популация на кефал съм виждал в Янтра. Свидетелство на това, че и рибите достигат трофеен размер са споделените моменти от Росен, Бай Ради, Вальо и други колеги.
За мен единственото логично обяснение е по-малката риболовна преса по населените места около реката. Не знам, може и да греша, колегите да ме поправят.

Ако трябва да кажа за мен, коя е най-добрата река за мухарство в БГ, да си призная ще ми бъде трудно, защото всяка река и място си имат своите особености, видове риби, които ги населяват и начин на риболов, подходящ за тях. Така, че в случая трябва да се въздържа от коментар.

Друго нещо, което ми прави впечатление обаче е, че по-рядко мухарите в БГ предпочитат водоемите, може би донякъде от струпването на много хора или просто от непознаването на навиците на рибите там.
А за мене, те са също един страхотен обект за мухарски риболов, съобразено разбира се с времето и сезоните.

Поздрави!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Дек 05, 2014 11:24 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Привет Радо, когато ми гостува Янтра бе с най ниското си ниво в последните десетина години,а и честно да ти кажа тогава не я познавах така добре както сега и с това си обяснявам твоето мнение за популацията на видове риба.Мога уверено да ти кажа,че освен кефал,реката прелива от много голяма концентрация на различни видове риба или както казал народа "за всекиго по нещо"!Лично съм виждал хванати трофейни шарани по около 10-12 кг,щуки 5,6 кг,распери 4,5 кг и т. н.Да не изреждам повече,че започва да не звучи правдоподомно,и това не са единични случаи,а при всеки излет с проходилката минавам покрай колеги рибари с които си обменями инфо кой как колко и тогава се натъквам на уникални трофейни риби,но и на тях им е интересно,питат какво е това нещо ,че рибата се залепя като магнит!Много пъти съм си задавал въпроса откъде тая риба,как оцелява след толкова натравяния,браконеските набези(винтери,мрежи,ток-просто бедна вие фантазията).По време на излет сме оборудвани с нож,мачете,просто заприличваме на Рамбовци,но друг начин с тия негодници няма.И до днес нямам логически отговор как тя оцелява,но пред фактите и б....... мълчат!Бат Радо никога не съм казвал,че Янтра е най добрата река за мухарски риболов,не е най красивата ,напротив,но неоспорим факт е,че Тя държи мгогообразие от Трофейни екземпляри,затава казвам,че Янтра е най ВЕЛИКАТА река

Поздрави приятелю и приятно прекарване на празника <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Дек 05, 2014 4:04 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
vasilev написа:
Поздрави приятелю и приятно прекарване на празника <occasion


Мерси, бат Вальо, Всичко добро и на теб! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Дек 06, 2014 11:31 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 08, 2013 8:48 pm
Мнения: 13
Местоположение: Плевен
Честит да ние празника.Наслука на всички риболовци. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Дек 06, 2014 4:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Наздраве и приятно прекарване на никулден!!!!!!
http://imgur.com/a/vYaBR <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Дек 06, 2014 6:27 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
Наздраве и честит Никулден колеги!!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Дек 07, 2014 4:43 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 06, 2014 3:27 pm
Мнения: 37
честит празник на всички колеги и приятели ловящи на изкуствена муха!! Както разбрахте от валентин се бяхме събрали цялата група и подобаващо прекарахме Никулден,а и на Валентин сина му бе именник.така ,че и той почерпи,та стана тя една......И така днес ставам.главата тежи,но по лошото е ,че няма къде да отида на риболов,сещам се че яз. Тича прелива от 2,3 дена и докато си го мислех хоп на язовира с....камера в ръце(много ми се искаше да е мухарката, но уви).Какво да видя,мини Ниагара,голяма красота приятели!Ето и малко кадриhttp://www.youtube.com/watch?v=7EukH_2IXeE :smt038 :smt038


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 08, 2014 4:35 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 06, 2014 3:27 pm
Мнения: 37
http://youtu.be/7EukH_2IXeE

Надявам се този път линка да проработи.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 08, 2014 8:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Ах лято,лято,улов на трофейни кефали......
http://youtu.be/LrSU2154jsQ


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 09, 2014 7:11 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Не му мисли много бе юнак. Ядене, пиене връзване на някоя мухичка ако можеш (аз лично не мога) и март месец е тук. Пак сме там на реката.
Имам едно въпросче. Какво е положението тази година на Златаришка река (село Родина). Има ли смисъл догодина да се ходи там.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 09, 2014 7:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Здравей Митко,

Ние ходим там късно на есен и рано пролет когато големите реки не стават за риболов и го използваме като резервен вариант.Иначе държи много риба стига да има вода в реката(тази е изключение) с не големи размери.Лятото поради липса на кислород кефала заболява от червенка.Иначе има много красиви места,особено м/у Елена и Златарица.

Поздрави <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 09, 2014 7:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
georgi gerov64 написа:
http://youtu.be/7EukH_2IXeE

Надявам се този път линка да проработи.


Това в началото Камчия ли е или Врана преди Хан Крум :)

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 09, 2014 8:10 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 06, 2014 3:27 pm
Мнения: 37
Привет Драго,

явно добре познаваш района,точно където Врана се влива в Камчия край с. Хан крум е местото.

Поздрави Жоро :smt035


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 641 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 43  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов