Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 10:52 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Фев 16, 2015 4:48 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 12:35 pm
Мнения: 26
Местоположение: София
Здравейте всички.Днес се събудих със желание да се разходя в планината и да изпробвам дали мога да излъжа някоя рибка на чисто новичкият ми такъм и не ми трябваше много време да потегля към една река,която посещавам от няколко години със спининга.Понеже съм абсолютна невежа в риболова с муха а камо ли с нимфа излетът беше по скоро с цел разучаване на такъма , дишане на свеж въздух и отърсване от стреса.Пътьом минах и си купих няколко нимфи на произволен принцип и право на реката.Времето беше прекрасно за разходка и за експерименти.След половин ден мятане на посоки и всевъзможни оплитания смея да твърдя,че това определено няма да е последния ми риболов с мухарка или както се казва в един филм "това е началото на едно голямо приятелство; Сега в главата ми се въртят хиляда въпроса и явно ще трябва да се запозная с някои по-опитен колега и да направя някой съвместен излет с цел крадене на занаят.Също така си мисля,че не е зле да поизчакам още малко и да се пробвам със сухи мухи.Мисля,че с тях ще ми е доста по-интересно.Единственото с което мога да се похваля от днес е че скъсах само една муха.Моля ако темата не е за тук да бъде преместена или изтрита.Имена на реки не споменавам мапълно умишлено,за което моля да ме извините.Надявам се скоро да пиша и за успешен излет.Поздрави на всички.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 16, 2015 7:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Колега Георгиев, ако можеш да отделиш малко време, ще обсъдим доста от въпросите които задаваш... просто ела на муховръза.

viewtopic.php?f=35&t=8439

Инак, заразата с мухарството е рядка болест и се иска по особено лечение за нея. :D
Поздрави че сподели и се включи... ентусиазма е важен в случая, успехите идват с времето и опита.
Поздрави. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 16, 2015 7:14 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 12:35 pm
Мнения: 26
Местоположение: София
Благодаря колега.Ще направя всичко възможно да се присъединя.Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 16, 2015 7:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Определено сухата муха ще ти е по-интересна. Препоръчвам ти някое друго клипче и да работиш върху кастинга на първо време. Аз лично съм изкарал бая часове на ливадата зад нас и по реките, но все има какво да се научи. Както ти казва и Соте, мисля, че ще ти бъде доста полезно да присъстваш на муховръза. Поздрави :smt023

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 16, 2015 8:44 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Да колега Георгиев, както ти казаха опитните колеги преди мен, това е рядка болест.
Но и практически неизлечима. В момента когато започнеш да подаваш шнура добре, става поезия. Отиваш на реката и хвърляш, просто красота. Ако не си обсебен да обезрибиш района става невероятно. Идва обаче и следващия момент....мухичките. Там каква необятна област е, просто нямам думи.
И така, добре дошъл в Алиса на чудесата.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов