Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:52 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Панега
МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2016 12:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Марио Сергиев написа:
Браво Соте! На нимфа по моята система ли ги лови?


Привет Марио.
Точно по твоята система се хвана :D ... благодарско приятелю че ми отвори очите!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Панега
МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2016 1:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 10, 2012 4:38 pm
Мнения: 227
Сега остава да споделите и системата :D :D :D
Наздраве момчета.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Панега
МнениеПубликувано на: Вто Мар 08, 2016 6:24 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
ratamahatta написа:
Сега остава да споделите и системата
Наздраве момчета.

Марио показа монтажа на един от муховръзите наскоро... но за да стане по ясно, общо взето тук е описано по подробно... разликата е в това, че вместо три, връзвам само две нимфи. :smt023
А ето това е изпълнението на Марио... колкото по финен индикатор, толкоз по добре работи цялата схема.
Дано съм помогнал ratamahatta... въпреки че съм доста далече още от пъстървите, но така се справям напоследък. <occasion

р.с. Готов ли си за рок-феста... аз съм там!!! :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Панега
МнениеПубликувано на: Вто Мар 08, 2016 9:49 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 10, 2012 4:38 pm
Мнения: 227
Благодарско Соте,

И аз съм много бос с нимфите.

Ако визираш 30.04 стадион Станджата - планирам да присъствам, което означва, че трябва да се уговорим за бира. <occasion <occasion <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Панега
МнениеПубликувано на: Сря Мар 09, 2016 12:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Дебре Соте аз пак не разбрах. Ловил си на "френска нимфа" нимфа, с 9 метра лидер и това зеленото чръвце за индикатор? И си слагал 2 мухи а не три или една да речем? Това ли е схемата?

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Панега
МнениеПубликувано на: Сря Мар 09, 2016 11:35 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Драго написа:
Дебре Соте аз пак не разбрах. Ловил си на "френска нимфа" нимфа, с 9 метра лидер и това зеленото чръвце за индикатор? И си слагал 2 мухи а не три или една да речем? Това ли е схемата?

Абсолютно вярно Драго... но понеже почнах да не скивам, вместо зеленото чревце, за индикатор съм си турил тънко парче микропореста жълта гума.
Лидера ми е точно 9 метра... схемата не знам колко е френска, но си работи перфектно и при по голяма дистанция.
С три нимфи ще сме в тотално нарушение... и двете тежат достатъчно за да не бъде отнесена линията преждевременно.
Направило ми е впечатление че доста колеги мухари ловят по този начин... да не забравяме че само експериментирам.. не съм експерт с нимфите и шаренийките, имам чувството че всяка уловена риба при мен си е чиста случайност, щото изобщо не знам какво се случва!!! :D
Ех, веднъж да тръгне сухоежбината... <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Панега
МнениеПубликувано на: Сря Мар 09, 2016 8:36 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 9:04 pm
Мнения: 185
Местоположение: Дупница - Струма
Това не е "моята система" !

_________________
КАПО е риболов от който не си научил нищо , а не риболов на който не си хванал нищо !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Панега
МнениеПубликувано на: Сря Мар 09, 2016 8:37 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 9:04 pm
Мнения: 185
Местоположение: Дупница - Струма
Това не е "моята система" !

_________________
КАПО е риболов от който не си научил нищо , а не риболов на който не си хванал нищо !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Панега
МнениеПубликувано на: Сря Мар 09, 2016 8:43 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Аз понеже съм бос по тази схема (9 метра лидер), неможе ли с директно телескопче 8 метра пливка и нимфа. Нещо такова,

https://www.youtube.com/watch?v=-Fl7yNIPlGM

А наздраве


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Панега
МнениеПубликувано на: Сря Мар 09, 2016 9:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Соте, хубав излет си направил, радващи фотки и риба :) Нема се плашиш от нимфата, всеки опит след време се заплаща с повече успех на реката :smt023

Колкото до френския лидер, дето мого хора у нас "ловят" на френска нимфа, дали болшинството правят разлика между този начин и риболова който стана модерен у нас - само влакно и с две тежки нимфи да влачат по дъното?!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Панега
МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2016 12:00 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Значи човека (от линка към другата тема) обяснява - метода е ефикасен защото можеш да минеш леко и финно пред рибата и тя да вземе мухата. Това с 9 метра лидер предполага големи реки. На Панега където на повечето места е 3-4-5 метра широка с 9 метра лидер и френска нимфа ми се струва трудно и най вероярно няма как да си ефективен. Друго е само с монофил и тътрузене на нимфите -схемата която се ползва по състезания, това което Доки спомена ама то вече не е френска нимфа и не иска и индикатор.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Панега
МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2016 9:52 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Привет Колеги. Темата е интересна, но може ли някой да качи клипче как се мята това нещо.

Предварително благодаря
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Панега
МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2016 10:27 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Марио Сергиев написа:
Това не е "моята система" !

Системата е строго секретна Марио.. да не издаваме тайните. :D

D-r Misho написа:
Соте, хубав излет си направил, радващи фотки и риба :) Нема се плашиш от нимфата, всеки опит след време се заплаща с повече успех на реката :smt023

Колкото до френския лидер, дето мого хора у нас "ловят" на френска нимфа, дали болшинството правят разлика между този начин и риболова който стана модерен у нас - само влакно и с две тежки нимфи да влачат по дъното?!

Благодаря ти Докторе.. не се притеснявам да експериментирам, но всичко опира точно до опит. :smt023

Драго написа:
Значи човека (от линка към другата тема) обяснява - метода е ефикасен защото можеш да минеш леко и финно пред рибата и тя да вземе мухата. Това с 9 метра лидер предполага големи реки. На Панега където на повечето места е 3-4-5 метра широка с 9 метра лидер и френска нимфа ми се струва трудно и най вероярно няма как да си ефективен. Друго е само с монофил и тътрузене на нимфите -схемата която се ползва по състезания, това което Доки спомена ама то вече не е френска нимфа и не иска и индикатор.

Специално с нимфите съм правил всякакви простотии, всевъзможни връзки и линии.. добре се водят и с шнура и лидер 2.70 до 3 метра... но си прав че по дългият е за по големи реки и дистанции.. никога не съм ходил по състезания и нямам представа как си правят линиите колегите.. просто Марио ми даде идея която пробвам от известно време, неговата схема и начин на ловене са ми неизвестни.. идеята обаче ми се стори подходяща.
Да спомена само че индикатора не го използвам за плувка.. държа го винаги над водата.. като вид мярка за дълбочината.

mitko2 написа:
Привет Колеги. Темата е интересна, но може ли някой да качи клипче как се мята това нещо.

Предварително благодаря
Митко

Привет Мите... от бедният опит който имам, ще ти споделя.. да, напомня всичко за директния телескоп.
Тук няма замятания като при сухата муха.. гледаш да минеш между клоните в ошумените участъци и леко невнимание често праща нимфите по клони, храсти и те така.
Не вадя всичките 9 метра лидер.. вадя толкова, колкото е необходимо да стигна даден участък.
Нимфите са тежки и няма никакъв проблем да ги метнеш точно дето поискаш, с шнура ми е много по трудно от колкото само с лидера... не гоня дистанции, така че често просто ги спускам там дето предполагам че може да има нещо.. точно така се получи на Панегата, самите нимфи се водят по дъното.. аз само ги направлявам докато се закачат за някой камък. :D
Боци на Искрецка например, ми показа как ги изстрелва точно към подмолите.. хващаш нимфата, леко опъваш линията да се сгъне малко гегата.. и пускаш, върши работа и този метод!!!

р.с. Да ме прощавате че яко оспамихме темата.. вероятно постовете ни не са за тук, въпреки че се получи интересна дискусия..


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Панега
МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2016 11:36 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 9:04 pm
Мнения: 185
Местоположение: Дупница - Струма
Не е секретна Соте , но прословутият ми мързел да пиша и да обяснявам си казва своето! А имам да показвам и изработката на индикатора , пък и онази "ЗИМНАТА" муха за скобар , и нея съм решил да разсекретя! Ама ако може аз да диктувам , а друг да пише... :D

_________________
КАПО е риболов от който не си научил нищо , а не риболов на който не си хванал нищо !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Панега
МнениеПубликувано на: Сря Май 25, 2016 1:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 27, 2015 11:53 am
Мнения: 25
Здравейте колеги!
И аз след години чакане най-накрая посетих митичната за мен р. Златна Панега. Да уточня - единственото което знаех за нея е от репортажите тук и нееднократни разходки с гугъл-а. Та - единственото място, с което бях запознат бе разлива на Румянцево и следователно - газ натам. Безстрашен, подтикнат от друг мит за мен - пъстървата, навих крачоли и нагазих в реката. Мятах основно на суха муха. Реализирах няколко кленчета и безброй кълването на малки рибоци. НО така и не се докоснах до бленуваната петниста хиена. Отново... Накрая помятах (по-скоро потренирах) на нимфа, но този риболов ми е изключително труден все още.

P.S. Изкарах чудесен ден на реката, която определно ме впечатли и чакам с нетърпение следващия ми изпит на нея. Дано този път го взема...

P.S.2. Ако някой колега/и има желанието да ми покаже някоя и друга тънкост в риболова на пъстърва (и по-конкретно на нимфа) ще се радвам да направим съвместен излет.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов