Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:57 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Юли 27, 2015 11:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 9:57 pm
Мнения: 93
Местоположение: Струма, Искър, Огоста, Осъм, Вит
Здравейте, колеги,
в неделя с колегата Дидо решихме отново да покоряваме мухарски върхове и къде-къде да идем...на р.Огоста. Ходил съм на реката 3/4 пъти в участъка при с.Мизия и никога не ме е разочаровала. Но за лош късмет, този път ме подхлъзна. Бяхме на избраното място към 8.30 и какво да видим, реката определено с по-високо ниво, съответно и водата с цвят Боза. Явно бяха пуснали язовира по-нагоре. Това, обаче, не ни спря да си навлечем цялото оборудване и да ма-а-аме с тоягите до обяд. За съжаление, слуката беше нищожна. Преценихме, че риболовният ден не може да приключи така и решихме да сменим обстановката, като се метнем до най-близкия участък на р.Искър. След скромен обяд тръгнахме към моста между с.Ставерци и с.Староселци. След около час път стигнахме до набелязаното място и отново бяхме разочаровани-водата отвратително мръсна, черна- все едно течеше кафе, което явно не пречеше на група роми да прекарат един страхотен ден от лятото във водите на мътната река. При 39C все още имахме мерак да ловим на реката и продължихме с търсенето на подходящо място. Минахме през с.Долни Луковит, където картинката не беше по-различна. Вече малко поизнервен, тъй като аз бях водача, а местата ми се оказаха, меко казано, трагични, прехвърлих топката на Дидо, той да избере, явно, крайна дестинация на мухарския ни ден. Той, като един виден пъстърваджия, предложи да ми покаже едни "тънки места" по р.Златна Панега и речено-сторено, отправихме се към гр.Луковит. Избраният участък определено имаше своите качества- големи камъни, паднали върби, водорасли, но пък не много видим живот. Обиколихме близките вирове за около 2 часа, като успяхме да извадим единствено няколко пръскача.
След такава греда, даже няколко за 1 ден, нямаше как да не си вземем бележка, че ако планираме да тръгнем сравнително далеч за риба, непременно трябва да се посъветваме за състоянието на реките в района:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 28, 2015 5:11 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
novobraneca написа:
След такава греда, даже няколко за 1 ден, нямаше как да не си вземем бележка, че ако планираме да тръгнем сравнително далеч за риба, непременно трябва да се посъветваме за състоянието на реките в района:)

Което ме навежда на мисълта, да си създадем тема за състоянието на реките.. пък колегите ако имат желание, ще осведомяват общността ни когато могат.
Огоста и мен не веднъж ме е разочаровала... Искъра по дефилето също е трудна зона... все пак сте се разходили, вярно е че е гот като се хване по нещо, но ентусиазма е най важен... капотирането си е част от играта. :wink:
Поздрави и повече слука следващият път... <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 28, 2015 6:05 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 12:35 pm
Мнения: 26
Местоположение: София
Здравейте.Аз бях в събота по дефилето в района на Своге и Зверино и стана динамичен риболов на много дребни кленчета.Направи ми впечатление,че някои от рибите още са на вълна размножаване.Това не ми се струва много нормално,но аз не съм капацитет.Като цяло тегав риболов направих и аз,който за капак завърши с един удавен телефон(затова и не нося фотоапарат)и едно падане с мотор. Абе има някаква прокоба над тая река.Това в рамките на шегата.Поздрави на всички и успехи в риболова.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 28, 2015 8:11 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 9:57 pm
Мнения: 93
Местоположение: Струма, Искър, Огоста, Осъм, Вит
Идеята за тема "Състояние на различните реки" е много добра, но как да я формулираме, така че мненията да не са хаотични и да трябва да ровиш по всички страници, за да намериш това, което те интересува!? Може би, трябва да измислим някакви подсекции.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 28, 2015 8:29 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Защо ли са ми познати такива греди. Само като си помисля че под Панчарево можеш да се накефиш, защо биеме път за нищо.
В България всичко е ненормално, збъркано и ужасно.
Поздрави и <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 28, 2015 8:51 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Аз бях така (греда) миналата седмица няколко пъти. Нивото на реката под Панчарево също спада много бързо. Днес на път за работа минах по Околовръсното щото от Младост излизането е ад и забелязах, че реката преди Герман е спаднала много. Страшно оголени участъци. Същото е положението и при Враждебна.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 28, 2015 9:37 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
novobraneca написа:
Идеята за тема "Състояние на различните реки" е много добра, но как да я формулираме, така че мненията да не са хаотични и да трябва да ровиш по всички страници, за да намериш това, което те интересува!? Може би, трябва да измислим някакви подсекции.

Ще го направим като отделна секция във форума... например..

"Състояие на реките"

И в тази секция ще направим отделни теми за различните реки...

Например..

"Огоста"
"Искър"
"Янтра"
"Струма"
"Осъм"
И така нататък... пък който има желание, ще дава информация за дадена река или участък от нея.. доста от колегите мухари, живеят близо до реките и могат да бъдат от голяма полза на софИенците и другите градски чеда... и не само!!! :D

р.с. Днес имам път към Радо Акулата, ще обсъдя идеята и с него... надявам се да е от полза за всички!!! :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 28, 2015 10:02 am 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 06, 2014 3:27 pm
Мнения: 37
Забравихте Тунджа.На много от вас навярно е далече .Но на колегите отСливен Ямбол Стара Загора
Шумен дори Бургас е добра дестинация през по-голямата част от годината Магистралата е чудесна придобивкa. По Тунджа има добри местаместа за мухарстване през всеки сезон, а и "дървета" почти не се ядат.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 28, 2015 10:46 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Със сигурност ще посетим и Тунджа някой ден.. само здраве и живот да има. :D
Инак с идеята ето какво се получи....

viewtopic.php?f=1&t=8520


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов