Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:39 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 02, 2015 8:36 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ха-хаааа, мили деца!!! Най-накрая намирам време да ви споделя резултатите от тазгодишната ми отпуска...Въпреки това задачите ме притискат, за това моля да ме извините, че ще бъда кратък, но пък в крайна сметка снимките понякога "говорят" по-добре от всякакви описания...И така - място на дестинацията - прекрасното балканско градче Априлци и по-специално неговия квартал Видима. Бях на около километър от ВЕЦ-а, в една от последните къщи на квартала.
Поради проблеми в работата, които тотално объркаха първоначалните ми планове / още веднъж се извинявам най-дълбоко на организаторите на събора и всички колеги, които са очаквали да се видим [-o< /, пристигнах в Априлци в късния следобед на 22 август...Валеше като из ведро и нямаше никакви признаци за спиране на валежа...Същото положение бе и в неделята...Едва в понеделник времето леко се подобри - спря дъжда и облаците малко по малко почнаха да се разкъсват...Разбира се, веднага нападнах реката!! Очакванията ми бяха оправдани :D ....Сега вече следват фотките, като само ще вметна, че кълването намаляваше право пропорционално на спадането на нивото на водата. Местните риболовци казали на сина, че това е нормалното пъстървово поведение по Видима - активизиране на рибата непосредствено след дъждове и бързо затихване на активността след спирането им....Първо се насладете на част от прекрасните участъци от реката:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И сега следват шаренките!!! За моя извънредна радост вземаха прилично на суха муха и не се наложи за тътрузя "любимите" ми нимфи :wink: :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Както ви казах по-горе, активността на рибата спадаше стремглаво, поради което вече в четвъртък имаше единични вземания....Синът се запознал с някакъв местен спинингист / да е жив и здрав човека сто години /, и от дума на дума станало на въпрос, че имам афинитет към йедрите клянета :D !! Та човека му казал да пробвам в езерото в т.нар. парк на Априлци - било свободно за риболов и имало кленове по две-три кила, че и отгоре!! Въпросното езеро е в непосредствена близост до реката и на два пъти вече бях минавал покрай него, но въобще не се бях загледал има ли живот в него - то е напълно изкуствено - градено с камък и безумно жабурнясало....След тая информация отидох и го погледнах и както го погледнах, така ми спря часовника - вътре плуваха титани, каквито почти не съм виждал през живота си!!!! Излишно е да ви казвам какво последва :wink: :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение


Между другото в неделя изпуснах, изцяло поради моя грешка, невероятна риба - със сигурност над двата килограма и със сигурност щеше да ми е нов личен рекорд....Просто до последния момент рибата не се обърна и не осъзнах колко е голяма...Накрая, когато бях хванал типета, тя "полегна" и вече видях, че е огромна...В момента, в който си помислих - бе как ще извадя тоя дзвер, тя потегли рязко и единия от възлите типет-лидер не издържа....Както и да е - живота продължава!!! И за да завърша с "кленската" част - със сигурност капацитетите по ихтиология грешат за темповете на растеж на клена. Въпросното езеро е направено със сигурност преди десетина-дванадесет години и е естествено зарибено от реката / в този участък на Видима вече има и кефал /. Големи риби не са пускани в него, освен шарани, които отдавна са изловени. Вътре плуваха кефали, които по-най груба преценка имаха около три килограма, така че постулата за бавния растеж на клена просто няма как да е верен.....

И накрая ще ви споделя малко други красиви снимки от това райско място, надявам се да ви харесат....Ей тия красавици два деня бягаха презглава като ме виждаха по пътеката, на третия ден поспряха в шубрака и решиха да огледат брадясалия миндил, дето нарушава спокойствието им:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ами...толкова от Бат ви Райка молодци!!! Надявам се всеки от вас да има щастието да посети такива райски кътчета като Априлци!!
П.С.: Почвам да ненавиждам безумната София.......

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 02, 2015 9:02 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Бате Райка, поздравления и тук! Миналото лято се канихме много за Априлци, но така и не осъществихме почивката там - сега отново съжалявам за това :)

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 02, 2015 10:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2015 12:50 pm
Мнения: 80
Напълни ми душата с тези снимки и репортаж :smt023

Уникални !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 02, 2015 11:49 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Бате, напълни ми душата с тези снимки! =D> Не съм ходил за риба в тази част на България, но красотата е невероятна!

Всички много съжаляваме, че не успяхме да те видим на събора, но това не е нещо непоправимо :wink:

Поздрави,
Крис

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 02, 2015 2:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Пъстърваджията - я кажи сега тия стърчоляци при възела на куката нарочно ли ги оставяш да са в синхрон с мустаките ти или е неква скрита тактика?

Изображение

Иначе евала за репортажа, :D само тая последната риба къде ходи пак по гьоловете да я ловиш не знам :D ?

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 02, 2015 2:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Бате, нема спасение от кляна за мене :D :D .....Врекли сме се пожизнено, тъй да се каже...

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 02, 2015 8:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Ей,мискинино! :D
Или сме били по едно и също време там,или сме се разминали с няколко дена.
Семейството и още пет такива бяхме на Острец.
От тях имаше и двама мухари-мое дело.Единият бих казал ,че е бог на клена по Искър,не съм чул някой да е хващал повече клен от него.
Но,бяхме обещали на женорята само басейни,ядене и пиене.
Хазайнът беше срахот пич,обича животните и природата.
Беше направил един доста голям вир и в него гледаше пъстърви,клен,муронаж,оклей и т.н.
Хранеше ги с мухи,мравки,препечен хляб,скакалци.
Та,наложилому се да отсъства два дена и като се върнал ни риба,ни нищо.
Беше побеснял.
Некви терикати ги изловили със сракме.Страшна гадория.
И това при ословие,че реката му минава през имота,демек частна собственост.
А имало пъстърви по кило и нагоре.
Е нема такава държава.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 03, 2015 6:58 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Бат Светли, преди няколко години бях и в Острец, в "къщата на англичанката", както я знаят наоколо...И в тоя квартал на Априлци е много. На езерото се засякох с местно момче, което захранваше петно с царевица от консерва, за да дойде по-късно следобеда да хвърля за някой от кленовете...Та то ми разказа историята на гьола. По едно време ми стана направо смешно, защото както с ентусиазъм ми разправяше как мрежарили езерото, ма вадели само каракуда, мръсните бракониери, и как рибата трябвало да се пуска, така следващата история / разказана със същия патос / беше за митична 50-ца, обитаваща вира под някакъв мост на Видима и как той ПОМАГАЛ на двама приятели да преградят вира с мрежа, но тя рипнала над мрежата и се спасила......Както се казва - коментара е излишен.....Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 03, 2015 11:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Така образно описан, репортажа ти е от висшата класа!!! :smt038
Страхотни фотки си барнал Бате Райко... относно рибите и тактиката, задължително е трябвало да прекараш некоя нимфа във вировете.. гаранция че кат нищо е можело да усетиш другата страна на медала!!! :D
Поздравления за споделеното, жив и здрав и още много таквиз излети да имаш, от кленовете ми омекнаха колената!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 03, 2015 6:42 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Ах Соте какъв нимфаджия стана само:)

Бате Райко,за репортажа думите са излишни <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 08, 2015 8:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Чудесен разказ и страхотни снимки другарю Загоров :smt023

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 10, 2015 11:18 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 12:12 pm
Мнения: 159
<winers
пред батя Райка


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 12, 2015 10:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Аз па съм му сърдит от името на целия събор и целокупното прогресивно човечество!

Пренебрегна ни като Пичин забрана за полети над държава от ЕС... :D

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов