Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:57 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: И аз на Искрецка
МнениеПубликувано на: Нед Май 01, 2016 10:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Днес с децата и жената посетихме реката за два часа, колкото за разходка. Нивото беше перфектно, по едно време и напече как си трябва, та даже успях да хвана два рибока на суха макар, че риболова беше посленото на което наблегнах. Ето снимки от днешната разходка

Децата - първа среща с реката

Изображение

и първа среща с нимфите

Изображение

след което сменихме мястото, исках да им намеря стоунфлай нимфа и отидох на място където съм събирал, ама днес така и не открих. Имаше доволно злагад даже и блондинка инвиво видях. Децата поровиха в реката и лека полека тръгнахме да им покажа изворите - вързах си фаворита за Искрецка и на първото от стандартните места които държат риба се разписах с първата рибка за деня.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

След като спасихме капото вече не си давах зор и само леко подмятах тук, там. Вече наблегнахме на разходката, снимаха се пипируди, патаци, ето тука и едно за бате Райко сме снимали :smt023

http://i726.photobucket.com/albums/ww263/linuxwish/Iskretska/DSC04964_zpsmylhsihn.jpg

Намерихме си и буболечка клечка, ама беше много дребна за видео а на снимка нямаше да се различи и така стигнахме изворите и поехме обратно. Накрая си викам бе дее толкова места що не ги облових и влязох набързо в реката че моите даваха вече зор да си ходим. И хванах и втора риба за деня

https://www.youtube.com/watch?v=GRq5xlQ6X1M

Рибата беше добра, направи няколко скока за сеир на децата, бе дет се вика пълна програма и ваденето с 3 клас TXL си е кеф. Немаше време за фотки, ама все пак я снимахме набързо и хайде обратно в реката.

Изображение

Подметнах още два три пъти и реших да приклучваме за деня.

http://i726.photobucket.com/albums/ww263/linuxwish/Iskretska/DSC04974_zpsobfqpeae.jpg

Ами толкова от мен, живи и здрави и да ви кълве.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 02, 2016 8:54 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Поздрави за хубавата семейна разходка!С носталгия си спомних когато моите деца бяха малки и идваха с мен по реките,просто с тези снимки ме разчувства колега!

Наслука и <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 02, 2016 9:48 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ах, мискининооо..... :D :D !! Хубаво си направил, че си разходил децата, а и риби си хванал....А цвекето ми е едно от любимите за фоткане, но го срещам рядко!!! Поздрави за излета <occasion <occasion !!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 02, 2016 6:27 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Браво Драго! При такива уславия и "ограничения" две риби са повече от успешен излет.
Ще търсим вече ли мухарки и за децата или ще ги оставиш и тази година да тренират с попчетата? \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 02, 2016 9:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Привет приятели радвам се, че репортажа ви харесва. Ники, носех две въдици обаче с двама ученика на веднъж не става - доста места ги пропуснах защото тичаха пред мен и плашеха всичко живо, и доста пропуснах защото ми седяха на беккаста но както и да е. Голяма щерка помята малко от високо с TXL-а и добре се се справи детето като за първи допир с мухарка. Бе живи и здрави да сме има бол въдици един ден като му дойде времето ако имат желание ще ловят. Много ми се искаше първото им ходене да е на Говедарци на платеното, ама докато поратснат децата то закриха обекта :)

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Май 14, 2016 9:52 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 27, 2015 11:53 am
Мнения: 25
Прекрасен излет колега, поздравления!

P.S. Сега, по време на забраната на лятно-размножаващи се риби, може ли да се ходи на реки като Искър и Искрецка с цел улов на пъстърва?

Поздрави,
Иван


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов