Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 4:10 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Юни 28, 2005 3:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 2:06 pm
Мнения: 19
Местоположение: София
По стечение на обстоятелствата през уикенда бях в района на Казанлък. Къде, къде - айде на Тунджа при с.Ягода
Изображение
От седем до към осем и половина, времето на което възлагахме най-големи надежди за успех - необяснимо за мен, пълна нула. Към осем и половина взе, че се отпуши и извадих първия дребосък
Изображение
Успешната муха беше малко бръмбарче с жълто коремче. Вървейки надолу по посока пресевните и други риби започнаха да атакуват мухата, което ме обнадежди. Втората не се забави много
Изображение
По-надолу намерих един бавен участък. Отсрещния бряг беще много обрасъл и недостъпен, бавно течение, припек. Точно по средата на реката под едни рехави клони сигурно над десетина кефала стоят почти на повърхността, припичат се и чакат нещо да падне отгоре. "Нещото" не закъснява... два от тях се обръщат към бръмбара и след секунди по-бързия е убоден. Следват още няколко в бърза последователност.
Изображение
Изображение
В името на експеримента смених няколко мухи, за да видя как ще реагират - на ручейник и майска се мръщеха нещо... след падането идва, спира се на 2-3 см, след което се обръща. Пак сложих бръмбар, ама по-голям този път. Пак така - идва, помирисва и бяга - не им беше по мярка на джукенцата явно. След 5-6 мятания, викам си няма смисъл, ще сменям с някое по-мъничко муше, те и без това не бяха едри рибоците дето се виждаха. Да уточня само, водата не беше много бистра, то се и вижда от снимките. Последно замятане с големия бръмбар, целя се м/у няколкото дребни кефалчета, играещи на повърхността. За моя изненада от дълбокото обаче се появява един бая як кефалски гръб и много бързо (точно все едно искаше да изпревари дръбосъците) се шмугна между тях и налапа бръмбара. Последва засечка, пръчката здраво се огъна, няколко секунди борба, след което отново олекна. Много се изкефих, въпреки че не успях да го изкарам и да го снимам. Бързаше пушината и не успя да го нагълта до сливиците, но поне знам, че и дъртите кефали ми уважават мухите вече.
В крайна сметка до към 11 без нещо около 7-8 извадени риби, две от които на око по около 0,350кг, останалите под или около нормата. Нищо особено като резултат, но иначе много приятен излет, приятна компания... Със сигурност при по-бистра вода картинката ще е съвсем различна, но това ще проверя някой следващ път.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов