Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:32 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Юли 16, 2017 6:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Здравейте приятели на мухарския риболов ,

На култовата дата 13 .7.17. направих първия за тази година риболов от проходилка на Янтра.Четири дни преди това спускането бе невъзможно заради високата вода идваща от р. Росица,но едно обаждане на приятел от Бяла ме провокира с риск от ..капо,, да се пробвам да подгоня ,,Янтренските годзили,,!

На реката бяхме около 5,30 ч. на зазоряване .Първо ми направи впечатление,че нивото е спаднало рязко с около 50- 60 см ,скоростта на водата доста силно,а и цвета и бе с видимост около 50 см!Всичко това бе на път да ме откажат,защо ?
Първо-стреса на рибите от резкия спад на водата.
Второ- Местата по които ловя са дълбоки вирове с почти нулева видимост на водата.
Трето- При тая висока скорост на водата е невъзможно да се подава мухата повече от един,два пъти.

Който ме познава знае,че трудно се отказвам,обичам да рискувам,а и господ покрива смелите!

Трябваха ми 30 мин и в 6..00ч вече съм на ,,пистата,,

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А това е огромната Янтра

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

на доста места бе направо кална

Изображение

Тактиката на която заложих бе проверения ,,Убиец на Годзили,,-бръмбар на 8 н. стримерова кука!Предвид малката видимост на водата трудно бих имал успех с нормален кастинг и за това избрах ,,класическото,, шляпане или казано да разчитам на шума да подразни рибата.
Мисля ,че нацелих ,,ваксата,, от раз!За добрия риболов спомогна и учудващата активност на рибите предвид по горе споменати обстоятелства!

Една от първите хванати риби бе един приличен скобар

Изображение

Изображение

В първия момент помислих,че съм закачил распер! Скатал се зад паднало дърво ,налитна с висока скорост към мухата и почти от въздуха я взе,всички признаци на хищник!Наблизо имаше местен рибар,човек с много опит,който го познавам от многобройните ни срещи,показах му рибата,разказах му как го ,,арестувах,, и той бе категоричен,че това е ,,сламеница,, която се качва от Дунав и много малко хора са имали късмет да я видят!Но по външни белези е ,,нарисуван,, скобар.За това публикувах снимки в соц. мрежи и предизвиках диспут.Много колеги и приятели се отзоваха на молбата ми,но до категорично мнение,че това е скобар не получих,но повечето мнения бяха,че е !Глас народен,глас божи-Скобар!

А това са рибите,които заслужиха вниманието ми

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това колеги са риби над 40 см. , а някои близо до ,,годзилската,, бариера 60 плюс!За сега приемаме,че това са мини ,,годзилки,,!!!!

В следващите дни се надявам да става по интересно,поздрави , <occasion и не забравяйте,че къща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 17, 2017 6:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 23, 2007 12:31 am
Мнения: 175
Местоположение: Варна
Поздрави! Прекрасна разходка!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 24, 2017 7:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
ЯНТРЕНСКИ ,,ГОДЗИЛИ,, БЕЗ КРАЙ ИЛИ ЕДИН ДЕН КОЙТО НЕ ИСКАХ ДА СВЪРШВА!!

Десет дни след първия ми риболов(13.07.) на Янтра за годината с Жоро Геров отново сме на реката в търсене на първи годзилки(кефал над 50 см)





Нивото бе спаднало още,а цвета на водата- планинско кристален!Течението на водата бе почти нулево.Всичко това бе идеално за такъв вид риболов!



Така започна всичко-6.45 ч., 23.07.2017 неделя,Янтра

Изображение

Първото нещо което видях бяха моите приятели,ято лебеди,които ми правеха компания миналата есен при много от риболовите ми!Този път като,че ли не ме познаха и повече не ги видях повече,но както винаги досега ми бяха на късмет!

Изображение

Всички риби,които Ви показвам са 50 плюс см,като някои от тях се доближават до рекордните ми 72 см!Нарочно няма да Ви казвам коя колко е за да няма после спекулации,като за жокер ще кажа ,че въдицата ми се състои от четири части по 73 см , кепа ми е 50 см заедно с дръжката,а педята ми е 22 см. !!!!!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А тоя ,,шишко напълни кепа

Изображение

Изображение

Изображение
Почти четвърт от въдицата

Изображение

Изображение

Още риПки от ,,тежката категория,,

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Шишкото

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Този от последните снимки бе черешката на тортата,красавец от всякъде!Много приятели от фейса ми писаха ,че подобна риба не са виждали никога и не са мислили,че по нашите реки може да има подобни екземпляри!Може ,да наитина ги има ,но човек трябва да бъде упорит и настоятелен в търсенето им,а и голяма доза късмет!На мен колеги ми трябваха десетина години преди да ми се отвори ,,парашута,,!

Изображение
пояс от ,,Годзила,,

Поздрави на всички приятели и колеги мухари, <occasion ,подобна слука на всички Вас и не забравяйте,че къща риба не лови !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 24, 2017 8:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Бате Вальо,цар си на тупалките,това е факт.
Но имам една забележка,с този захват в хрилете едва ли имат много шанс за оцеляване.
Нищо лично.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 24, 2017 8:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Свети,нали така ти бе името,този път май не го сбърках!Как при толкова хубави снимки на още по хубави риби забеляза една която съм и бръкнал .....(нарочно я показах да Ви гледам сиира на такива разбирачи като теб)!Първо хвани подобна,да те видя как се хваща,да я снимаш и т.н.В случая при снимането се плъзна и затова пръстите ми са там! Голяма сила и енергия има в тая риба ,,приятелю,,!Пожелавам ти поне веднъж в тоя живот да го изпиташ,та да ме разбереш за какво иде реч !Най лесно е да се критикува,но преди да го направиш обмислиго добре,дали няма Л.С. на които да му пиша,той ще ме разбере,но по лесно е май на мой гръб някои хора да те забележат!Или и друго си мисля,дали някой от мойте критици не те помоли да свъшиш тяхната работа-подлога Му викат на това ,приятелю,,

Жив и здрав <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 25, 2017 4:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:01 am
Мнения: 77
Местоположение: София
Абе що за човек!? Колегата прави съвсем уместен коментар, ти(позволявам си на "ти", нали сме колеги тук) веднага скачаш. Та разбирачи, подлоги и не знам какво още. На половината ти снимки на риби, пръстите ти са в хрилните капаци, колко вреди и колко не, няма да коментирам, защото не съм "разбирач". Аз по хрилете не пипам, ако и да се плъзне, то и на тия дето ги ловя трябва с пинсети да бръкна. Който каквото иска да прави, само моля за смирен тон и без разправии.
P.S. Е***и гигантските кефали! 8-[
Поздрави на всички!

_________________
When the game is over, all the counting`s done,
We were born to win, number 1.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 25, 2017 5:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
A_Vuchkov написа:
Абе що за човек!? Колегата прави съвсем уместен коментар, ти(позволявам си на "ти", нали сме колеги тук) веднага скачаш. Та разбирачи, подлоги и не знам какво още. На половината ти снимки на риби, пръстите ти са в хрилните капаци, колко вреди и колко не, няма да коментирам, защото не съм "разбирач". Аз по хрилете не пипам, ако и да се плъзне, то и на тия дето ги ловя трябва с пинсети да бръкна. Който каквото иска да прави, само моля за смирен тон и без разправии.
P.S. Е***и гигантските кефали! 8-[
Поздрави на всички!


Глас ,,народен,глас божи,, !

Критика да,когато е точна и градивна! Който ме познава от наш _мух. среди( твърде много хора са колега) знае,че съм човек спазващ законите,писани и неписани,гонещ до дупка неправдата ! Как може да говориш не истини колега и ти да ми бъдеш морален съдник!Да ми говориш за половината снимки с пръст в хрилете!Заради теб днес ходих при матаматик и очен лекар!Математика преброи 34 снимки,а очния каза ,че в 3 от снимките с ,,пръсче,,в устата,но става въпрос за една и съща риба,снимана три пъти!Казвам на доктора,пич ,,съдника,, каза,че са 17(седемнадесет,,) снимките,търсиги,моля те!Е,няма такива !


П.с.Колкото и да ги заболи някои колеги ще им кажа истината-много злоба,завист и омраза прозира в много от тях !!!Иначе кефалите наистина са си кефали от всякъде ,но погледнати от много с ,,розови очила,, в това е проблема !Ама народа е казал-ходи по често в природата,говори си с нея,ще те разбете по добре от човек !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 25, 2017 5:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:01 am
Мнения: 77
Местоположение: София
Така е колега, не съм прав. Като ще сме точни, да сме. Не са половината, от 52 снимки с риба, са 10 общо(смятам всички снимки от темата), закръглям на 1/6 и приключвам с този въпрос.
Не съм ничий съдник, или поне не твой, пак се вживяваш ненужно. Просто малко остро се изказа за колегата и не се сдържах. За други не знам, но аз мога съвсем спокойно да ти кажа - да, завиждам ти яко за тия тупалки и има защо. Но злоба и омраза чак са много далеч от мен в този случай. Колко примитивен червей трябва да си, за да мразиш, някой, който споделя хобито ти? Радвам им се на рибите и се моля да има все повече подобни.
Извинявай, че те разкарвах до очния и математика за "нема нищо". O:)
Живи и здрави!

_________________
When the game is over, all the counting`s done,
We were born to win, number 1.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 25, 2017 5:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Пак ми обърка името-но това няма значение.Казвам се Светослав,но приятелите без кавички ми викат Светли,Светлю.Но да караме по ред.
Никога не съм бил съирджия и разбирач,въпреки,че съм мухар много от преди теб.Това е необятна материя и всеки има още какво да учи.
Не съм хващал чак толкова големи,но подобни да.И знам каква е тръбката от това нещо.
Ако отида на Янтра,бъди сигурен,че и аз ще хвана такива.
Направих ти елементарна забележка,не критика-ти го прие много на вътре,та чак и обиди по мой адрес.
Никога нищо и по никакъв начин и на нечии гриб не съм си позволявал.
В този живот не съм бил курва и подлога и няма да буда.Не си позволявай квалификаций за човек когото не познаваш.
Отностно критиците ти-неги познавам и не ме интересуват.Ако има да казвам нещо на някой,му го казвам лично,не чрез някой друг.
Жив и здрав ,,приятелю''!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 25, 2017 5:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
То човек не може да Ви накара един свой риболов да споделите.....та ние с,,гайдите ,,да научим нещо!


Нищо лично колеги,но нали в спора се ражда истината,макат и че малко попресолих ,,манджата,,!Сори!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 25, 2017 6:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
То човек не може да Ви накара един свой риболов да споделите.....та ние с,,гайдите ,,да научим нещо!


Нищо лично колеги,но нали в спора се ражда истината,макат и че малко попресолих ,,манджата,,!Сори!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Авг 06, 2017 6:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Здравейте приятели на мухарския риболов,

След последния ми риболов няколко дни паднаха обилни дъждове,които вдигнаха нивото на Янтра с около 70,80 см.Въпреки това миналия петък с Наци и Жоро решихме да се пробваме в тоя ,,калоч,, и се получи нещо като рафтинг с привкус на риболов!Високо ниво,мътна вода и ......голяма активност на дребни (10-15 см) риПки основно на разляти места,на по тънка вода.Рибите тоя път бяха на втори план,по важно бе добрата компания на Наци,с когото човек не може да скучае за секунда!

Този петък,4 август с Жоро Геров решихме отново да я пробваме,въпреки информацията,че нивото е все още високо.Когато стигнахме Янтра забелязах,че нивото е малко поспаднало,а и като,че ли водата се бе поизбистрила.

6 без десет с чичо Жоро палим ,,подметките,,

Изображение

Изображение

След около десетина минути последва кълване и първата ,,годзила,, бе факт

Изображение

Изображение

Странното бе ,че ни настигна висока и мътна вълна,да се чуди човек откъде се появи,от 15 години се спускам с проходилка по тези места и такова нещо не ми се бе случвало,но винаги има първи път,нали така колеги!

Изображение

Въпреки тези ,,неволи,, мисля,че се получи добър риболов,с доста трофейни риПки.
Почти на всяко подаване имаше вдигане,добра активност въпреки малката видимост на водата.
Ето и малко снимки на Янтренски ,,годзилки,,

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Към един и половина стана много топло и задушно и това ни принуди да спрем с риболова.Термометъра в колата показваше 40 гр.!

Това бе от мен колеги,поздрави , <occasion и не забравяйте,че къща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 07, 2017 10:40 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Тц.. тц... тц... спре ми часовника бат Вальо... баси добичетата ловите. [-o<
Живи и здрави и поздравления и за фотките.. и за изживените незабравими моменти с приятели... <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 11, 2017 7:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
С ,, НАЦИ и СИН ,, ПО ЯНТРА С ПРОХОДИЛКА

Сина на Наци Iliy от извесно време се прибра в България и Наци реши да го посветим в тайните на риболова от проходилка,нещо като първо причастие!За целта Жоро Геров даде своята проходилка.

Изображение
Наци и син

Изображение

Изображение

По време на такива риболови през годините с Наци винаги сме си били на кадем,като сме хващали много трофейни кефали -т.н. ,,Янтренски годзили,,!Така стана и сега....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Мисля,че се получи добър риболов,с прилични риПки.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 16, 2017 3:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
13 АВГУСТ 2017 г.

С Жоро Геров и Росен Велев планувахме от доста време съвместен излет с проходилките по Янтра.а повода бе,че Роската си бе купил нова проходилка ,,понтон,, подобна на Наци.Но за жалост на всички при помпене единия понтон се спука!Но по добре,че това се случи на брега,а не в реката,защото нивото на Янтра бе доста високо за сезона и не се знаеше какво можеше да се случи.
Но всяко зло за добро е казал народа!Получи се доста добър риболов,с много трофейни кефали,а единия........такъв до момента не бяхме виждали на живо!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А това е ,,перлата,, на деня,а защо не и на лятото!Добрата слука споходи Жорката

Изображение

Изображение

Голяма борба падна с ваденето,цели 17 мин !!!За късмет всичко е записано,ето и не обработения филм.

https://www.youtube.com/watch?v=XoQGLiWGdCQ

Това бе колеги...за сега,тепърва става интересно!Поздрави, <occasion и не забравяйте,че къща риба не лови,наслука !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов