Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:16 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: ТУНДЖА
МнениеПубликувано на: Пон Окт 23, 2017 9:16 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
15 ОКТОМВРИ,ТУНДЖА ОТ с. ЧЕРВЕНЯКОВО,ПРЕЗ БИНКОС ДО МЕЧКАРЕВО

Дойде ред и на красивата Тунджа,която посещаваме през пролетта и есента,а когато даде хубаво време и през зимните месеци.За последно идвах през юни.Това е една от любимите ми реки,красива и дашна ,независимо от сезона!

Изображение
Жоро Геров и Галин Гавраилов,моста на Бинкос

Изображение
с пожелание за слука започва всеки риболов

Изображение

Изображение
под Червеняково

Изображение
Мечкарево,над бента

Който е риболовствувал по тези места знае, че това са места,които държат прилични риПки

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

малко за такъма-мухарка 5 клас,отново плетен повод ,но тук лидера го намалявам на
0.20 , стръв -бръмбарче на 10-ка.Това е схема която ползвам от много години,а и ми носи почти винаги добри резултати!

Това бе колеги,добре се разходихме,а и добри рибета почукаха на ,,мухата.Мисля,че поставихме добра основа на есенния риболов на кефал.

Поздрави, <occasion и не забравяйте,че къща риба не лови и че майка му е ходене,а баща му е улавянето на риба!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: ТУНДЖА
МнениеПубликувано на: Пон Окт 23, 2017 7:08 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 11:46 am
Мнения: 68
Местоположение: София/Ямбол
Браво добре сте си изкарали. :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: ТУНДЖА
МнениеПубликувано на: Вто Окт 24, 2017 2:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
21 И 22 ОКТОМВРИ ХОДЕНЕ ПО МЪКИТЕ НО......

След ден и половина ходене по мъките(ниско ниво,мудни и групирани риПки,а и липса на късмет),накрая ги намираш на едно место и става тя каквато става,риПка след ......а и май попаднах на ,,съвета на старейшините,,!!!
В събота риболовствах със Сабин от Ямбол,като покрихме един голям участък от Тунджа,от Мечкарево до Бинкос

Изображение

Освен няколко ,,дребосъка ,, нищо,а се виждаха доста добри риби,които дори не се плашеха,но и не поглеждаха мухата.В края на деня се преместих в района на Желю Войвода,където имаше доста по голяма активност,а и малко по големи рибета(педарки).
В неделя се присъединиха Жоро Геров и Дидо Шефа

Изображение

Започнахме от с. Завой към Желю Войвода.Особена активна бе около моста на Завой,като се появиха и рибета около 30-ка

Изображение

Изображение

Но въпреки многото риби,които улавях,нещо ме дърпаше към бента на Мечкарево,явно споменът от миналата неделя,когато точно там успях да извадя няколко трофейни кефала.Този път имаше доста повече вода от преди(над 50 см),а и в половината от вира водата бе покрита с листа.

Изображение

Изображение

Изображение

Това е малка част от вира която не бе покрита с листа и именно тук забелязах големи кръгове с които ,като че ли ми даде ясен знак къде да я намеря!И интуицията и опита не ме подведоха......

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение













Всичко хубаво трая около час и половина,така както се появиха,така и изчезнаха!Това е нормално за риболова на кефал през есента на муха и това го прави колеги много атрактивен и зрелищен!

Това е за сега от красивата Тунджа,поздрави, <occasion и не забравяйте,че къща риба не лови,майка му е ходене,а баща е риболова!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: ТУНДЖА
МнениеПубликувано на: Сря Окт 25, 2017 10:01 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 11:46 am
Мнения: 68
Местоположение: София/Ямбол
Ей затрихте им джинса на тия кефали, браво, завиждам ви благородно. :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: ТУНДЖА
МнениеПубликувано на: Сря Ное 01, 2017 8:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Браво и евала за страхотните кефали. Отивам и аз в края на тази седмица!

И да живеят форумите!!! ;)

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: ТУНДЖА
МнениеПубликувано на: Пон Дек 04, 2017 8:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
ТРИ УСПЕШНИ ИЗЛЕТА В КРАЯ НА НОЕМВРИ 2017 Г.




Здравейте приятели и колеги на риболова на муха.През последната седмица на ноември направих три риболова по Тунджа .Рибите се бяха групирали и вземаха лениво.Най трудно ми бе при първия риболов докато им открия зимното ,,леговище,,! Риболовствах в тридесет километров участък и само на две места имаше ,,гол след гол,,!Нормално за късната есен!Но мисля,че повечето от Вас затова и го харесват този есенен риболов.Трудното е докато човек ги открие риПките,а след това с часове може да се лови от едно и също место,нещо,като ,,приказка без край,,!
Риболовствах с две въдици, 3 и 5,6 клас ,,мухарки,, ,като използувах ,,задължителния,,за мен плетен повод,лидер от 0.20 влакно. Слука имах единствено на осичка на 12 номер,която леко потъва,но в никакъв случай не е мокра муха и на бръмбар на 10 и 12 номер.Пробвах и на ,,мокри,, и ,,нимфи,, но без резултат.

23 НОЕМВРИ 2017 Г

СТРАХОТНО ВРЕМЕ,ОКОЛО 15 ГР.,ПЕРФЕКТНА ТУНДЖА И АКТИВНИ РИпКИ

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Риболовът ми започна със среща с местния пастир който ми помаха и ми пожела добра слука

Изображение

Май с този ,,каубой,, ударих бинго в слуката!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това бяха по читавите риПки за деня




26 НОЕМВРИ 2017 Г

Мъгла,студ и отново групирани рибета по същите места като преди три дни!


Изображение


Според поверието срещата с коминочистач било на късмет!Явно срещата ми с този ,,мургав,, каубой,оприличен от мен на ,,коминочистач,, е била на късмет и добра слука!

Въпреки лошото време се получи един добър есенен излет с доста добри Тунджански риПки.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Въпреки лошото време улавяните риПки бяха с една идея по добри от преди три дни!



30 НОЕМВРИ 2017 Г.

В подножието на Сините камъни,между два порива на Сливенския вятър с мухарка в ръка!

Последни ноемврийски кефали почти при зимни условия- до обяд не вдигна повече от 3 гр.,а леко бръснещия Сливенски вятър създаваше усещането за минусови температури и ......въпреки тези усложнени условия имах рядко срещана за този период на годината слука!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Не ми се размина и среща с местният ,,каубой,,

Изображение

Изображение

Изображение

Определено това бе най добрия от трите ми излета в края на ноември!Сега с нетърпение очаквам как ще се ,,отчете Тунджа през декември.

Поздрави колеги, <occasion ,приятно птекарване на 6 декември и не забравяйте,че къща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: ТУНДЖА
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2017 9:25 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 11:46 am
Мнения: 68
Местоположение: София/Ямбол
Браво Вальо (ако нямаш нищо против обръщението), благодарение на твоите репорти съм хванал доста риби, които иначе изобщо нямаше да търся. Сега с тези почти зимни риби отново ме вкарваш в размисли, вече мислех да минавам на коледен режим :smt030 . Поздрави и наслука.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: ТУНДЖА
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2017 9:41 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Не,не koi4a,нямам разбира се нищо против обръщението,дори се радвам ,че е на малко име ,като при добрите приятели,каквито се надявам,че ще станем!Радвам се да чуя ,че индиректно имам участиете в твоите успешни риболови!Тунджа знаеш е река която по всяко време на годината е в състояние да ни изненада приятно,така,че трябва да се възползваме !
Весели празници koi4a <occasion

П.П. Днес приятели и колеги моят добър приятел ,мухар и ментор по Тунджа Сабин има именден!Приятелю,жив и здрав и да вземеш най после да подкараш расперите! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: ТУНДЖА
МнениеПубликувано на: Вто Дек 05, 2017 10:59 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Поздравления за поредните жестоки репортажи Бат Вальо. :smt038
Каквото и да кажа ще е малко за размерите на рибите.. прави ми впечатление че са с черни перки също като струмските кефали.. :smt023
Весели празници и още много слука през новата година..
Бъди жив и здрав и благодарности за споделеното... в това време репортажите ти топлят сърцата... <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: ТУНДЖА
МнениеПубликувано на: Нед Дек 10, 2017 10:37 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
8 ДЕКЕМВРИ 2017 г. ,КУЛТОВА ДАТА ЗА АКАДЕМИЧНАТА ОБЩНОСТ,А И ЗА ........

Някои празнуват на ,,маса,, ,а аз по традиция от години на този хубав празник ,независимо от времето съм по реките.Традициите за това са традиции приятели да се спазват.....
За разлика от миналата година(арктически студ и полузамръзнали реки)сега случих на време (18гр., слънце и пълно безветрие) и река!

Тази година реших да почета ,,Тунджанската Академична общност,,в търсене на първите си декемврийски риПки.За дестинация избирам района на с. Бинкос, култова и любима за много риболовци !За тези места д-р Константин Братанов наскоро писа,,Е..е..е..х,този Бинкос...великолепно за мухарене и снимане място!А какви риби-мани,мани......,,!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Използвах 5,6 клас мухарка,плетен повод и 0.20 влакно за лидер.За стръв основно използвах осичката на ,,Акулата,, която е много успешна за това време на годината,т.к. леко потъва и работи в режим ,,2 в 1,, хем суха,хем мокра.Имах добри резултати и на бръмбар,а и пробвах на ,,мокри,,.На мократа имах закачени риби ,които за жалост не можах да извадя заради обраслото дъно!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това бе приятели,един приятен,красив и дащен риболов споделен с най новия член на нашия клуб Васко,който бързо навлиза в тайните на ,,мухарлъка,,!

Поздрави , <occasion и наслука колеги!Възползувайте се от последните хубави дни ,рибата все още не е ,,заспала,,!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: ТУНДЖА
МнениеПубликувано на: Нед Дек 17, 2017 10:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
13 ДЕКЕМВРИ 2017 г.

Пролетно време,Тунджа в красива есенна премяна,риПки без край......

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

.Все още не се бе развидело ,около7.30 ч. когато се появиха и първите ,,кефалчета,, ,маломерни,около 10-15 см. Хубавото време ,,събуди,, и ,,нахъса,, ,,бабанките..!Старите хора казват,че денят се познава от сутринта.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Риболовствах отново в района на Червеняково и Бинкос.В социалните мрежи един колега възкликна Бингоооооо...с!Името в превод значи 1000 ореха,бин-хиляда,кос-орех.Мисля ,че по подходящо би било Бин..клен(кефал)!!!Отново използувах стария си такъм,като по ,,работеща,, бе бръмбарчето за сметка на осичката.Много отдавна,не помня кога ,рано,рано,някъде около14,.00ч. спрях с риболова-то бива бива риба,ама чак......Разберете ме правилно,на ден съм хващал много повече и по добри риби,но тук става въпрос,че рибата се бе събрала на едно место и само чякаше подаването и ....буф!Кеф,кеф,ама пълно разнообразие! Като се замисля каква,,творческа,, скука ни очаква през зимата,май трябваше да продължа с риболова!

Приятели мисля,че се получи добър риболов за средата на декември,Тунджа продължава с приятните изненади,докога ли.....,но всичко зависи и от времето!
Поздрави колеги, <occasion и не забравяйте,че къща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: ТУНДЖА
МнениеПубликувано на: Нед Дек 17, 2017 12:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
15 ДЕКЕМВРИ 2017г.

,,МЪГЛИВО,, И МУДНО НАЧАЛО,НО СЛЕД КАТО ,,СЛЪНЧО,, СЕ ПОКАЗА ВСИЧКО СИ ДОЙДЕ ....

Като видях ,,мрачната,, прогноза за времето на синоптиците си казах-използвай последния хубав ден за годината,после и да искаш няма.Въпреки,че прогнозите бяха за хубаво време от сутринта до 10 ч.Тухджа бе в този вид.

Изображение

Изображение

След срещата ми с месния ,,каубой,,(дали бе от мъглата ми се стори,че е много бял) мъглата полека лека изчезна,слънцето се показа,градусите рязко се покачиха и риПките ,,затанцуваха(подгониха някакви странни и невидими за мен насекоми)!Гонеха си техните насекоми и изобщо не обръщаха внимание на ,,бръмбарчето ,,ми,което само преди два дни работеше повече от добре.Опитах и на любимата ми ,,осичка,, с почти същият резултат,Странното при нея бе ,че веднага налитаха по няколко рибета,вдигаха я във въздуха и до там.Реших малко да сменя тактиката-след подаването на осичката изчаквах ги да се ,,налудуват,, и след това с леки придърпвания ги подлъгвах.Бинго!Набарах печелившата ,,вакса..!Още по странното бе,че повечето от рибите решаваха да вземат стръвта почти в краката ми.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Някой да не си помисли,че риПките бяха ,,маркови,, болшинството от улавяните бяха ,,педарки,,!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Докато споделям с Вас този излет на много места се сипе сняг,на други от вчера вали дъжд,температурите паднаха с десетина градуса.Зимата(не само асрономическата)идва колеги,нема лабаво!
Това бе приятели от мен за годината от Тунджа.Весели празници, <occasion и не забравяйте,че къща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: ТУНДЖА
МнениеПубликувано на: Пон Мар 12, 2018 7:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Следващите редове ще бъдат посветени на един непредвиден и случаен риболов на кефал на Тунджа с Жоро Геров и Дидо(шефа)

Изображение

Защо казвам непредвиден!В плана ни за неделя 11.03.2018г влизаше единствено риболов на пъстърва по една красива Старопланинска река под връх Вратник(може да видите репортаж за него в темата бг пъстървички)Някъде около 2 ч приключихме с ,,шарените,, риПки и потеглихме за родните ни места.Пътя ни минаваше покрай Тунджа.На един от мостовете спряхме да пуснем по ,,една вода,,и се натъкнахме на ,,врящ котел,,от гладни риби....кръгове,кръгове.....Е мисля,че няма мухарско сърце,което на момента,без много ,много да МУ мисли да не ,,запретни ръкави,, и да да си пробва късмета!

Изображение

Изображение

Половихме около два часа,имахме още час и половина докато започне да се здрачава,но рибите ни ......прогониха!В преносния смисъл,не че се изпокриха,напротив ставаха по настървени и борбени!Просто всяко подаване -риба!Е липсваха ,,батковците,,(и на тях ще им дойде времето),всички бяха между 15-25 см,ще си помисли човек,че един баща ги е правил!Как беше колеги,,цаца,цаца,ама риба,,!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Те така де,малко случайно,но Господ си знае работата,та ни накара да ,,пус....по ед... во..а,,!Начесахме и кефалската,,краста,,!За един ден два красиви и успешни риболова на два вида риби с Жоро и Шефа.

Поздрави от мен и компания, <occasion и не забравяйте,че винаги може да Ви се случи неочакваното !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: ТУНДЖА
МнениеПубликувано на: Нед Мар 18, 2018 4:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Отново,нещо като огледален образ на последния ми риболов отпреди седмица се получи в петък 16.03.Около 15 ч на връщане от Балкана,където лових пъстърви минавайки покрай Тунджа спрях на моста край с. Бинкос да видя как е ,,хавата,,.Народ от плувкаджии,гъз до гъз.Бе тръгнала чевеноперката...Отново нещо дразнеше кефала като миналата седмица,въпреки,че не видях някакви ,,гадинки,, във въздуха.Кръг след кръг,скок след скок във въздъха..
За разлика от миналата седмица,когато кефалчетата бяха мудни и трудно вземаха мухата,днес показаха завидна активност,вземаха подадения бръмбар от въздуха!А и бяха доста по големи от миналата седмица,дори имаше няколко доста качествени риПки,доближаващи се до трофейните кефали.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

За два часа направих доста добър риболов на кефал,с много ,повечето качествени риби!

Поздрави, <occasion и не забравяйте,че къща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: ТУНДЖА
МнениеПубликувано на: Чет Апр 12, 2018 9:02 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
В следващите редове ще ви разкажа за един излет на риболов на кефал(клен) на р.Тунджа в района на с. Бинкос. който направих съвместно с колегата от Ямбол Сабин на 5 април 2018-Велики четвъртък

Изображение

Изображение

Изображение

Този участък от Тунджа ,под стената на яз. Жребчево до Бинкос винаги е с ниско ниво,защото язовира се изпуска само за поддържане на санитарния минимум на водата в Тунджа,заради ниското ниво на язовира.Поради тази причина тук почти целогодишно се получават успешни риболови на суха муха.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
батко Съби

Изображение

Изображение

Изображение

Въпреки добрите риби които улавяхме,риболова бе доста труден.Рибите бяха като ,,маносани,, не искаха да вземат,искаха повече игра.Почти всички бяха с ,,коремчета,,,а някои от мъжкарите хвърляха бяла течност.Истината е ,че рибата започна да си хвърля хайвера!
До обяд си хванахме доволно риПки ....а в следобедните часове посетихме ,,шаренките,,високо в Балкана ,но за това в раздела ,,БГ риПки,,
Този риболов бе Началото на Великденския маратон



Началото на Великденския маратон


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов