Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:52 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: ЯНТРА И ПРИТОЦИ
МнениеПубликувано на: Пон Яну 08, 2018 7:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
,, МУХАРСКА,, КОЛЕДА ПО ЛУДОГОРСКИ (ДЕЛИОРМАНСКИ) -27.12.2017г. Златаришка река

По традиция своя последен риболов правя в красивия Еленски Балкан в дните между Коледа и Нова година в зависимост от климатичните условия.Тази година ,,честта,, се падна на Златаришка река в района на Златарица и Джулюница .Имах честта да риболовствам в компанията на колегите от МК ,,Лудогорие,, Жоро Геров и Дидо Шефа.

Изображение
С Жоро и Шефа пред красивата Златаришка църква

Изображение
Жоро бързо,бързо ги ,,подкарва от ,,високо

Изображение
Жоро

Изображение
Шефа



В ,,бързината,, и мерака да риболовствам си бях забравил ,,мухарските доспехи,,-гащеризона и
обувките!

Изображение
по маратонки и анцуг(добре,че въдицата си бе на местото)

Все още мъглата не се бе вдигнала и слънцето още се мъчеше да ,,пробие и се появиха първите ,,риПки,,

Изображение

Изображение

Слънцето се показваше от време на време,постоянно бръснеше вятър,нивото на реката бе малко високо,а температурата на водата бе в границите на замръзване -2,3 гр!Въпреки това имаше похвална активност от страна на кефала.В началото преобладаваха маломерните рибета,но след обяд си показаха ,,рогата,, и батковците.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Без предварителен сценарий се получи един ,,култов,,или по скоро ,,ритуален,, риболов.Не защото риболовствахме по тези свещени коледни дни,а заради ,,далдисването,, на Жоро в студените води на р. Златаришка!Който е ловил риба по тези места знае ,че това е може би най ,,хлъзгавата,, река в България!Аз имам над пет падания през годините!Този път увлечен в риболова ,,късата,, клечка извади Жоро,но можеше да е всеки от нас!Отърва се само със смяна на дрехите,без сериозно нараняване.

Това бе колеги за 2017г,поздрави, <occasion и не забравяйте,че куща риба не лови!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 08, 2018 8:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
,,СЕФТЕТО,, ЗА 2018г.-7 ЯНУАРИ 2018г. р. ЗЛАТАРИШКА и СТАРА РЕЧКА

За много години колеги и приятели!

Хубавото време от нова година на сам ни провокира с колегите от Шумен Жоро,Галин Гавраилов и най новия ни колега в групата Калин да посетим отново Златаришка река .До обяд риболовствахме в района на Златарица,след това минахме през Джулюница и завършихме на Стара речка около Кесарево.За разлика от риболова на 27.12.2017 реките бяха с ниско ниво и повишени градуси на водата-6-8 гр.Освен това слънцето през целия ден си бе на местото,а температурата на въздуха надмина 15 гр.!Всичко това като,че ли предопределяше един приятен и успешен риболов! Да ама не!Явно не така мислеха риПките!Навярно уморени от празниците бяха решили да си ,,поспят ,,до обяд!Все пак излизаха единични маломерни

Изображение
,,сефтето ми,,

Прогресивно на разтежа на деня нарастваше и броя на кефалчетете.

Добрия риболов(20-25 см риПки) се получи на Стара речка в ранния следобяд

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Едно от най хубавите неща бе,че все един от нас успя да улови първите си риПки за новата 2018г.Новата година започна и с една много радостна и приятна новина-след дълго ходене по ,,мъките,, министъра на земеделието подписа заповед да се вкара в списъка с реки в режим ,,хвани пусни,,п. Голяма Камчия!!!

Успешна 2018,здраве ,късмет и добра слука колеги <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Яну 20, 2018 10:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Лудогорции. :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Апр 14, 2018 12:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
В следващите редове ще стане дума за един ,,релаксиращ ,,след Великденски риболов,който направих в компанията на Жоро Геров на 9 април 2018 по Златаришка река и Стара речка.

С Жоро бяхме планували по скоро разходка в красивия Еленски Балкан, без риболов на всяка цена!Но сърца,,мухарски,, не издържаха на ,,перфектните,, реки...,а и риПките си ги биваше!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Повечето от улавяните риПки бяха 20-25 см,но хванахме и няколко ,,маркови,, за тия реки

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Кефалите бяха ,,трудни,,и мудни,пред хвърляне на хайвера.Искаха ,,игра,, с мухата,рядко вземаха веднага.Тръгваха по няколко след ,,играчката,, и буквално в краката ми се закачаха!Такъма бе мухарка 3 клас,2,70,а стръвта осичка на 12 номер и бръмбар на 12-10 номер

С този ,,релаксиращ,, риболов на кефал приключихме Великденския маратон с Жоро,за пет дни четири излета на шест реки!

Изображение

Изображение

Поздрави от мен и Жоро, <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 11, 2018 11:54 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Една малко позабравена от мен риболовна дестинация-риболов по красивите и дашни потоци на Еленския Балкан !

Здравейте приятели,на 8 ноември реших да се поразходя по една от любимите си дестинации-Златаришка река.Обикновено тук идвам да риболовствам през зимните месеци и през есента.За разлика от миналите години,когато реката почти бе пресъхнала сега я намерих с доста прилично ниво.

тези снимки са от с. Джулюница

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

По традиция започвам риболова от с. Джулюница в посока Елена,Златарица срещу течението на реката

Изображение
Горско ново село-малко след вливането на р. Веселина в Златаришка река

Хубаво на тази река е разнообразието което предлага като релеф- редуване на бързеи с широки плитки вирове .

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Рибите се бяха групирали и това определено ме улесни в риболова

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
основно лових на бръмбар на 10 номер

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поразходих ,помятах си на воля с мухарката ,а и ,,арни,, риПки ми ,,позираха,, !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 28, 2018 11:31 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Здравейте колеги и приятели,



в момента когато споделям с Вас един риболовен излет на кефал(клен) който направих в дебрите Еленски на 24 ноември 2018.на Златаришка река, над Шумен и половин България вали обилен сняг!
А в събота само какво време бе.....
приятно ,около 8-10 гр. ,предимно облачно, пълно безветрие!Като прибавя и активните риПки...мисля ,че начесъх ,,крастата,, мухарска здраво!

Изображение

Изображение

Изображение

Ето така намерих реката,с леко вдигнато ниво от последния ми излет ,който направих преди около две седмици по тези красиви Старопланински места.На тези три снимки много добре се виждат паднали дървета и клонаци в които рибата се комасира!

Както и при последния ми риболов кефалите бяха комасирани

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

В дъното колеги,в клонака се бяха ,,скатали,,!Имах чувството,че всичките кефали на Златаришка река бяха тук на ,,барикадата,, !

Имаше доста ,,маркови фотомодели,, които с голяма наслада снимах

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Лових с две мухарки 3 клас,едната 10 фута,а другата 9.С по дългата за стръв използвах бръмбар на 10 номер кука,а на 9 футовата залагах на осичка -12 номер кука.И с двете имах добра слука,като ,,осичката,, работеше по добре преди обяд,а ,,бръмбарчето ,, забръмча около обяд и в ранния следобяд.Въпреки многото риби,които намирах комасирани на едни и същи места те вземаха доста мудно и тягово,искаха игра!Много от тях взимаха мухата в краката ми.

Пиша,пиша,а снега си вали,вали,дори вече натрупа над 20 см!Не ми се мисли,но навярно този риболов,който споделих сега с Вас е последния ми за 2018г!

Поздрави , <occasion и до нови срещи колеги.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов