Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:15 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Дек 04, 2004 6:21 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 8:04 am
Мнения: 61
Местоположение: Пазарджик
Здравеите,колеги.Резултата от днешния излет е:
12.00-13.30 Марица 5 скока резултат 5:0
14.30-15.30 езеро до с.Лозен щука ми отнесе повода
15.45-16.30 приток на Марица 35 риби
6бр.500гр.
20бр.в нормата
останалите маломерни
Лових на суха муха оса.Не си мислете,че не съм пробвал на нимфа;
Пробвах 0:0
Така,че на петела му се размина.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 04, 2004 6:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:21 pm
Мнения: 251
Аз бях на Стряма,като останах доволен-10-на кефала в нормата,5-6 опуснати и още толкова маломерки,които бяха върнати да пораснат.Рибите са изключително на възможно най-бавната вода и на огряно от слънцето място.Нещо като двустаен с южно изложение :lol: .Като нищо това може да ми бъде последния излет с мухарката за тази година.Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 07, 2004 3:55 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Дек си уе Контрич? Разцъкваш ги и ти чета, браос.
Контрата написа:
14.30-15.30 езеро до с.Лозен щука ми отнесе повода

И това ли на муха стана, на каква муха?
Наздраве на теб и на Валери, и на всички дето освен, че обичате цървеното вино, ловите и зимата на мухички.
Поздрави от София до Кулата.
Акулата


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 07, 2004 6:30 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 6:19 pm
Мнения: 204
не мога да се похваля с резултати: в събота по Огоста на муха-нищо, в неделя по гьоловете около Берковица-два-три плахи удара..... капо... това е
Поклон синьоре ДЗаеков- ми наща дружина взе да се притеснява за вас, а ква била работата. Тук ртаме по Огоста с мухарката.
А иначе иаз мухарствах тъй да се кже. Малко нестандартно но все пак на нимфа. На едно високопланонско язовирче, та като цъфнах имаше лед и се наложи да дупча леда. На нимфа над десет удара при тва на отвесно кълване-резултат една маломерна американка. Естествено в езерото има мноо американки и дори да беше мерна нямаше да я взема. С две три риби чавия от бензина се не избива :D
Нимфата бе Стефко Кабзамалов-Кастинг чудото на БГ при тва състезателен модел. Имах възможност през дупката да съзипрам кви ги вършат некой риби с нимфата и горедоле понаучих нещо ново. :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 07, 2004 8:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Dokторе , миналата седммица кефала по Янтра беше изплувал нагоре като през лятото! Но и времето беше супер и водата хладка

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 07, 2004 8:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
dzaekov написа:
не мога да се похваля с резултати: в събота по Огоста на муха-нищо, в неделя по гьоловете около Берковица-два-три плахи удара..... капо... това е
Поклон синьоре ДЗаеков- ми наща дружина взе да се притеснява за вас, а ква била работата. Тук ртаме по Огоста с мухарката.
А иначе иаз мухарствах тъй да се кже. Малко нестандартно но все пак на нимфа. На едно високопланонско язовирче, та като цъфнах имаше лед и се наложи да дупча леда. На нимфа над десет удара при тва на отвесно кълване-резултат една маломерна американка. Естествено в езерото има мноо американки и дори да беше мерна нямаше да я взема. С две три риби чавия от бензина се не избива :D
Нимфата бе Стефко Кабзамалов-Кастинг чудото на БГ при тва състезателен модел. Имах възможност през дупката да съзипрам кви ги вършат некой риби с нимфата и горедоле понаучих нещо ново. :D

Поклон синьор ДЗаеков, ми наща дружина се притесни за вас, а то ква била работата. По Огоста с мухите.
Та и аз бех по некъв начин за риба с нимфа, а и не чак така. Та лових на нимфа върху лед и имах десет удара. Резултат една маломерна американка, естествено внимателно пусната. Дори да бе мерна с една две риби чавия от бензин се не избива :D Лових на състезателна нимфа Стефко Кабзамалов-кастинг чудото на БГ. Дори полегнал наблюдавах кво праят рибите с нимфите. Вероятно и моята приятелка мецaна ме е наблюдавала/ тая с 42 снтовата стъпка, последно се е представила на един горски от около 20 метра/ но другарката Милица храбро ме охраняваше с един нож. :D от бреговта ивица.

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 07, 2004 10:34 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 8:04 am
Мнения: 61
Местоположение: Пазарджик
Дек си уе Контрич? Разцъкваш ги и ти чета, браос.

И това ли на муха стана, на каква муха?
Наздраве на теб и на Валери, и на всички дето освен, че обичате цървеното вино, ловите и зимата на мухички.
Поздрави от София до Кулата.
Акулата

Здрасти,АаааааааааааааааааКула
Откакто е Станало виното все търсим истината, както беше казал някой "във виното е истината"но изглежда се намира на дъното на кацата от която останаха две педи и тогава няма накъде.Лошото е само,че и тази година цървеното вино няма да види сняг СВЪРШВААА.
И като свърши кво...........?Минаваме на РА..киа.
Радо,Радо Радолееееееееее.............. :D :P :o


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 07, 2004 11:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:21 pm
Мнения: 251
Щом свършва виното,това говори за недостатъчна подготовка за посрещане на зимата.Аз такива проблеми нямам,кациТЕ са догоре пълни,има да си търся истината...,колкото си искам.Пък и виното създава по-съзидателна атмосфера при правенето на мухите.Е,понякога се объркват някои конци,но рибата ни прощава,поне засега.Ако процесът е съчетан и с хубава музичка е още по-добре.А зимата все някога ще свърши..


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 07, 2004 11:05 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 8:04 am
Мнения: 61
Местоположение: Пазарджик
Забравих щуката.Това е петата която се подиграва с мен.Спадането на мухата последва токъв мощен удар и за части от секундата аз тоягата и шнура не знаем къде се намираме независимо че имаме готовност.Десетина санти от повода липсват а това което е останало е прежулено.Повода е TUBERTINI 0.16 на което тази година имам уловени няколко кефала по 2кг.Мухата е черна джапанка замотана с черна перушина от от чирен текезесарски двугодишен герест петел.
Още нямам придобивка та да мога да изпратя копие на тази муха но се надявам ако на вас е останало повече вино да се срещнем ида направим по някоя МУА.Тази зима съм решил освен на мармишка да се опитам да импровизирам снякаква нимфа ако имате идеи или опит пишете. С поздрав: Контрата


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 10, 2004 8:01 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Ехехеее, Контрич, винопиецо страстен. Ако твойта бъчва е свършила, то наща тепърва ки а отворим, вино ки има ееее.
За мухата за щука исках да те питам. Можеш ли да я снимаш или са ми покажеш подобна от нета, че тия дни се замотах тук в Сандана покрай едно место дето е много близко до "Струмските езера' дето описах по-рано и се оказа, че гъмжи от щуки.
А и от последно време ме тресе шукарска треска, та не знам на къде ки избие.
Ае остани със здраве и наздраве до кат има вино, после ракия, ееее, ма нема да се остайш ти така, гюбренце недно, на кой си му е сладка сладка си му е.
Поздрави от София до Кулата.
Акулата


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 11, 2004 7:27 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:21 pm
Мнения: 251
Днес мисля да ходя по Тополница с мухарката и действително ще бъде "зимна приказка",щото ми се струва доста прохладно :lol: вече за мухарски риболов.Но ще опитам за последно може би вече.Дано по обед така да се затопли мъничко,може и да стане нещо.На всички желая успех през съботата и неделята!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 19, 2004 6:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:21 pm
Мнения: 251
Ще се опитам да покажа мястото,където ловя:Изображение Пускам...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 19, 2004 7:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Валери, страхотна река! много подобна е на моята любима Дряновска река, която в момента е в клинична смърт, впрочем, заради набезите на разни гадове...

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 19, 2004 7:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:21 pm
Мнения: 251
И тук има боклуци,дето я тарашат,но все пак има риба.Имам чувството,че рибата като намалее до някакво ниво се стига до някакво равновесие между рибите и бракониерите-просто те вече не могат да я хващат или толкова малко хващат,че губят интерес.Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 19, 2004 7:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Валери написа:
...рибата като намалее до някакво ниво се стига до някакво равновесие между рибите и бракониерите-просто те вече не могат да я хващат или толкова малко хващат,че губят интерес.Поздрави!

Точно, така е . Жалко само, че трябва да се стига до подобни "равновесия" :( . Много по добре би било следното неравновесие -риба бол, а бракониери няма...

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов