Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Сря Апр 24, 2024 5:50 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Май 25, 2008 10:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте момци!! Часът е 22.45, бат, ви Райко е на ХХХ рачий :? :lol: , във връзка с абитуриентския бал на щерката на колежката на жената. Девойката беше много красива - да е жива и здрава...родителите и се бяха подготвили повече от добре.....затуй не обръщайте внимание на евентуални логически, граматически и пунктуални грешки :oops: :oops: ....И пак в тая връзка нема да говорим, пускаме повечко фотоси :lol: :lol: :lol: :

Ултимативните "билдъри":

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Самотният плувец:

Изображение

Просто красота......:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Дотук добре, ама за да не си кажете - бе кво се изплющя бат,Райко с тая флора и фауна, ето ви и малко снимки на две "триесе и петици" 8) 8) :lol: :lol: ...Само вмятам, че пускането на рибите беше съпроводено със сърдечни пристъпи, дюдюкания, охкания , пъшкания и прочие сърцераздирателни излияния от околните "колеги" :? :? :lol: . И така - първата:

Изображение

Изображение

И втората:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това е от бат,ви Райко....Уегам да нанкам :oops: :oops: :oops: . Поздрави на всинца ви!!!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 25, 2008 10:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Брей този БАЦЕ Райко евала...амм хубаво си нащракали природа и рибоци...амм а каде си излетувал...много приатно място


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 25, 2008 10:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 21, 2006 9:39 pm
Мнения: 292
Местоположение: плевен
Ееее Бат Райко щом си направил такива хубави снимки и такъв успешен риболов , явно много носиш на" ХХХ рикиии" :wink: :D \:D/

_________________
-------------------------------------------------------

http://pi-landingnets.dir.bg/ - нашите ръчно изработени кепове
http://myfreetime-pepito.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 25, 2008 11:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 11:36 am
Мнения: 747
Местоположение: София
Ех, бате Райко, като я гледам тази последната снимка се сещам за моята 35-ца от м.г. Така се уплаших като ми се сгъна пръта, че побягнах назад и тя излезе на брега! :D

Поздрави и това е било наистина добро прекарване! :wink:

_________________
Животът е това, което ти се случва докато си правиш съвсем други планове...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 26, 2008 6:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Мдааа....ето как рачията се отразява на репортажите :oops: - мястото е езерото при Терминал2. Напоследък повече ходя на него, да позабравя любимия ТЕЦ, та да се втурнем живот и здраве отново натам с удвоен ентусиазъм...Между другото получавам информация, че езерото е доста посещавано от мухари, включително е имало и колеги с проходилки...Ма не се стеснявайте - драснете някой ред!!
Пепито - носим, не се излагаме, ама не е веке туй що беше :oops: :oops: :lol: !!
Пешинка - ник,ъф страх баце :wink: ....спомни си един от любимите лафове на Рекс Хънт - оставете пръта да работи вместо вас!! За мухарката това важи с още по голяма сила - иска да си ходи....пускаш го, а той ще се умори и пак ще си дойде :lol: :lol: !!
Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 26, 2008 7:59 am 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 2:46 pm
Мнения: 85
Местоположение: софия
браво бате Райко - поздрави за излета
и аз мислиа да го посетиа тоиа гиол до Терминала

Асен

_________________
в началото е трудно .... важно е да си постоянен


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 26, 2008 8:25 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Супер, Бате Райко, страхотно започване на седмицата за мен, благодаря!

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 26, 2008 9:15 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 11:36 am
Мнения: 747
Местоположение: София
Bate Raiko написа:
...Пешинка - ник,ъф страх баце :wink: ....спомни си един от любимите лафове на Рекс Хънт - оставете пръта да работи вместо вас!! За мухарката това важи с още по голяма сила - иска да си ходи....пускаш го, а той ще се умори и пак ще си дойде :lol: :lol: !!
Поздрави!!!!


Попринцип това го знам. Ама нали ми беше за първи път... :roll:

_________________
Животът е това, което ти се случва докато си правиш съвсем други планове...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 26, 2008 9:18 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 6:46 pm
Мнения: 474
Местоположение: Първомай
Утрепал си ги наборе :D :D :D
Айде хаирлия да е и тая риболовна година :D :D :D :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 26, 2008 12:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте отново....Ся.....длъжен съм да направя "некои уточнения", за да няма после - бахти измамника е тоя бате Райко, сигурно от некой замразител ги вади тия рибоци да ги снима :lol: :lol: .
Въпросното езеро го "откри" преди около две години синът ми, когато при едно ходене по реката останал без вода. Срещнал някакви работници към Враждебненския гьол и те му казали да "слезе" надолу към въпросното езеро / на практика то е под река Искър най-малко десетина метра / и да помоли помпиера за вода. Та сипвайки си вода портрета видял тулупите и щял да изтърве шушето :lol: :lol: . Още на следващата седмица отидохме с Алекс, следвайки упътванията на сина.......
Пичове, когато за пръв път слязох до водата си рекох - ако има мухарски рай, то той изглежда така без никакво съмнение - буквално на пет до шест метра от брега патрулираха десетки риби около и над 30-те санта. Буквално всяко трето подаване беше закачена риба.........
За съжаление тия славни моменти отминаха отдавна и кленчоците взеха като прилежни ученици "три години за една" :? :? и вече карат пето висше образование.
Двете риби от репортажа са хванати с разлика от около два часа и половина, изпълнени с непрекъснати обиколки на езерото и подаване пред рибите!! Трябва да сте поне средни, ако не и добри кастъри, защото вече нормалната дистанция, на която се държат рибите / и при която е вероятно да вземат / е от около дванадесет метра нагоре. Най-сериозните тулупи седят в средата на водоема като руски подводници в Северно море :lol: :lol: :lol: . Всички по-близки риби е невъзможно да бъдат прилъгани да вземат.
В този смисъл най-важното условие е да си носите валериан, валидол, мента и глог и други подобни успокоителни :lol: :lol: :lol: :lol: .
Няма никаква времева зависимост в кълването - пак давам за пример въпросните две риби- едната взе към 8.30 - 9 часа, втората около 11.30ч. Независимо, че първата е "по-слабичка" взе запомнящо се - явно се убоде силно, защото се изхвърли на около двадесет-тридесет санта над водата, като вдигна шнура във въздуха!!!! Изключение прави само тежкото лято - тогава определено рано сутрин вероятността за кълване е по-голяма. Пробвал съм пет-шест вида сухи мухи - безспорен фаворит е корка!!
Айде стига толкова, че почнах да звуча като риболовен гид 8) 8) 8) . Езерото е трудно, държи прекрасни екземпляри и е предизвикателство за търпението и майсторлъка ви!! Поздрави!!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 26, 2008 2:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 12:57 pm
Мнения: 82
Местоположение: София
Браво, Бате Райко!
Много богат репортаж.
Особено след това уточнение, все едно и аз съм бил там :P
Сега има цяла седмица да се сещам за теб и твойте кефалюги :D :D :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 26, 2008 3:13 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет,

Бат Райко, благодаря ти за споделения репортаж!

В събота, точно перди да запука, както казва един приятел, дож кат сиджим, отидох с едно приятелче на въпросното място. Повърхността беше черна от кленове и блуждаеха напосоки като замаяни. Заметахме им с приятела за около 30-40 мин, но не искаха да помиришат мухата, камо ли пък даа я хапнат. Смених неколко сухи мухи, пробвах и на мокри, че и на стримерче - йок.
Тогава си помислих, че може да хвърлят хайвера и затова да не им се яде. Но, явно си хапват.
Тепърва ще пробваме тоя гьол, по-настоятелно 8)

Поздрави,


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 26, 2008 4:15 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
аааа нещо тука гледам батето ги е тръшнал аааааа нема да се разберем с тебе батка нали се разбрааме да отидем заедно ееееее нещо ме лъжеш хехехе евалата обаче не съм доволен че не ми се обади поне пусни едно лс кажи искаш ли да ходим ако можеш ако не здраве да е и да те питам с ква пръчка ги дръпна горе долу на ква дистанция взеха бре бре засърбеха ме ръцете ааааааааааа батка кажи кога ще ходим честно обещай ми поне един път да отидем да ги изтрепеме :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 26, 2008 5:44 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
Браво,Бате Райко!!!!!Започва раздвижването на кефалите,а другата седмица и аз ще им открия сезона,че като се сетя,като се връщах от пъстървов излет и спрях на едно от кленските ми местенца-във водата имаше доста живот \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 26, 2008 6:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 19, 2007 6:29 pm
Мнения: 115
Местоположение: plovdiv
Бате Райко ставаш все по-добър зад обектива и с този последния рибок емоцията е била стрхотна :D :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов