Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Съб Апр 20, 2024 11:54 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 26, 2008 7:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 7:55 am
Мнения: 262
Местоположение: Хасково
Поздравления Райко!!! Ти преди XXX-то ,направо си направил XXL... :D :D :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 26, 2008 8:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Радо каза:

"Заметахме им с приятела за около 30-40 мин, но не искаха да помиришат мухата, камо ли пък даа я хапнат. Смених неколко сухи мухи, пробвах и на мокри, че и на стримерче - йок."

Радо това е вече почти нормално поведение на кефала в тоя гьол. В интерес на истината и двете излъгани риби взеха мухата с края на устите си. Заставането под мухата и бясното извъртане и изчезване след това - направо не мога да броя до толкова ...много нахитряха рибите там :? :? . Съжалявам, че нямам някаква прецизна техника, за да ви направя съпричастни - не можете да си представите миналата година в жегите / когато баща ми беше все още добре / какви вълшебни гледки ми е предлагало езерото - огледална повърхност, стеле се лека утринна омара и като призраци стоят десетки трофейни риби без да помръдват във водата...Мамка му и прасе...дори и само заради това си струва човек да е мухар!!!

Алекс, здрасти!! Пуснах ти току що л.с. защо не мога да поемам ангажименти за риболов към момента. Иначе пръчката беше набедения Кортланд Блу Сапфир........не претендирам за задълбочени познания относно кастинга, но след като с тая седемфутова шибучица аз се измахвам на 12-14 метра, то поне за мен тя си е съвсем сгодна въдичка...

Касиан, здрасти!! Благодарности, че оценяваш положително усилията, които напоследък полагам в процеса на фотографирането....Ето още един нагледен пример за това, че форумът е място, във и от което се ограмотявате - след като гледах снимките на Радо, Левката, Лъчо, Док, Иво и Стефчо започнах да обръщам сериозно внимание на тези неща!!! В интерес на истината рибата се бори достойно - направи цели четири стабилни повличания към дълбокото, като ме принуждаваше да отпускам по три-четири метра шнур, а точно преди да я извадя прояви "шаранджийски мурафети" като се пъхна на два пъти под един камък....но и аз бях на висота 8) 8) и без да я насилвам, държейки линията под напрежение, я оставих да се "наиграе" и я извадих за фотосеанс!!

Бояне, поздрави на хасковския регион :lol: :lol: . Баце, гроозна работа ти казвам с тая пуста рачия, грооозна ...днеска ходя като сомнабул из работата:oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: . Поздрави на всички!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 28, 2008 5:12 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
искам само да кажа че наистина риболовът там е много трудно достъпен в някои части на водоема тъй като има храсти и точно под тях обикалят гадовете и просто ти е невъзможен кастинг до там само да добавя че според мен за там си требе яка тояжка щото има капитални риби бате незнам как ловиш с тия мекици ама на мен ми късат нервите просто ти се възхищавам как ги дърпаш евала за това наистина си велик батка :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 28, 2008 5:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Алекс каза:

"...незнам как ловиш с тия мекици ама на мен ми късат нервите..."

Мддаааа......трябва упоритост и постоянство, но като хванеш веднъж чалъма и забравяш за "ракетите" :wink: :lol: :lol: :lol: .

И пак Алекс каза:

"..просто ти се възхищавам как ги дърпаш евала за това наистина си велик батка :D "

Е тука не съм никак, ама никак съгласен [-( [-( [-X [-X ....Алекс, ако трябваше да пиша правилата за участие във форума, бих започнал с директно цитиране на Конституцията на републиката:

Чл. 6. (1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.

(2) Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние.


Та в тоя смисъл приятелю няма велики, по-велики или по-малко велики - всички сме се регистрирали тук, за да комуникираме и обменяме опит и всяко величаене има обикновено лооооши последствия.....в най-честия случай възвеличания започва да се рее нейде из етера, в нозете на богоподобните нему......и постепенно забравя за какво точно ставаше дума :? :? :? !!
Поздрави на всички!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 29, 2008 3:26 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
значи искам да кажа че казаното от теб е вярно но както и да е така а искам да те питам нещо значи случвало ли ти се е на водоема да гледаш ято от риби примерно 7-8 добри риби как се припичат на слънцето и изведнъж чуваш нещо като плясък и всички риби побегват в тоя момент, все едно гонеха малки рибки, незнам немога да си го обясня това явление такова ми се случи вчера когато бях там :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 29, 2008 4:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Алекс, здрасти!! Обикновено това поведение се наблюдава, когато над рибите прелети някаква птица - лястовица или нещо по-голямо, няма значение, наблюдавал съм подобно нещо и привечер, когато излизат и прилепите. "Объщането" на първата риба е сигнал за цялата тайфа да си "омита партушините" :lol: :lol: . Искам да подчертая, че не е задължително действието да се развива в ограничено пространство. Наблюдавал съм ситуации, при които птицата подплашва риба, отдалечена от основното ято на десетина метра....Просто шумът от паническото бягство на подплашената риба задейства верижна реакция на голямо пространство. В интерес на истината обаче съм наблюдавал подобни изпълнения и без никакъв външен дразнител. Вярно, доста рядко, но все пак съм наблюдавал....Останал съм с впечатление, че това е своеобразна "аларма", която периодически "събужда" ятото....... Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 30, 2008 2:09 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
бате, мисля ,че ако имаше тука орел рибар да обитава водоема не мисля, че ще избягат от тоя изкусен ловец жива риба нема да остане кво мислиш, добре че няма такова животно у нас :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 30, 2008 3:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 7:08 pm
Мнения: 16
alexs написа:
бате, мисля ,че ако имаше тука орел рибар да обитава водоема не мисля, че ще избягат от тоя изкусен ловец жива риба нема да остане кво мислиш, добре че няма такова животно у нас :lol:


Има, има и орел рибар и морски орел има \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов