Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:02 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Юни 08, 2008 3:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте момци!!!! Чудих се как да кръстя този излет и взе та ми изскочи в главата туй заглавие на популярния преди почти сто години сериал :wink: :wink: . Е...ся знам, че някои ще кажат - що не го кръсти "Тримата глупаци", ама някак си не е пуристко 8) 8) 8) . Та да си дойдем на думата - покрай дебатите за пустия Терминал 2 от оня ден взе та се оформи тази скромна делегация, състояща се от моя милост, Ицето и Драгомир, които решихме да видим жа ги почваме ли тея жувотни или нема да ги почваме :lol: :lol: :lol: .
Аз пристигнах на езерото към 8.15 и бързо направих няколко пробни замятания - сефтосфах Скот Брайтуотъра...излишно е да ви казвам колко ми допадна тоягата...Водоемът бе с леко повишено ниво и не се виждаха никакви рибища. След десетина минути на хоризонта се появиха Ицо и Драго. Бързо се преместихме на най-удобното за кастинг място и запечатахме този момент:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Момчетата пробваха новата ми придобивка, обясних им набързо какво, как и защо и започнахме да меткаме. За моя радост резултатът не закъсня:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Не е от най-големите обитатели на езерото, но с оглед на обстоятелството, че на Ицето това му беше първата риба от затворен водоем, това беше мнооого специална риба \:D/ \:D/ !!!
За съжаление след доброто начало нещата се закучиха :? :? :? . Епизодично се мяркаха риби, същите бяха много плахи и въобще не обръщаха внимание на мухата, напротив - бързо се потапяха в дълбочина, когато около тях започваха да "падат камъните" :lol: :lol:. С много зор и аз успях да прилъжа един мъник:

Изображение

Към 11.30 вятърът се усили, започна да вали дъжд и единодушно решихме да приключим с този излет. Незвисимо от слабите резултати, аз останах много доволен от срещата с колегите.....аман от това комуникиране чрез компютрите!!! Живот и здраве отново ще навестим езерото, за да си поговорим отблизо с дедовците!!! Поздрави на всички!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Последна промяна Bate Raiko на Нед Юни 08, 2008 4:26 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 08, 2008 4:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 8:21 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Беше доста приятен риболов макар и кратък, доста неща научих за пръчките от Бате ви Райко, ма то с него отиде ли се на рибка няма как да се разминеш без това.Скота е много яка тояжка, много ми допадна още по яко щеше да е ако си бях извадил кленчето на нея, но уви другия път.Няма да я забравя в скоро време тая рибка щото ми беше сефтето в затворен водоем и как я извадих няма да забравя :lol: "Абе, бате Райко тука кефалите обичат ли да им цопкаш мухата?" (бях я цопнал вече яката във водата) и както го питах в същото време се чува едно шлюп и ей го красавеца на линия :lol: .Поздрави и дано по-скоро да направиме още 1 излет там!

_________________
www.starividri.org
Trout bum!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 08, 2008 7:04 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет, пичове,

Бат Райко, ей, мискининоо, добре сте разцъкали с младежта.
Аз вчера имах интересен инцидент на същия гьол, след работа разцъкахме, леко.
Хвърлях на ручйник с козина от сърна и три пъти една лястовица ми вдигна мухата от водата, хехе, без майтап. Така я бех разрошил ти казвам, че от триста метра се виждаше, даже май един от самолета, който излиташе ме пита от коя част на сърната използвам космарлаци, хехе.
Има си рибки в тоя гьол и треа по-често да се преслушват, но за мухите, на които дава съм готов да поспорим, само кажи старт.

Поздрави на компанията и специално на Ицето за сефтето.

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 08, 2008 7:09 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
Важното е че сте "помахали" на гьола!Аз примерно бях прецакан и неможах да отида никъде!!!Добре,че времето беше отвратително,но въпреки това доста ме е яд!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 09, 2008 5:43 am 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
привет момци абе щях да дойда ама много бях изморен просто се бях върнал от работа и много ми се спеше а и лошото време беше на лице и просто реших да си остана вкъщи е батка щяхме да си поговорим ама не стана, друг път ще се видим, поздрави за илета :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов