Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 4:39 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Със Закъснение
МнениеПубликувано на: Пон Юни 09, 2008 5:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 10:15 am
Мнения: 201
Местоположение: София
Понеже знаех, че ще съм на работа в неделя (Деня на откриването), се вдигам и отивам на Жеков вир, предната седмица, където е разрешено по времето на забраната. Там съм ходил няколко пъти, но без никакъв съществен резултат. И така в ранния съботен следобед акустирам на втичалото. За добре дошъл ме пра як дъжд около час, ама хубавото е, че поразреди другите мераклии. Останаха само най-държеливите. Почти веднага след дъжда, водата се изпъна като огледало и видях, че около едно дърво, се вдигат риби. Набързо се сглобих и буквално за 10 минути закачих, три четири около педя и една половинка. И отраз, както почна така и спря. Но, бях изключително обнадежден, все пак видях че у тае вода риба има!

Така им се заканих, че на другият ден се изтипосах в 6.00 !

На водоема абсолютно мъртвило, едно такова диаболично.... Няма жива душа, равномерно стоманено сиви облаци, мъглата се стеле ниско над водата на талази... зад гърба ми съчка глухо изпука...нервно потръпнах, полазиха ме мравки по гърба и боязливо се заозъртах...
Мислено си ударих два шамара и се отправих към дървото.
Обаче там никой не ме чака. Прекарах два часа в кастинг упражнения, докато не заприиждаха тълпите и стана направо невъзможно. Да не изпадам в подробности точно какво се случи като станаха повечко. Реших че риболова и този път приключи безславно и почти си затръгвах, когато видях, че може да се изкача по едни скали. Едва издрапах нагоре щото бях с гащиризона, но всичките ми усилия се възнаградиха стократно на върха, когато погледнах надолу. В основата на скалите точно пред гъстите клечорляци, се бяха събрали сигурно всичките риби от гьола. Как не се разплаках от умиление и аз не знам. Бяха стотици !!! Предполагам разбирате чувствата ми, до тогава си мислех че в тая вода риба просто почти (за благозвучие) няма. Седя си горе на връх скалите и си ги гледам, как се ухажват. Това си беше някакво представление като че ли, лично за мен.
По едно време излизам от унеса си с мисълта, че трябва да разбера какво им е отношението към съдържанието на кутииката с мухичките. Слизайки от обратната страна на скалите, която е още по стръмна, се питах струва ли си да си счупя главата или некой крак или още по-лошо новата мухарка, чиито “глас” още не съм чул, превивайки и “гръбнака” от сериозна риба, но черните сенки долу във водата неудържимо ме привличаха. Нагазвайки в дълбоката кал около водата започнах да имам некакви опасения, че заети със задачата около осигуряването на потомство, едва ли ще обърнат внимание на мен и още по-малко на измамите на върха на типета. Когато ми стигна водата до пояс и започнах да си развивам шнура, без да искам цопнах с мухата на около два метра пред мен и последва незабавен екшън. Не беше просто взимане. Беше нещо невероято. Рибите не оставяха мухата да се допре до водата. Атакуваха по три четири едновременно. На мястото където би трябвало да падне се създаваше водовъртеж около педя. Просто бях като гръмнат.

Рибите които хванах бяха мъжкари около 700-800 гр.може би седем или осем бройки, когато удари голямата. Над килограм беше със сигурност. Играхме си напред назад , но ме остави с убеждението, че сама благоволява да ми се представи. Беше се укротила вече и реших, че е готова да каже “Зеле”, извадих телефона, снимах, прибирам го, навеждам се да я откача и чувам нещо “цоп”. Почувствах се изключително тъпо. Добре, че нямаше никой около мен. В едната си ръка риба, в другата удавен телефон. Абсолютно бях убеден че, някой ме наказава за внесения смут сред рибното население. Ако бях се заинатил да мятам още, сигурно щях да хвана толкова риби, колкото пъти заметна. То си беше като в рибарник. Беше дошло време да се изнасям. По обратия път отново се спрях на върха. Рибите си продължаваха с веселите занимания. Стана ми кеф че си тръгнах, мисля че надмогнах себе си.
Е, няма да си кривя душата, че успях да чуя и страшно ми хареса най-добрата "сюита" от “цигулката”...
Все пак не бях останал незабелязан от един колега с плувка, който висейки на един клон и беше успял да заметне въпрки височината и гъстите клонаци. Плувката му се мъдреше в най-голямата концентрация от кефали. Интересното бе, че му клъвна костурче в детска възраст. Последва късане на цялата линя заплела се в храсталака.
Неволно се ухилих. Природата пазеше децата си от нас. Всячески.

Ще ме простите за дългите словоилияния, но се опитах да бъда максимално описателен поради лисата на снимки.
По разбираеми причини.:D

Поздрави
Весо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 09, 2008 7:03 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
поздрави за излета!
Много се изкефих на разказа ти щото ми напомни един мой риболов на Тунджа,където всяко хвърляне беше удър,само че беше през есента!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 09, 2008 8:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Поздравления,Веско за увлекателния разказ и изпитаните емоции - то с мухарка в ръка няма и как иначе :wink: .....

Споменаваш,че рибките усърдно се грижели за създаване на потомството си......Миналия ден отидох малко на разузнаване на едно близко язовирче с добър кефал в него.Значи направи ми впечатление,че рибите все още са групирани на мъжки и женски,което ще рече,че още не са хвърлили хайвера.То и движението им като цяло подсказваше точно това....Както и да е - "нашите" пак не улучиха момента,но....

И с чиста съвест мога да кажа,че в разказа ти няма нужда от снимки....При такова словоредене,човек лесно би си представил това,което си преживял....

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 10, 2008 7:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
pacho написа:
И с чиста съвест мога да кажа,че в разказа ти няма нужда от снимки....При такова словоредене,човек лесно би си представил това,което си преживял....


Взе ми думитте от устата. На такъв разказ снимки не му требат ...

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 10, 2008 7:56 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ммммммм.......красота...какви сладкодумци има в нашите редици 8) :lol: !! Веско, поздравления за прекрасния излет, за рибите, които си дръпнал и за "сюитата" на "цигулката"....Благодарности, че ни направи съпричастни към преживяването ти, колкото и това да е невъзможно да се предаде с думи.....А пък "Неволно се ухилих. Природата пазеше децата си от нас. Всячески." направо ми влиза във фонда с култови форумни лафове!!!!! Убеден съм, че кефала още хвърля хайвер, същото поведение се наблюдава и на Терминала, а предпоследния път рибите се биеха във водораслите около единия бряг. Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 10, 2008 1:54 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 6:46 pm
Мнения: 474
Местоположение: Първомай
Увлекателен разказ и емоционален риболов, благодарим ти Веско!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 10, 2008 8:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 12:57 pm
Мнения: 82
Местоположение: София
Миналата година и аз открих на Жеков вир. Добре беше, но тази година може изобщо да не ходя. След такова описание, все едно съм бил с теб - цял ден ми е в галавата онази скала и гледката долу.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 10, 2008 10:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 10:15 am
Мнения: 201
Местоположение: София
Благодаря ви момчета!!!

Радвам се, че ви е хареса историиката, макар че "Музата" ме посещава все по-рядко. Труден живот живеем. Пък и запомнящите се риболовни излети, като че ли все повече са на изчезване. Точно днес си говорихме с един приятел, че най-силните си риболовни успехи сме преживели като деца.

Но тайно се надявам да ги има и за напред. Пожелавам ги и на вас.

Поздрави
Весо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов