Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 9:24 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 17, 2008 6:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Момчета, здрасти!! Малко офф, тия дни негде из нет-а четох за някакво наше село, което с помощта на две частни фирми започнало да ползва само хартиени торби. Същите били сложени в магазинчетата ....Това е изхода, разбира се, донякъде!!
Докторе, проблемите са много, ама много по-дълбоко и за съжаление боклуците са само върха на айсберга....даже ако си "поиграем" малко с думите - толкова "боклуци" в душата, че "преливат" наживо след нас.....
Ще цитирам само Гертруд Стайн - "Вие сте едно изгубено поколение"...който се интересува къде и защо са казани тези думи, да се поразрови из нет-а.....Нещата са страшни...за съжаление!! Поздрави!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 18, 2008 6:55 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
За изгубеното поколение/сегашното/ нета няма да помогне,Бат Райко,
трябва да попрочетат Хемингуей!! :D

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 18, 2008 7:24 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Данчо Савов написа:
трябва да попрочетат Хемингуей!! :D

Данчо, имаш една голяма ракия. Бих добавил още: По пътя/ не случйно я дават във филмите на АЕГ/ Без пътуване не става. Карл Майн/ траперските/, Хенри Милър/ съвременият траут бум - женско не пропуска :D :D :D :D :D :D /, Филмите на Тарантино и О. Стоун + Линч / когато е минум на пИет ракии/ + Хичкок/ когато е безпомощно опиянен/ :D :D :D :D . Кино панрамата завършва със Страх и омраза........в БГ Жегас- хранително и напоително от нашенската мухарска действителност. Още две книги в аванс:
Новата на А. Вулев- пред печат. Мухарски самовнушения по време и след кастинг- И. Пигов :D :D :D :D :D Дълго можем да си говорим. Но трябва да се види. Цялата тази идея е изкристализирала от урбан лавта на мегаполисниен вулкан. След всеки инвеститорски вулкан- ново възвишение. Мол, Трол и т.н. Траут бум идеята обаче дава рацинално решение. Една въдица, карта/ по модерните ДЖипиес/ и още нещо. Високо видгнат и насочен среден пръст към социалната каша в която врим на бавен огън. Поради спестяване на енергийни деривати. Щот са скъпи....
На младинини траут бумове, на старини с богати албуми от нацакани балканки. :D :D :D :D :D :D В градинката до бившият Мавзолей. Лек пенсионерски кастинг в шадравана с "винтижд" Сейдж от 2005 г. още с оригинална гаранциона карта. Тогава до Беглиците ще се ходи с Метро, а в МЕТРО може да замяташ на изкуствен канал за мухари. В отделението за Риба. В съседство- микро язовир с дупки в пода за родподоовете. Две и някоя- всичко ще е Еко....
:D :D :D :D :D :D :D

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 18, 2008 8:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Май 28, 2006 10:04 am
Мнения: 70
Местоположение: Mariefred,Sodermanland
Иване, да не си се напушил :D :D :D ? Майтап, нали знаеш!!! За Данчо- ще прочетат точно никога, кой от сегашните пишлигари чете нещо освен SMS-и или тъпи графити? Не съм против нета, но да се комуницира само чрез ICQ или други чатове- крайно съм против!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 18, 2008 9:04 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Аз лично чета от 5-годишен,и майка ми ме гонеше насила,да изляза и да си играя с децата...Сега сина е на 12,и не ще да прочете ред!!
Нищо не го вълнува,кво ще става от тия хора, не знам :shock: :shock:

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 18, 2008 10:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Много черногледо го давате за младежта в момента. Верно е че мултимедиите ги заливат, но не всички са скарани с книгите.
Въпрос на мотивация 8)

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 18, 2008 11:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Ванка, "пияните" мисли на твоя герой ми приличат по стил на Джеймс Джойс (на метода му "поток на съзнанието"). Ама ти си си уникален.

Цитат:
Една въдица, карта/ по модерните ДЖипиес/ и още нещо. Високо видгнат и насочен среден пръст към социалната каша в която врим на бавен огън. Поради спестяване на енергийни деривати.


Не е поради спестяване бе Ванка, на бавен огън рецептата е по-мераклийска. Друго си е като се получи един гъст бульон и не се знае кой кой е и откъде е.
От друга страна, от бульона се мъчат тези, които още не са сварени. Така, че поздрави!

Ама да не подлагаме на изпитание колегите, които искат да прочетат нещо за Беглика.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 19, 2008 9:02 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Конкретно за Беглика- муха фаворит за там е класическата "гъсеница"-кука10-8, със намотани 3-4 пера,може и с
различен цвят..Пробвайте и ще забравите разните коркове и тн.

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 19, 2008 4:41 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
dimadoctor написа:
Иване, да не си се напушил :D :D :D ? Майтап, нали знаеш!!!

Дима, не е полезно за мен. С много ниско кръвно съм. :D :D :D :D :D За това периодично си го вдигам из форумите. :D :D :D Говоря си така, защото с повечето от форума се познавам. Освен това вече съм направил резервация в Карлуково. Сграда Б - в най-голяма близост до реката. Има още много свободни места, но и ние не сме малко. :D :D :D :D :D
Ся по темата. Беглиците, Поляната, Тошков Чарк, Доспат и Батак са части от Рая. Лошо, че за нашият риболов предлагат малко. Но и то е достатачно. Не знам дали сте чували но има стар римски път по платото. От Велинград та до Девин в близост е до един от Беглиците. Легендата гласи, че когато Ал. Македонски се връщал от Настанска. Тогава Настанска била с габарита на днешна Дрина и камъните се криели зад пъстървите. По този път имало стар езически храм, където Македноснки спрял да отмори. Тубоса с бамбучката била до лъка на седлото на Буцефал. Една от самодивите решила да си направи шега и се превърнала в красива кобила. Това съблазнило коня на Македонски и той ръгнал да я гони из гората. Македонски бил в лека следобедна дрямка от сладки спомени от настански пъстърви и пропуснал този филм. Когато коня се върнал, мухарката била паднала и някъде загубена. За това Македнски решил да тръгне на поход на Изток. За нова мухарка, където имало бамбук и дорбри родбилдери. Днешият прочит на тази легенда гласи, че който намери загубената мухарка, ще стане Вожд-а на мухарите в БГ. Та ако сте в района и берете гъби или къпини гледайте добре в храстите. :D :D :D :D
:D :D :D :D :D :D
Уникално място, само, че днес примерно Настанска е една бара и трябва да се ходи на Дрина. Но пък може да намерите Мухарката...кой знае. :D :D :D :D :D :D :D

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 19, 2008 5:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 19, 2007 6:29 pm
Мнения: 115
Местоположение: plovdiv
Хи хи .... :D другата седмица ще се разровя из капинаците.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 19, 2008 9:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 29, 2006 5:00 pm
Мнения: 302
Местоположение: Sofia
:D :D :D Този индивидуален мотив за организиране на световното мухарство под македонска егида никога не е засяган в историческата литература. Може да се спомене и за необятната секция в Александрийската библиотека, събрала всички трактати по муховръз и кастинг, за съжаление безвъзвратно загубени.

Не съм се смял така от последното интервю на Бойко Борисов...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 20, 2008 8:27 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Май 28, 2006 10:04 am
Мнения: 70
Местоположение: Mariefred,Sodermanland
Да, ето още един повод за гордост и биене в гърдите за Великата Македонска държавица!
И между другото- знаете ли защо в Македония не свирят на акордеон? Ами защото като го разтегнат- излизат извън страната :D !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 28, 2008 8:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 15, 2006 4:44 pm
Мнения: 129
Местоположение: Пловдив
casian разправяй като се прибереш какво е диреджето
аз още не съм се качвал


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 14, 2008 11:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 15, 2006 4:44 pm
Мнения: 129
Местоположение: Пловдив
иии, не успях да хвърлям на муха, че голям карък се оказах и по пътя си счупих пръчката! :cry:

затова само със спининг и влачене трябваше да се задоволя, но там работата беше капо ):


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов