Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 6:04 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Голям Беглик
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2008 12:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 15, 2006 4:44 pm
Мнения: 129
Местоположение: Пловдив
Здрасти,
някой да е сефтосвал тази година? Съвети за сухи мухи и нимфи? По принцип смятам да ги мъча на мравчици и осички главно, но пък съм отворен към идеи и коментари (:

предстои ми ходене за 3 дни сега, петък събота и неделя. Обещавам репораж, но не обещавам уловена риба ((о: тази година нещо не ми върви, а уж с всеки изминал месец научавам повече и повече неща...странна работа


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2008 1:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 19, 2007 6:29 pm
Мнения: 115
Местоположение: plovdiv
Един много красив язовир с характер и много живописни места.Почти всяка година съм там и мога да кажа ,че има големи кафали,които са групирани на определени места покрай брега.Единствения начин да се стигне до тях е с лодка или проходилка,тъй като гората буквално влиза в ъв водата.Имал сам успех на черна мравка на номер 16,мравка с крилца,оса,бръмбър с жълт корем и корковица с червено дупе :D .Мисля ,че тази година е в забраната и е зарибен с петниста.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2008 2:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 15, 2006 4:44 pm
Мнения: 129
Местоположение: Пловдив
Прав си за кефалите, и аз съм ги виждал - във водата само :D и проходилка и лодка ще имам за излета. въпроса е как да разбера дали наистина е забранен за флай фишинг?

ако е, ще трябва да премислим трипа да стане на широка поляна, макар че мноого ми се ходеше на голям беглик, че имам едно райско местенце дет още преди две три години съм си го набелязал и все не успявах да го посета


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2008 3:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Посетих въпросния язовир преди две години.......Никога през живота си не съм виждал подобна красота, макар и малко сурова. Поляната е някак си по "светъл", по "слънчев" водоем, Беглика е донякъде плашещ в мрачното си великолепие...
По-кристална вода не съм виждал и в планинска река....абе уникална красота!! Дори и да не хванеш нищо там ти стигат часовете, прекарани по-близко до Господ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2008 3:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 15, 2006 4:44 pm
Мнения: 129
Местоположение: Пловдив
прав си напълно!

http://www.nafa-bg.org/BG/EDemocracy/vi ... .php?t=438
тука гледах, но нищо не видях за беглик, той към община смолян ли доспат ли се води, някои знае ли


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2008 5:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 19, 2007 6:29 pm
Мнения: 115
Местоположение: plovdiv
Извинявам се :oops: май сам се объркал,не е в забраната.Снесаха ми инфо че имало колеги горе този уикенд,така че терзай.........и на слука


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 01, 2008 8:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 19, 2004 10:06 am
Мнения: 573
Местоположение: Планината-Хасково-Пловдив-София-Планината
Язовир Беглика е забранен. Той е в област Пазарджик и забраната е обявенена в целогодишната забрана за 2008.
Справка ето тук:

http://www.nafa-bg.org/BG/Files/Messages/celogod.pdf

_________________
BORN TO FISH
forced to work :-(


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 01, 2008 12:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Колеги, нещо ми се върти из главата, че Беглиците са два :roll: - уточнете дали става въпрос за големия, за който пита Дреадо! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 01, 2008 1:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 19, 2007 6:29 pm
Мнения: 115
Местоположение: plovdiv
Аааа,ето каде сам чел за забраната,все пак провери на място как стоят нещетата пък,ако нестава Поляната е наблизко :D Мисля ,че забраната е за Големия (кадето се намира станцията на НЕК).


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 03, 2008 9:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 15, 2006 4:44 pm
Мнения: 129
Местоположение: Пловдив
малко бонус от мен преди експедицията (:

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 03, 2008 9:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 15, 2006 4:44 pm
Мнения: 129
Местоположение: Пловдив
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 09, 2008 5:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 15, 2006 4:44 pm
Мнения: 129
Местоположение: Пловдив
За съжаление плановете не се изпълниха по очакванията.
Подготовката за трипчето протече перфектно и без никакви усложнения в последствие, както обикновенно се случва , а нагласата определено бе положителна и радостна.
Изображение

за който не шофира имаше и екстри
Изображение

но за наше голямо съжаление още с встъпването в района на беглика времето като че ли за секунди се смени и премина от приятно лятно слънце в давещ сухоземните твари порой
Изображение

направихме няколко часово разузнаване в района, но скоро от широко полянските къмпингари разбрахме, че небето е такова вече ден два и дъжда спира само за малко. След малко офроуд и огънати тенекии, обилно подгизване и неприятното усещане, че денят ни се изпълзва безвъзвратно, скоро стигнахме до извода, че ще трябва да се преместим на друго място. Къде къде... не съм лагерувал на устието на антон ивановци... айде натам.

Още на излизане от раойна на беглика времето започна да се избистря, и криво ляво след около час се добрахме до мястото
Изображение

В първия момент ми се стори приемливо, но само в първия. Евала на членове от оффроуд българия, които скоро бяха организирали почистване под стената на язовира, но пък за сметка на тяхните усилия, устието е една отчайваща гледка - хора гъз до гъз, всякакви "местни" кричимски и михайловски агенти, и много монго пластмаса - символа на модерната индустрия....

отчайващо, знаете какво имам предвид, няма какво да коментирам.


флай фишинга на това място безкрайно ме затрудни, просто не бях подготвен нито психически, нито по какъвто и да било друг начин. Не знам някой пробвал ли е да лови на суха муха в самия язовир, но на мен задачата ми се стори неразрешима - трябваше да заобикалям такъмите на всички рибари, които бяха през 30 -40 метра, а на повърхността нямаше никаква кефалова активност. Забелязваха се само дребни чаушанчета и костурчета.

Долу реката е всекидневно "обловявана" с ръбове, призна един от местните, споделяйки, че това е главния метод на риболов за повечето и посетители. Тазгодишна риба имаше, но едрите екземпляри са много нарядко. Разправяха ми, че има по няколко по едри пъстърви в коренищата на дърветата където ръба не можел да ги докопа, но кой знае каква точно е истината (:

Изображение
и накрая кончета ((О:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 14, 2008 5:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 8:45 am
Мнения: 173
Местоположение: София
Здравей колега, тази седмица бях на Батак на спининг, докато влизахме във водата с лодката, едни колеги разположили се на близо казаха, че на Голям Беглик (не съм ходил все още :( ) имало доста добър кефал и мисля да го поцапам със шнура в много близко бъдеще.

Би ли споделил какво беше нивото на язовира, пълен ли е, спада ли, има ли голяма навалица... дали имаш някаква информация?

_________________
LZ1FLY


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 14, 2008 7:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 15, 2006 4:44 pm
Мнения: 129
Местоположение: Пловдив
прочети написаното малко по-горе

-общо взето беглиците са забранени за риболов
-времето когато бях аз беше много люто и сърдито
-водата беше доста
-навалицата все още липсваше


да се надяваме, че на предстоящия беглика фестивал положението няма да излезе от контрол - хората ще пазят чисто, други все пак ще чистят след тях и горското ще държи района под око за нарушители :D иначе приятно изкарване на феста, за който ще ходи(http://beglika.org/)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 14, 2008 8:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 8:45 am
Мнения: 173
Местоположение: София
Аз мисля, че само малкия е забранен и затова питам (в документа от ИАРА пише "яз. Беглика" и не става много ясно), но смятам да звънна в ИАРА и да питам... все пак мерси за информацията.

Поздрави!

_________________
LZ1FLY


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов