Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:56 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Авг 03, 2008 8:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте молодци!! Късно снощи имитирам поглед тип - "пуделче, ударено от гръмотевица" / Бат Данчо, не ми излиза това пуделче от главата \:D/ \:D/ / и благоверната вика - аре, аре, отивай утре сутринта, че като те гледам ще получиш удар от мъка :lol: :lol: :lol: . Скачам в пет и триесе, паля голфето на портрета и след петнаесе минути акостирам със страшна сила на Терминала......Пичове, ако някой мисли да отиде на това езеро, да вземе да го направи по-бързо, щото като видях каква строителна техника са подредили да новата помпа, барабар с фургони и малко кутре-кандидат пазач.......не ми се мисли :? :? . Миналата седмица един колега ми подхвърли, че смятали да правят някакъв аквапарк, имало проекти в интернет....абе с една дума, това ще е поредния затрит обект в източната част на столицата :cry: :cry: :cry:.
Езерото нещо обраства с много бързи темпове, и по повърхността му плават много дребни водорасли, които изнервят обстановката допълнително.........
Бързо стягам такъма, на който ще отделя по-специално внимание....Става въпрос за пръчка, която пристигна преди около месец у нас и е от последните ми попълнения. Историята около нея е повече от интересна......Появи се на търг с начална цена от 10 долара. Принципно беше повече от постно описана - 9 фута, 5 клас....и стига толкова. В момента, в който видях трите и лоши снимки обаче за стария Хасан :lol: 8) беше ясно, че това е къстъм прът с компоненти на Пауъл, и тубуса на Фенуик, с който вървеше пръта нямаше как да ме заблуди!! Фамилията има патентован уникален макародържач, който просто няма как да бъде сбъркан. Цветът на бланките - червениково-кафяви, подсказваха също принадлежност към прословутата марка, като най-вероятно ставаше въпрос за серията Лайт Тъч. Появиха се две-три питания за евентуални надписи по пръта и след отрицателните отговори на продавача интересът към пръта беше почти нулев. Спечелих пръта за сумата от 22 долара, като наддавахме само с още един играч.
Преди около месец получих очакваното известие от митницата и с трепет след време държах тубуса в ръцете си. В момента, в който отворих капачката щях да получа припадък - никога преди не съм получавал прът в по-лошо състояние от този....Дръжката беше в неописуеми отенъци на черно, сиво и каквито други цветове се сетите, кукодържача бе изваден от едните навивки с конците, а най-трагичното бе, че пръта бе с отчупен връх, който въобще липсваше в тубоса.............Опитах се да се успокоя с мисълта, че реално погледнато, за тая цена не можех да спечеля само тубоса - хубав алуминиев тубос на Фенуик, облечен с черна кожа, но мъката си оставаше.......Прибирайки се в работата, извадих пръчката на спокойствие и внимателно я разгледах - нещата ставаха още по-тъжни :( :( - надрани бланки, мръсни водачи, ожулен макародържач, някаква странна присадка в долната бланка, най-вероятно някакъв бандаж от допълнителен карбон.......абе трагично нещо...така не съм се отнасял и с китайските си пръти.....Реших, че ще ползвам пръчката за компоненти...В момента, в който сглобих пръта грозното пате взе та стана лебед.....Няколко поклащания ми бяха повече от достатъчни за да установя, че това е една от най-приятните пръчки, които съм държал през живота си.....Заех се с работа - сода за хляб, паста за зъби, шкурки 600 и 800 и.....дръжката и държача станаха като нови!!! Махнах последния змиевиден водач и залепих един нов връх...малко течен сапун и пръчката придоби търговски вид. Пробата и преди около двадесетина дни направо ме докара до екстаз - малко са моите пръчки, които толкова добре работят и с два метра и с десет метра шнур във въздуха!!! Със сигурност това не е пръчка 5 клас, защото 4-ката на ЕксПиЕс и "заспа". Ето и няколко снимки на въпросната сопица:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

От последната снимка личи / макар и не съвсем фокусирана :oops: /, че липсват около два и половина - три санта от върха на бланката. Поне според мен това е прът трети клас / реален четвърти /. Толкова за "грозното пате"!
Нещо напоследък ме е обзела неква мания да си подобрявам рекорда от кило и четиристотин, а и нали свърших "пуристките" коркови убавици на 14-ки......Та ровейки из подаръците от колегите / грижливо съхранявани в шкафа /, открих една кутийка с врабчета, подарени ми от небеизвестния Д-р Заеков!!!! На Терминала бързо вързах един корков орел, гарниран с някаква светла тел и в ранната сутрин го стоварих не съвсем пуристки в тихата вода.....При падането си мухата измести три кила вода, направи вълни като от потъването на Титаник :lol: , но това имаше ефект - видях как нещо запори водата към нея!!! Последва уставно засмукване и след кратка разходка първия убавец / макар и дребен / излезе за снимка:

Изображение

Продължих с обиколката, като хванах още една подобна риба - около 30-те санта. Постепенно слънцето се вдигна и видимостта към водата и нейните обитатели се подобри. С известно притеснение отбелязах, че риби има, но сравнително дребни....май май строителите са "запретнали ръкави" :? :? :? .
Към 9.30 взех неочаквано решение - от доста време все се каня да пробвам да дръпна някоя от хубавите риби, с които е известно езерото в Дружба. Пигенсон няколко пъти ми е разказвал за тях, ама почти градската обстановка ме е възспирала винаги, за да го посетя....Но меракът прави чудеса и след десетина минутки акостирах на езерота зад ресторанта:

Изображение
Изображение
Изображение

Веднага ми стана ясно, че работата няма да е никак лесна....Във водата не се виждаха никакви признаци на живот. По принцип това езеро е много шантаво - дълбочините започват непосредствено пред шаварите и почти липсва прибрежна, плитка зона. Започнах да облавям от лявата страна, отчитайки че мятането ще ми бъде по-лессно. Тъкмо заобикалях втория параклис / или църквичка / и гледам на тревата един пич с очила разстлал ярко зелен шнур на тревата. В пича познах Пигенсон, придобил морски тен!!! Завързваме разговор, който преминава в тестване на прътлета - Иван метка с един къстъм Рейншадоу, който е третата бланка, при която виждам миниатюрната мрежика в дълбочината на карбона / другите са бланките на Сейдж и Фишер-а /. Пръчката е доста стегната за моя вкус, но пък съм впечатлен от шнурето, което се оказва най-бюджетното предложение на Кабелас!! Иван пък е очарован от потенциала на "грозното пате" за суха муха.....Ванката чака свой приятел и бързо ми казва, че рибите принципно "стоят" в зоната след т.нар. морски клуб и че миналата седмица е извадил 45 сантиметров клян от там, като около него е имало и по-големи риби!!!. Тръгваме натам и се разделяме....След има-няма двадесет метра набитото очо вижда една хубава риба на десетина метра пред шаварите. Бързо се снишавам, вадя шнур и подавам сравнително далеч от рибата - не искам да стоваря осата върху главата и и да я изплаша. Между другото съм вързал оса, също подарък от Д-р Заеков, направен ми на една от първите сбирки в заведението на Дани Крилов. Рибата тръгна уверено към осата и ми стана ясно, че ще я "вземе"..Така и стана - последва мощно засмукване и...купона започна!!!!!! Силно се надявах рибата да дръпне навътре в езерото и постепенно да я изморя. Тя обаче тръгна по диагонала и не след дълго се "наби" във водораслите пред шавара...Получи се патова ситуация - държах рибата под напрежение, тя припляскваше под водораслите но нямаше никакво развитие......По едно време Иван се появи зад мен - видял човека, че съм се снишил и започнал да вадя шнур и предположил, че съм забелязал риба. Почти бях отписал рибока, когато по съвет на Ванката нагазих леко в края на водата. С движения наляво-надясно с лидера разчистих малко петънце от водораслите и това бе достатъчно да "отвори" ситуацията...Рибата вече бе поуморена, затова малко силово я плъзнах върху водораслите и извадих за фотосесия 8) 8) :

Изображение
Изображение

А ето и как рибока си отива по живо по здраво:

Изображение
Изображение
Изображение

Продължих към указаните от Иван места, но те бяха пълни с рибари и къпещи се кучета. Независимо от това останах повече от доволен от излета - видях се с колега, хванах чудесна рибка, какво повече да иска човек!!!
Това е момци от бат,ви Райко....търсенето на двукилограмовия продължава 8) 8) :lol: :lol: !! Поздрави на всички!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 03, 2008 9:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Екстра риба си дръпнал бате Райко. Видях и на Ванката кляна и ми се въртяха и на мен днес едни помисли за бърз излет около града, но уви съм се хванал с един ремонт където днес трябваше да е приключил, че жената и децата вече втори месец киснат на морето та чак им втръсна и ще трябва да ходя да си ги прибирам. Тука и един грях имам към Пигов, че бях обещал да му се обадя за съвместен излет, ама нямаше как.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2008 8:15 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 6:46 pm
Мнения: 474
Местоположение: Първомай
Привет наборе, почти си на финала :D , на една ръка от двете кила! Чудесен излет, макар и в градски условия!
Поздрави :D :D :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2008 10:12 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Няма друг като тебе, Бате Райко-описваш градската среда като Патагония..Какво ли ще стане, ако един ден наистина отидеш някъде...
Аз вчера ,изхвърлил всичко пуристко от изтерзаната си душа,седнах
и вързах три корка от почти цяла тапа- тип"бейби картофки с копър и чесън" :? :lol: \:D/ \:D/ Вързах и седжове на 10-ка,но ми се видяха малки в сравнение с предишните ми...
...Застанах удовлетворен,подсвирнах на мухичките,а те примърдаха
приветливо главички и само не можаха да излаят-дет се вика, няма пълно щастие...Котарака Тамагочи се надърви целия,готов да се бие на живот и смърт със гадните извънземни..
Кат скъсам синджира и ги пробвам, ще пиша.. \:D/ \:D/ :D :D

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2008 12:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Уважаеми колеги, мноо молим за ваш,то внимание!!!!!!! От днеска се въвежда ново означение за гУлема муа - нема вече врабчета, нема орлета, нема десетки, осмици и прочие банални класификации.......ГУлема е само и единствено оная муа, дето като и подсвирнеш, тя приветливо примърдва с главичка :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ !! Поздрави Бате Данчо и очаквам снимка на некой двулитровец, подлъган от "помръдващата с главичка" :D :D !!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2008 12:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 22, 2007 2:39 pm
Мнения: 184
Местоположение: Костинброд
:lol: :lol: Бате Райко поздрави за кефала.Кажи са като го пусна обясни ли му за муата та да знае на коя да кълве дядо му . :D
Поздрави :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2008 7:03 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
Bate Raiko написа:
....търсенето на двукилограмовия продължава


и аз така :D Даже в неделя и видях два с почти такива размери,но се позавъртяха и си отминаха,без да обърнат някакво внимание на мухите!Браво за отличния кефал на Дружба,и аз закачих четири такива,но изкарах само един!По точно закачих два!Другите два неможах да ги засека,а толкова ясно видях как налапват мухата :roll: ,а беше много зор докато се излъжат...
Жалко за терминала,но щом са го налазили багери..


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2008 11:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Казах ви още миналата година ,че на терминала са му скроили шапка ,но тогава не повярвахте ... е сега за съжаление се почва :(
Плана който гледах беше за хотел, но какво ли се измислили в последния момент ненастроилите се предприемачи.
BTW
Поздрави Бате за дружбенския клян - много са хитри в ърбан водоемите :D :D

П.С. Райко, и мойте ли коркови кебачета свършиха бре :D Обади се след недделята да ти дам десетина нови. А мога да вържа и по-големи, на осмица на пример. Що не долюбваш седжовете мааму стара, толкоз лесно се правят ...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2008 5:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Бате утепа ме с тоа репортаж.Аз блъскам на 100км за риба и тсц,а ти си седиш в Софето,ловиш си тупалки и си питаш.... :lol:Честита ти придобивка,и от мен да знаеш,нема по убаво когато от грозно пате стане лебед,то от убави лебеди колко патки се навъдиха.Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2008 7:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейти бойци и командири от Българската армия и.....останалата пасмина в пиДжами от последния етаж :lol: :lol: :lol: !!
Ваньо, не се кахъри - големия клян в малък процент от случаите взима като гладен Сиганин кИбапчИ :lol: :lol: :lol: ...стреляни зайци са тия хайвани!!!!!!
Док, всичко свърши баце...щом стигнах до врабчетата на колегата ти Заеков :? :lol:!!
Светли, не може да няма около вас някой капитален гьол с яки клендаци :roll: :roll: :roll: !!
Поздрави на всички!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2008 7:17 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Райко, ето ти линкове за снимките от моят апарат:
http://www.ivpfishing.com/photo/BatRajko/P8032246.JPG
http://www.ivpfishing.com/photo/BatRajko/P8032247.JPG
http://www.ivpfishing.com/photo/BatRajko/P8032248.JPG
http://www.ivpfishing.com/photo/BatRajko/P8032249.JPG
http://www.ivpfishing.com/photo/BatRajko/P8032250.JPG
http://www.ivpfishing.com/photo/BatRajko/P8032251.JPG
http://www.ivpfishing.com/photo/BatRajko/P8032252.JPG
Като каза двете кила. Ще се подпиша така.
CV
Иван Пигов е автор на хиляди постове и стотици на мухарска тематика. Републикански рекордьор на Чъб Ърабан Флай Фишинг от 2004 г. / Дружба лейк. Чъб 64.5 см./ Вице на панежски пръскачи и т.н.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Поздрави!

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2008 7:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Аааа....ма съм убавец плешив :lol: :lol: :lol: :lol: !! Ванка, разсъждавах задълбочено върху проблематиката...можи би гьолецът требе да се пробва много рано сутрин, като я няма тарапаната...След морския клуб оня ден наред с рибарите имаше и един дядка, дето насила хвърли домашния любимец за ладен душ :? :?......бахти...и аз да бех клян щех да изчезна с триста в час в глъбините на спокойствие...Поздрави и още веднъж ти благодаря за асистенцията!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2008 8:07 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
Bate Raiko написа:
Ваньо, не се кахъри - големия клян в малък процент от случаите взима като гладен Сиганин кИбапчИ :lol: :lol: :lol: ...стреляни зайци са тия хайвани!!!!!!!!


Зависи от гледната точка,Бате Райко!!!Аз имам предоволно удари на големи кленове това лято,разбира се обаче трябва да уточним и какво е голям клен!За мен всички от 600-700гр нагоре са в тази категория!Тези гиганти по 1.5-2.0кг,наистина са загатка,но някой ден ще боднем и някоя двойка :D :D Но определено в Дружба е по-трудно,добре,че при мен все още има по някоя дива риба и някое диво място,където мухите я влудяват от време на време!
Поздрави!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2008 9:41 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Бате Райко-шеф на болницата форевър \:D/ \:D/
Клен на Дружба-валериан ,индастриъл дисейс,ърбан и-Бат Райко, разбира се!!
Направо ше скъсам синджира и ще посетя това култово място :D :D

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 06, 2008 6:12 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ванка, здрасти!! Абсолютно съм съгласен с теб, че всичко, наддало над 600-те грама влиза в графата голям клен....както и всичко / почти / над това тегло, започва да претърпява "личностни изменения", както биха казали медицинските лица :lol: :lol: .....Какво имам предвид - нямам кой знае какъв опит с големи кленове де, но от малкото си срещи с тях съм се убедил, че е безмислено да търсите каквато и да било логика в поведението им. Те са тотално непредсказуеми добичета - възможно е да глътнат мухата до г.за си / извинете френския ми :oops: /, а е възможно / и по-вероятно / цял ден да ги "замеряте" с мухите без никакъв ефект.......
Направо бих казал, че големия клен започва да проявява "характер" - който е гледал представители на сем. Цихлиди в аквариум знае за какво става въпрос.......Имам чувството, че рибата "осъзнава" че е голяма във всички смисли на думата - и като размер, а още повече като "социално положение" и придобива поведение на "диктуващия положението"!! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов