Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 7:06 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2008 2:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Май 05, 2006 10:57 am
Мнения: 123
Местоположение: Sofia
Привет на всички,
В следващите редове с радост ще споделя с Вас всички емоции от дългоочаквания отпуск и невероятните изживявания....
Датата е 08/08/08 ... петък е, ....отпуската ми започва от 11/08/08... ,но съм на половин работен ден поради следната причина...
Изображение
Хехехе..... не е моята... а на тез двамцата сладурани
сем. Кръстеви /Надя и Светльо/....
Изображение

И така до сутринта.... Желая им от все сърце радост и разбирателство.... и догодина люлка... :D
Сори за отклонението, но немога да не споделя, както и предварително се извинявам за следващите такива:oops:
На сутрината (имайте предвид късния следобед) ставане, моткане, приготвяне на багаж и в колата .....
Дестинация - Чипровци
Пристигаме късно вечерта, хапване пииване, приятна среща с родителите на съкровището.... като същевременно кроя планове за страста си ... риболов....
Зная, и това не е за тук, но споделям :oops: (както и предварително се извиних)
Кроежите ми бяха да посетя реката минаваща през Чипровци - Огоста, но не с мухарка - не съм подготвен все още за риболов в условията на реката - малка обрасла и заложих на спининг (все пак е неделя - не исках да изпускам деня)
Ставане рано, и на реката....
Какво се случи там ли?
Вижте снимките,
Изображение
Изображение
Изображение
За моя огромна радост в малката рекичка се криело живот \:D/
Хехехе, те са си още там ....очакваики ме следващият път с мухарката.
И имена съм им дал..... :wink: но не ще споделя за да не ги извика някои друг... щот на тръгване като минавах през местата на които се запознахме при подсвиркване (таен наш сигнал) и подвикване на името се показваха да ме изпратят.... :lol:
Завърнах се "благополучно"!!! За съжаление в кавички понеже.....
Приключих с риболова към 09,30ч. и според оговорката, максимум до 10.30ч. трябваше да съм се прибрал... очаквало ме запознанство....
Седнах на един Гоолуем камък, вода да пиина, на една страна въдица, на друга раница с водица, ....а въдицата, а....раницата.... като се люшнах, кое да хвана....с крак раница, с лакът въдица бутам.... та накрая..... ЦОП ..... отгоре... долу.... опитах да се подпра с ръка за да смекча онова "ЦОП" ама, ръка се хлъзна и Ники (аз де) с цялата тежест в реката върху един камък, точно на ребрата..... Въздух...Въздух...Дайте.....
Добре, че май не бе толкоз лошо... макар все още да чувствам болка в дясно. Да ли нетрябва все пак да отида на лекар?
Прибрах се, а там среща.... с....
ГУНДИ
Еиии, го на....
Изображение
От там разходка из балкана.... красота!!!
Изображение
Естествено с Гунди..
Изображение
В Балкана...
Изображение
Изображение
Е, и не само с него :wink:
Изображение
Но, емоцията продължава... на следващия ден.
Съкровището " Ти, к'во си мислиш....., и аз искам да се разходя, да не ми мислиш само за риба... а Аз...., да ходим заедно някъде..."
А, май не е "съкровище" :P
К'во да се прави... жени!!!
Дестинация - Белоградчик
А, аз планове имах.... :cry:
Вече сме в Белоградчик, просто е невероятно, за първи път посещавам това място и съм невероятно очарован.... Въпреки голямия Пек...
Малко снимки от Белоградчишката крепост и Белоградчишките скали....
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Все пак намерих място да топна въдицата.... и кошче за рибата си бях взел, ама Греда.....
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

На връщане от крепоста решихме да сменим маршрута, да използваме друг, да не се връщаме по същия път, и попитахме на входа на крепоста за еко пътека която да използваме.
Упътиха ни.... "Следвайте жълтата маркировка - излиза на центъра", а там колата - екстра!!!
Поехме....
Изображение
Изображение
Да, знам, жълтата трябва да следваме.....
Изображение
Изображение
Изображение
До тук с маркировките.
Свършиха при таз чешма
Изображение
Поне наляхме малко животоспасяваща течност и продължихме по "пътеката"
Изображение
Но вече без сянка...... без надвиснали клони над главите си...
Докато не излязахме на шосето...далече, далече от целта...
Изображение
Изображение

Завой след завой достигнахме колата и оттам обратно в Чипровци.
Все пак имах планове..... :!:

Oставих си за следващият път пещера Магурата и Рабишкото езеро, за да имам удоволствието отново да посетя тез места.....

Много от Вас може би ще си помислят "Тоя съвсем изтрещя..., В мухарска секция, подраздел "Язовири", напускал снимки на спининг, сватби и т.н...."

Но моля Ви...... Приятели, Търпение!!!



Решихме с мацката да отидем с колелата до близкото язовирче за да започна осъществяването на вече съкровенните си планове.....
Изображение
Но се оказа че крачетата и недостигат педалите и се наложи сам да поема.
Взех въдицата, раницата и бегом, бегом..... зовеше ме мястото на което направих сефтето в риболова с муха и шнур.... първата ми рибка на муха... Ах, копнеж....
Не бе баш "бегом, бегом", то си беше Врът - Врът и там....
Нетърпеливо с треперещи ръце сглобих видицата, завързах мухата...
На Мартиновския язовир
Е, впрочем имах други планове.
Това бе само разузнаване!!!
Какво ли се случи.... Вижте сами!!!
Изображение
Изображение

Рибата бе неистово активна. На всяко място което на мен позволяваше правилно подаване имаше взимане..... Невероятно!!!
Душата ми се изпълни. Най-накрая.....
Но, какво бях замислил......
На следващия ден, сутринта, подготвил "смъртоносното" оръжие....
Изображение
Цоп в язовира, ама не като онова "ЦОП", туй бе Цоп-че....
И се почна...
На всяко подаване, на всяко място (под надвиснали клони....и не само), на педя от брега, скок от рибок...
Все мерни..... К'во мерни, екстра кефалюги...
Жадно хапеха мухата...
Някой от тях (е...само този) се хванаха така...
Изображение
Изображение
Понеже бях Невероятно развълнуван забравих да снимам.....


Казах си "Как бе Ники, я щрактни некой и друг рибок за приятелите в форума, та те те радваха с репортажи през цялото това време, отблагодари им се и ти ..."

Това е за Вас....


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Aха, на всичката риба и се случи това...."рибена чорба" ... рецептата: "много риба и много вода" на слънчев огън.... :roll:

Изображение
Изображение
Изображение


Ако се интересувате от мухата..... горния ред коркови сташилища

Изображение

Или по точно тези

Изображение
Изображение
Изображение

Мухите ли бяха уловисти, рибата ли бе сташно активна оставям на Вас да прецените....

Туй то.... адреналин, риба, мухи, смъртоносното оръжие за любимия ми язовир.....

Доиде и време да си ходим... Изпратиха ни поживо по здраво, страшни субекти като мухите ми....

Изображение

Замислен за невероятните изживявания и емоции поднесъл ми отново Мартиновския язовир в колата....
Изображение

На път за....

Изображение


Е, Приятели това бе от мен.
Надявам се не съм Ви отекчил....


Не съм ли..... ? Е тогаз и да се похваля.....!!!!
Датата е 20/07/08
И дойде на бял свят.....


Изображение

СИМОНА

Ааа, не е моята дъщеричка....
Моята племенничка е, дъщеричката на брат ми и съпругата му....
Изображение

Ето ни и цялото щастливо семейство
Изображение


Е, найстина, това е от мен, Приятели!!!

Eй, Вие, да знаете, споделена радост .......истинска радост!!!

Рапорт, Даден!

Поздрави на Всички...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2008 3:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ехеее....Ник, радвам се да те "чуя" бе човек :lol: :lol: !!!! Направо се чудя откъде да почна с поздравленията - ма първо ще почна от племенничката - да е жива и здрава, да радва и да слуша най-много родителите си, пък после и тебе :wink: !! Да са живи и здрави и младото семейство, да си първия поканен на златната им сватба :lol: :lol: ....
Сега за наш,те си тръпки - от няколко дни ми беше зажадняло сърцето и окото за хубави снимки / тия "високопланинските" пичове само ми раздразниха апетита :lol: :lol: :lol: / и твоите дойдоха като мехлем на рана - прекрасни места си посетил, имал си и щастието да попаднеш на дашен водоем....какво повече може да иска мухаря!!! Много отдавна имам едно завъртане с жигата на дядото и меткане върху волана - само натъртих последните / малките / ребра, ама цяла година си ме боляха след това :? :? :?, хем ми го казаха докторите, ама не вярвах, че толкова дълго може да болят тия пущини.... А Гунди е капацитет отвсекъде :lol: :lol: :lol: .
Още веднъж - поздрави Ник за хубавия репортаж!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2008 8:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Ник,поздрави за цялата "история",която ни разказа.Няма смисъл да пиша,колко красиво е всичко,което си показал - и природата,и младоженците,и разхождащите се влюбени :D ,и детенцето,и .... Гунди,естествено... Снимките сами говорят...

Аз,обаче,като фен на филмите,в които има мечове,лъкове,коне.... :lol: силно впечатление ми направи тази снимка
Изображение

То това направо като крепостта "Шлемово Усое" :D....

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 28, 2008 8:49 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
Оле,браво!!!Суперрепортажа ти ми дойде много добре,щото скоро май ще имам път към Белоградчик!!!

Пачо,представяш ли си кучето да се казваше БАТЕ :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 29, 2008 8:01 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 6:46 pm
Мнения: 474
Местоположение: Първомай
Да са живи и здрави младите и както се казва още в такива случай, таз година булка, догодина люлка :D :D !!
Поздрави :D :D :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 29, 2008 11:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Май 05, 2006 10:57 am
Мнения: 123
Местоположение: Sofia
Мерси за пожеланията приятели!!!
За в бъдеще мисля да направя обстоен репортаж за региона на Чипровци и местата за преспиване и риболов ...
Нещо ми е легнало на сърцето и съм решен да споделя.

Поздрави на всички!!!

Н.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 01, 2008 4:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 10:15 am
Мнения: 201
Местоположение: София
Здрасти Ник!

Ти си вторият човек, след Бате Райко с неговия репортаж за Цибрица, който ме изненадва много приятно с информация за това, че са се завърнали риби по места на които съм ходил и с мъка констатирал, че са напълно обезрибени преди години. Особенно ме зарадва, като написа за хванатата пъстърва!!!

Явно, за да се завърне рибата трябва да се обезлюди:idea:...тва с пълна сила важи за пъстървата и очасти и за клена...

А това Мартиново много ми хареса и понеже не съм ходил там да попитам е ли е възможно да се метка от брега, видях че си ловил с проходилката?

Поздрави
Весо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 01, 2008 10:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Май 05, 2006 10:57 am
Мнения: 123
Местоположение: Sofia
Здрасти Весо,
Може, може, но все пак е каде каде по добре да изненадаш клена ...откъм гърба \:D/
Там хванах първата си рибка на муха....
Точно тук...
Изображение
Както виждаш част от брега е недостъпен (поне за мен).
Изображение
Изображение
Изображение
E това е стената, и тук имам успехи... мятах почти успоредно на брега и леко навътре.
Изображение
Тези снимки съм правил през зимата, можеш да добиеш представа за целия водоем. Рибката и предните снимки са от дясния ръкав
Изображение
Изображение

Според мен добри резултати може да се получат и от брега, но, трябва да си тих и да е рано сутрин.
Най добре през седмицата, почивните дни се посещава от колеги ловящи на стръв и част от переспективните места са заети. Пък и рибата е доста наплашена от бреговата олелия. :roll:
Старай се да хвърляш успоредно на брега и да се целиш под надвисналите дървета (ей, не давам съвети, при мен бе сполучливо) :roll:
Посети го, няма да съжаляваш!!!

Сега за реката,
В Чипровци реката се разделя на два ръкава, единия идва от язовира, а другия е над самия град.
Ръкава от Чипровци до язовира не съм посещавал, но от язовира (над с.Мартиново) след едни порутени построики (закрита мина) от там до граничната застава съм имал също успехи на спининг.

\:D/

Ръкава над Чипровци....от там са снимките в темата, като също така с просто око на места в реката видях доста малки пъстървички :lol:
Дано се опазят....

Ако имаш нужда от допълнителни напътствия съм на твое разположение.
П.С. В град Чипроци също така има и не лоши места за отсядане... "Староприемницата", "Павловата къща", "Лилкината къща", мисля и още една две къщи предлагат нощувка. Ако искаш инфо за цени и условия, другата седмица съм там, мога да проверя и да информирам.

Поздрави!!!


Последна промяна nik_75 на Пон Сеп 01, 2008 10:35 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 01, 2008 10:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Май 05, 2006 10:57 am
Мнения: 123
Местоположение: Sofia
Ааа, Забравих,
Има и много готини места за разходка.... еко пътека "Водопада"
Имам и малко снимки от там, макар да са от ранна пролет (над водопада имаше 30см сняг..) сега е невероятно....!!!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 02, 2008 6:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Маа му стара...знаем за какви ли не красиви места по света, а ей така ще си отидем горе без да сме разбрали какви красоти сме имали под носа си....Вчера вечерта от интерес се разрових в Гуглето за въпросното село Мартиново - ми то красота бе...гледах и сателитна снимка....Ха вижте го и вие и кажете хубаво ли е или не е:

Изображение

Изображение

Поздрави!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 02, 2008 9:18 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 05, 2008 5:24 pm
Мнения: 119
Местоположение: София
Да можех да сам наблизо да пробвам дали има риба............... :roll: :roll: Хубава ни е страната.........
Поздрави :lol: :lol: :lol:

_________________
НЕ ИСКАМ да съм БГ Мухар , но ако избирате мухарски Шеф ще гласувам!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 02, 2008 12:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 10:15 am
Мнения: 201
Местоположение: София
Благодарско Ники!

Заинтересува ме тва гьолче щото като видя планина и зеленина направо се омайвам, пък и чистичко ми се видя, а и след тези снимки на водопада и панорамните от гуглето...., кой би могъл да предположи, че (аз специално не знаех ) има такива места почти в равнината!!!

По принцип предпочитам речния риболов, щото рибите са по-"стръвни" някакси. Но ако трябва да избирам между лесни и големи риби и чистотата на природата мисля, че бих избрал чистотата. - Ебаси и държавата (и народа) сме, ако трябва да правим такъв избор!!! :?

За съвместен риболов, било по-рекичката или язовирчето, ако имаш желание, може да се уговорим на лични когато си пътувам до Лом.

Радвам се, че се разкри още едно красиво късче природа... :D

Поздрави
Весо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 02, 2008 9:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 10:59 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Joro написа:
Хубава ни е страната.........
Поздрави :lol: :lol: :lol:
Така е,колега! :lol:

_________________
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов