Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 2:57 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Ное 03, 2008 7:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте момци!!! Преди малко си отварям пощата и що да видя - писмо от непознат за мен човек, барабар с прикачен файл :shock: :shock: . Много се учудих, защото обикновено на мейла си получавам на 99.9% съобщения за отговори в Акулата по някоя тема. Но поводът за голямото чудене бе, че писмото бе озаглавено "Риболов в Шилковци"!!!
Предварително се извинявам на "Дядо Иван", но считам, че наблюденията и познанията му спрямо това райско кътче от България трябва да станат достояние на колегите, особено тези от мухарския форум!! И така...приятно ви четене:

Здравейте,бате Райко,
Повода да Ви пиша е Вашия разказ в “Акулата.ком” за риболова Ви в язовир “Йовковци” до с.Шилковци.Радвам се,че имате очи да видите красотата на местната природа и най-вече,че Господ Ви е възнаградил за това с емоциите на успешния риболов.
Ще Ви кажа направо –не всекиму се случват такива приятни неща на това място и особено по това време-края на юли.
Пример са “русенците”/Макар,че за тях моето мнение е особено-
кой е този опитен риболовец,който ще опъва влакна от края на дерето/до пристана/ навътре към язовира без да познава дъното на дерето и неговите особености.До хранилката им има точно три потопени върби-една голяма и две по-малки- и дори да имаха слука в кълването нямаше да извадят нищо,защото това са естествените укрития за всички по-големи риби в дерето на пристана.Впрочем сещам се за това,че Ви е направило впечатление скока на рибите над водата/ като пастървата/.Искам да Ви кажа,че това е типично и за шараните тук. По този начин те си осигуряват по-голяма дължина на свободното влакно,което в много случаи им дава възможност да достигнат върха на укритията под водата и да завият надолу след тях.Така те омотават влакното около дънера .Имал съм няколко такива случая в това дере,когато вместо да тегли праволинейно надолу и напред,шаранът излиза към повърхността на водата с едничката цел да увеличи степента на свободата си и да може да завие след върха на върбата/обикновено на 1-0,5 м под повърхността на водата/ .За да завърша с русенците ще Ви кажа,че доста усилия ми коствуваше изваждането на два шарана през влакната им-единия беше около 2 кг,а другия бе дълъг 83см.
Няколко думи по отношение на описания завършек на Вашия риболов.Мястото,където черния път влиза в язовира е било щедро не само към Вас и не само в този ден.При ясен залез/брегът е западен/ и при безветрие/типично за този час/ пътят под водата е мястото,където се събират ята от малки рибки/предимно уклейки/,които са плячка за кефалите/вляво от пътя по посока към водата/ и на щуките/вдясно от пътя,в заливчето/.Пътят е много полегат/на разстояние 20-25 метра дълбочината е около 1-1,3 метра/,докато от двете му страни дълбочината е с около 1 м по-голяма/особено вдясно,където има и доста дънери под водата/.Многократно съм имал успехи на това място,по това време, на блесна.
Накрая искам да Ви кажа,че само “мухар” за такова кратко време може да опознае такъв сравнително голям район/Зенгиевския,Дерикотковския и Баевския ръкави/,които са и най-добрите места за риболов в този язовир.
И най-накрая ще Ви кажа,че преди 15 години,поради преживяване като Вашето, на същото място-”дясната дирекция”/под трафопоста/,построих една вила,после купих и ремонтирах втора,издигнах и параклис за здравето на жена ми/всичко това срещу църквата/.От четири години съм пенсионер и вместо да си разхождам кучето в Борисовата градина/живея на “Иван Асен”/,
всеки ден,и зиме и лете, с кучето и внучката ми /на 4 години/ изпращаме Слънцето зад Харваловския хребет.
Бъдете жив и здрав и НАСЛУКА!
Дядо Иван


Това е момчета.....какво друго да си пожелае човек, освен Господ да му даде дни, за да изпраща с внуците си слънцето зад някой от хребетите на любимия водоем!!!!
За мен остава удоволствието, че разказът ми е допаднал на хората!!
Поздрави на всички!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 04, 2008 10:44 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 12:17 pm
Мнения: 65
Местоположение: София
Да на мен ми допадна, пък да може и преди пенсионирането да стане...............ееех!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 05, 2008 9:46 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 15, 2006 4:44 pm
Мнения: 129
Местоположение: Пловдив
Цитат:
какво друго да си пожелае човек, освен Господ да му даде дни


да ни даде сила да запазим важните и стойностни неща,
за да можем без угрезения да живеем и остаряваме редом
с идващите след нас...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов