Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:41 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Яну 03, 2009 11:56 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 3:04 pm
Мнения: 148
Местоположение: Перник
Здравейте колеги!
Честита нова година на всички и естествено наслука през новата 2009 г.

Регистриран съм доста отдавна във форума, но не съм писал много, без значение защо.

Сега реших да пусна тази тема, защото риболова позамря, а гледам и във форума се отразява, което е нормално.

Та така, нека всеки, който иска да сподели някой негов излет, който не би забравил за да си припомним и споделим хубавите моменти през изминалата година, а и да се настървим за настоящата.


Аз ще споделя с вас един излет, който направих на едни гьолчета/микро язовирчета/ близо до Перник.
Беше времето на забраната. Аз имах нова пръчка SAGE, която ми беше подарък за рождения ден от мойта приятелка. Имах само няколко упражнения по кастинг с нея, но не и истински излет. Трябва да кажа, че тези гьолчета не се обхващат от забраната и са изрично упоменати като разрешени в този период.
В събота сутрин решавам да отида на едно от тези водоемчета, на което до сега не съм бил. Спирайко с колата до него виждам, че то е доста по равнинно и предвид ветровитото време решавам, че е по добре да отида на друго, на което съм ходил. Да де ама трябва да обиколя целия квартал, а по моя преценка то е съвсем близо по права линия. Виждам един черен път да се изкачва през една доста стръмна местност и си мисля, че той може би води натам обяснявайки си областта. Въпреки, че изглеждаше ужастно /пътя минаваше през няколко барички/поточета/и след това беше доста стръмен/ реших да тръгна по него. Грашка. Минавайко през баричките с доста дрифт умения изведнъж виждам, че пътя е прекопан и се образува голяма локва, от която тече вода по целия път. При опита ми да спра колата се поднасе и леко, леко се свлече в един дълбок коловоз. След близо едночасови мъки и окалян до ушите и използвал целия си репертуар от "цветни думички" се обаждам на брат ми да намери някой да дойдат да ми помогнат. Дойдоха, избутахме колата и тук е момента, в който този излет в последствие се оказа успешен. Преди да си тръгнат, брат ми ме попита дали да ми остави ботуши, че бил взел за всеки случай. Аз се позамислих, взех ги и ги хвърлих в багажника. Седнах изпуших една цигара, успокоих пулса и реших, че ще помяткам въпреки вятъра. Обикаляйки и опознавайки водоема с късички замятания по едно време се спрях за да поогледам. И а, ааа.....! На място до шавара водата се разцепи от явно движение на рибки. След малко пак. Да де ама този шавар е вътре във водоема и образува нещо като полу островче и от двете му страни доста разлято се влива една баричка. По едно време се сещам за ботушите. Бегом до колата кото през цялото вереме си мисля дали ще мого да стигна с тях достатъчно близо. Обувам ги и бегом обратно. Окоза се, че водата е не повече от 20 см, а дъното двърдо /явно просто нивото на водата беше бо голямо и е заляо ливадката/. Приближих се на около 10 - 12 м.. И подадох едно чисто черно бръмбарче. Водата се разцепи, можеби 3 - 4 риби атакуваха мухата, но нито една не успя да я налапа. Втори опит и нищо, но леко подръпнах бръмбарчето и от шавара се появи една бразда, атака, засичане и след малко в ръцете ми беше много хубав клен около 40 см. Това беше и сефтето на новата ми въдица. Порадвах му се и откачих мухата. След още няколко опита не последва нищо. Излязох от водата, поразходих се подавайки мухата тук там без някакъв резултат и реших пак да пробвам на същото място. Още на първото подаване последва атака, но явно пак не уцели мухата. Подадъх втори път, но се токаза. Тогава няколко пъти само подавах мухата и я вадех веднага. Рибата полудя кръжеше като разярен тигър. Когато подадах отново с намерението ако вземе вземе ако не ще сменям клена направо я отнесе. Беше близнак на първия.
Излязах от водата, запалих си една цигра и през мислите ми минаха всички събития, които ми се случиха за тези няколко часа, а вътре в мен имаше една приятна тръпка, която според мен никой не може да опише с думи, но предполагам много от вас са я изпитвали и знаят за какво говоря.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Яну 04, 2009 2:49 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 6:32 am
Мнения: 609
Местоположение: Пловдив
Здравей колега! Много ми хареса идеята, за излети, които не сме споделили, по една или друга причина. А за споделения излет, много ми хареса. Не за друго ами за това, че всеки от нас е имал подобно преживяване. Тръгваш с големите очаквания, пристигаш и се оказва, че нещо не е така както си си го представял. После всичко се обърква тотално, и едва ли не, излета е пред провал. И тогава, се случва неочакваното. Виждаш нещо, или слагаш подходящата муха, или правиш перфектно замятане на точното място и изобщо някакави такива случайности, които спасяват целият излет. И накрая се прибираш удоволетворен, като си забравил за всички неудачи, които са те споходили.

_________________
"свестни хора,ОБЕДИНЕНИ в клуб,добросъвестни стопани на реката, празнуващи заедно магията, наречена риболов на муха" - Данчо Савов

http://flyfishing-bg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 04, 2009 8:10 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
jonata, здрасти бате!! Ех, ама как сладко си описал историята...вънка вали сняг, а като че ли аз подавам черното бръмбарче пред шаварите на залятата ливада :wink: :wink: :wink: . Инак аз си признавам без бой всичко :lol: и нямам излети, за които да не съм разказал тъдява...Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 04, 2009 9:22 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
аз ще драсна накратко с какво запомних 2008г.!
Първо хванах първата си балканка с мухарка(няма значение,че е малка :D )
Изображение

Улових и първата си американка и то доста добра!
Изображение

Улових два "45+" ,като този на снимката долу и най-малко пет си заминаха с "джапанка" в устата!
Изображение

Ще запомня и балканката,която улови Ангел!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 04, 2009 9:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
vanio написа:
Улових два "45+" ,като този на снимката долу и най-малко пет си заминаха с "джапанка" в устата!


Ваньо ще запомниш годината с хубави риби. Ето още една от архивите.

Изображение

Изображение

Хубаво е когато кепа е пълен :)

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 04, 2009 10:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
vanio написа:
аз ще драсна накратко с какво запомних 2008г.!
Първо хванах първата си балканка с мухарка(няма значение,че е малка :D )
Изображение

Улових и първата си американка и то доста добра!
Изображение

Улових два "45+" ,като този на снимката долу и най-малко пет си заминаха с "джапанка" в устата!
Изображение

Ще запомня и балканката,която улови Ангел!


Аз пък ще запомня всички прекрасни риболовни места, които съвсем безкористно сподели с мен, приятелю!!! Както и съвместните ни излети!
Благодаря ти, за мен означаваше много!

Жив и здрав, и много успехи през новата година!

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 05, 2009 3:11 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
Аче,нали знаеш,когато си наоколо и имаме време,веднага правим организацията!

Драгомире,като гледам снимката се сещам,че е крайно време да си купя кеп :idea:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 05, 2009 4:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Към трийсетина добри излети напрвих, с нови познания и лично усъвършенстване :D
Доволен съм, с оглед на свободното време.
---------------------
Но още пред погледа ми е незабравимата р.Рибник в Босна
Изображение

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 05, 2009 8:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 3:04 pm
Мнения: 148
Местоположение: Перник
Еееееее........., срам нямате. Аз пуснах тема да си споделяте, а вие ме комплексирате.
Шегувам се естествено. Пожелавам на всички повече такива спомени и слуки.

Бат Райко мерси много за четките относно мойте писания, ама ако не познаваш пълен отличник, който да е бил на матура по литература, те това съм аз. Дано да се запознаем някога. Не че се хваля нещо, ама е вярно.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов