Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:49 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Апр 15, 2009 12:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 6:32 am
Мнения: 609
Местоположение: Пловдив
Искам да ви разкажа за един двудневен, риболовен излет, на един язовир, за един горски пожар, и за едни особенни чувства, които ме на караха да погледна малко по иначе на нещата и събитията около мен.
Започнах да пиша за излета в нашият блог, и не очаквах да се получи толкова дълго, та за това ако проявите интерес :

http://flyfishing-bg.blogspot.com/

Поздрави!!!


П.П. Ако Радо Акулата сметне, че темата не е за този под форум, моля да бъда модериран.

_________________
"свестни хора,ОБЕДИНЕНИ в клуб,добросъвестни стопани на реката, празнуващи заедно магията, наречена риболов на муха" - Данчо Савов

http://flyfishing-bg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 15, 2009 8:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Готин излет ! ! !
Но най ме изкефиха снимките с муховръза :D и тази с огънчето :wink: ...

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 17, 2009 6:21 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 6:32 am
Мнения: 609
Местоположение: Пловдив
pacho написа:
Готин излет ! ! !
Но най ме изкефиха снимките с муховръза :D и тази с огънчето :wink: ...

Поздрави ! ! !


Ехеее pacho с огънчето беше още по готино, от колкото изглежда.
Тука сме още трезви, ма кат се намотахме стой та гледай кво става. На другата сутрин глиганите ходиха да си леят куршум против уплах :lol: :lol: :lol:
Съжалявам, че тази седмица бях много ангажиран, и не можах да ви разкажа останалата част от историята, обаче обещавам че ще се поправя. Качих клипчето с пожара,( по точно след пожара), може да го видите тук:
http://www.youtube.com/watch?v=SqHM4UP9HE8

Пздрави!!!

_________________
"свестни хора,ОБЕДИНЕНИ в клуб,добросъвестни стопани на реката, празнуващи заедно магията, наречена риболов на муха" - Данчо Савов

http://flyfishing-bg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 17, 2009 7:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Данчо Капитански......гУлеми сте бре, убавци ниедни :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !! Без майтап - направили сте страхотен мухарски колектив, за който мога само да ви завиждам благородно!! Поздрави на всички молодци!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 18, 2009 6:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 6:32 am
Мнения: 609
Местоположение: Пловдив
Bate Raiko написа:
Данчо Капитански......гУлеми сте бре, убавци ниедни :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !! Без майтап - направили сте страхотен мухарски колектив, за който мога само да ви завиждам благородно!! Поздрави на всички молодци!!!!


Еееех Бате Райко, не сме го правили, сам си стана (за колектива де) щото ми сля си, ако бехме го правили нарочно, ако бехме се избирали, кой по-убав, кой по-арен, кой по-голем, кой по-малък, щехме да се осерем, от секъде. Та, не съм казал но ще повторя:
Краставите магарета и през девет села се подушват. Но друго си мислех да се опитам да ви разкажа : Как, като видяхме това

Изображение

се юрнахме да гасим, как Кръстю и Радо тичаха, през пресечена местност, около 2км. ама без пътека, през храсти, сипеи и камънаци, как си зарязахме, пръчки, раници насред гората, как след мен тичаше един колега който беше с операция на гръбнака. Исках да ви разкажа, как с неопрен с рибарски ботуши или с дишащ гащеризон се катери пчти отвесна скала (щото от там беше най-пряко )

Изображение

Исках да ви разкажа, как Кръстю се подхлъзна докато пълнеше едни импровизирани кофички, направени набързо от изрязани шишета, и потъна в язовира. Как, Радо го дърпаше и се спъна, и падна в огъня, та си изгори гащеризона, как Иван ровеше с голи ръце да направи бразда и си разрани ръцете, как напълно непознати хора ( щото бяхме само осем човека в този момент на язовира) започнахме да действаме като добре трениран екип, и успяхме с общи усилия да го потушим. И после, като се като се замислих, си викам защо го направихме всичко това, ми там нямаше нито деца на зелено училище, нито пенсионери туристи, изобщо не се налагаше да спасяваме някой, имаше само голи баири. По късно дойде и отговора:
Така трябва. Прост и ясен " така трябва" и това е.
Малиииии как се отплеснах. Я кое време е станало, в 9:00 с Кръстю ще водим баджанака да си пробва първата мухарка. Трябва да изберем някое по широко място да не земе да се обеси с шнура.

Поздрави!!!

_________________
"свестни хора,ОБЕДИНЕНИ в клуб,добросъвестни стопани на реката, празнуващи заедно магията, наречена риболов на муха" - Данчо Савов

http://flyfishing-bg.blogspot.com/


Последна промяна ludiqdevet на Пон Юли 20, 2009 6:58 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 18, 2009 6:37 am 
Offline

Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 3:21 pm
Мнения: 32
Местоположение: с. Гурмазово
Евала. Пичове. Адмирации и поклон доземи :!:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 18, 2009 8:15 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Адаш,това е ПОСЛЕДНАТА надежда: такива хора като вас да стават все повече....
Евала :D :D

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 18, 2009 8:16 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Нямам думи,Данка ! Поздравления !

Ако всички сме толкова отговорни към "ОБЩОТО" ,нещата със сигурност ще са по-добри.....Защото най-лесно щеше да е да звъннете например на пожарната и да седнете да чакате след час-два да дойдат,ако въобще дойдат,а вие през това време да се "наслаждавате" на зарята.... Пак може би щяхте да постъпите отговорно донякъде,но със сигурност нямаше да е ефективно....

Още веднъж поздравления ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2009 3:04 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 6:32 am
Мнения: 609
Местоположение: Пловдив
Момцииии, пак бяхме на Попинци!
Ей, големи дзверове има там ей! Само ги видяхме, не можахме да закачим нито един, ама ги видяхме. Мале, мале, махни, махни!
Айде да почна от начало.
Бях на морето, скубя си барбунчета, иларийки и платеринки ( на чепаре както повелява морската традиция, щото не мога да мятам с мухарката толкова далече ) когато телефона звънна :
-Данка ко праиш? : ме пита Кръстето с един мазен гласец.
-Ми фащам риба!
-Фащаме, нищо не фащаме, ся ще взема моите пръчки, ще им ударя едно коляно, слагам ги в един чувал, поливам ги с бензин, драсвам им клечката и ги мятам през терасата.
-Чакай бе Кръсте, кво ти стана, къде се джасна в жиците?
-Ела си, да видиш кво прай Ванката!
И ми затвори, ами сега! Добре че бяха останали само два дена от почивката.
Отивам на работа и Кръстю ме почва още от вратата,:
- Данка, Данка да знаеш наш Иван кви риби е надърпал, ша ти падне шапката!
- Ооо, Кръсте и аз се радвам да те видя! Майтапа настрана, кажи кво става?
- Кво става, кво става, ще трябва да се ходи пак на Попинци.
- Виж Ванката какво е хванал,: и ми показа една снимка от мобилен телефон:


Изображение

А следващият му е отнесъл типета барабар с половина лидер, ама Ванката нали си е новобранец ( това му е втория излет с мухарка ) нямал, нито резервен лидер, нито типет, нито повече бръмбари, щото другите били останали по дърветата.
И така, след тия донесения решихме, отиваме на язовира.
- Тръгваме в 05:00, в 06:00 Иван ни чака на спирката в селото, в 06:30 да сме заметнали поне по един път: Изкомандва Кръстето.
Речено сторено. Тръгнахме, пътувахме, срещнахме се и пристигнахме на язовира, всичко по график. Викам, сега ако и рибите са така благосклонни да ни се покажат ще сме най-доволни! И верно показаха се ама само да ги видим, айдеее аз пак избързвам, ще карам подред. Та язовира ни посрещна така

Изображение

Тишина и спокойствие, само един лееек ветрец колкото да набразди водата и слънцето, което се опитва надигайки се на пръсти, да погледне от отсрещния баир, и аз разкрачен с ръце на кръста съзерцавам тая Божия красота! Е те за такива мигове си струва всичко и ядовете и дертовете, щото те отминават и се забравят а само красотата остава. Е тва се вика лирично отклонение, направо си е отплесване ама аз съм си такъв, карам, карам па като кривна на някъде иди, че ме търси. Извинения, продължавам. Кръстю, Ванката и Минко взеха да се екипират, а аз нали си пътувах с кофража:



Изображение

само сглобих мухарката и почнах да мятам. На третото подаване опааа един дребосък.
- Данкаа ти фана ли бе: вика Кръстю, и си връзва обувките - Аааа ама не сме се разбрали така, ужким заедно дойдохме а сега ще си пречим, и между другото застанал си ми на мястото : и се смее.
- Добре бе Кръсте, ще се преместя! Ударих две крачки у десно и зех да нареждам на мъника:
- Ся кат те пусна да минеш покрай твойте набори и да им кажеш да бегат от тука, след това отиваш при баба и дядо и ги водиш право при мен, айде бегай!
Пуснах мъника и се разкарах от там, пробвах още едно две места ама само "дръжкарки" немаше ги големите гадове. По някое време си викам Данка земи снимай некоя риба, е така за кадем ( щот си бех наумил да снимам само големи, нали тръгнахме с голямата кошница, ама нейсе другият път) и ето тия убавци ги избрах за представянето:

Изображение

Изображение

Помятах още малко и тръгнах там дето беше пожара напролет. Тъкмо прехвърлих една долчинка, и се закатерих по скалите, когато от отсрещният бряг чух гласа на Ванката:
- Видяли го тоя бе, Кръстьооо ела бързо, лелеее какъв дзвер!!!
- Абе Иване стига си врещял бе, как да го видя, като аз съм в гората а ти си на брега.
- Мичовееее ко'стаааа: викам им аз.
- Данкааа слизай долу дето са камъните, да видиш на кво се вика мамути, само гледай да не получиш уплах.
Да бе да, айде ся ша се плашиме с риби! Слязох на долу, хубавичко си сурнах дъртия гъз и току пред водата се спрях. Изчаках камъните от сипея да се успокоят, и аз да си поема малко дъх, щото се виждах вече как се изплющявам с все чеиз в язовира. Не след дълго нещата се успокоиха, взеха да се разкарват "педарките" току под краката ми, верно че бяха много, ама па чак да се уплаша? Опааа минавааа големият кораб, минавааа. И се започна едно безумие продължило около час, два. Замятане, пльосване на джапанката ( щото си искаше да пльосне, на сухите дето падаха лекичко, нула внимание) изскачане от нищото на някоя педарка, блъсва мухата с муцуната, празна засечка, откачане на мухата от храстите зад мен. Следващо замятане, мотане на рибите около мухата оглед пълен от всички страни и заминаване, и така до три пъти.След това никакъв интерес. Следва смяна на мухата, и пак същия филм, първо е много интересна после само оглед и накрая нищо? Ееее разкъсах си потника от яд, ми то от 10 вида мухи да не ти харесат нищо, направо си е обидно! Тъкмо се надигах се да си ходя, щото бях залегнал да не ме виждат, когато мина НЕЩОТО Е ТВА СИ БЕШЕ ЗА УПЛАХ!!! Ония одеве дето го видях, дето беше голям ужким в сравнение с този беше като малка лодка с гребла до самолетоносач. Свалих шапка, помахах му и му обясних, че ще кажа на пичовете с проходилките и със стримерите, да дойдат и да си направят некоя идруга снимка с него. Той само помаха с опашка, в смисъл "паживьом увидим" и бавно и тържествено, като стар файтон с прани чаршафи продължи нататък.
Събрах си партакешите, поснимах малко пейзаж и право към колата.
После в кръчмата на биричка лед студена, мохабедец сладък, подаръци мухички за Ванката, и към Филибето.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


П.П. И още ме гложди що не щя да вземе на нищо.

_________________
"свестни хора,ОБЕДИНЕНИ в клуб,добросъвестни стопани на реката, празнуващи заедно магията, наречена риболов на муха" - Данчо Савов

http://flyfishing-bg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2009 6:59 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Данчо, умирам бате за такива разкази, независимо, че в тях няма уловени големи риби!!
Има нещо страховито и мистично да видиш такава риба - преживявал съм го няколко пъти - сърцето ти почти спира, времето като че ли също забавя ход и сте само вие - ти и дзверо, който те изучава предпазливо!! В крайна сметка ей тия "срещи от третия вид", не ти дават сън....с хващането на тая риба малко или много магията си отива!!
Поздрави на силната ви група!!!!
П.С.: Не се кахъри за взимането...и това е част от магията :wink: :wink: !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2009 7:43 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 4:00 pm
Мнения: 132
:lol: Тази снимка е от миналата сряда на Антона 4 кг е прасето,дет съ вика дай боже всеки му

Изображение

\:D/ момчето на снимката до тогава работеше при мен :lol: но вече е уволнен,поради причинени тежки сърдечни проблеми, хванат е на булдо с моя муха Грифин гнат, защото той не е мухар. Наслука !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2009 7:59 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Стефан каза:

"..хванат е на булдо с моя муха Грифин гнат, защото той не е мухар."

Е това са парадоксите на живота :wink: :wink: :wink: !! Страшилище!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 22, 2009 7:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 6:32 am
Мнения: 609
Местоположение: Пловдив
Бате Райко, бате Райко, ква магия то си беше чиста хипноза. Аз пльоснат по корем на скалата (да не ме виждат гадовете) със зинала уста, лигите ми текат във водата, сърцето ми блъска някъде в главата, чак забраих да дишам. А оня си минава и ме гледа с ония големи очи (като на стар ЗИЛ фаровете) и а ми беше махнал "в смисъл скачай" и бех скокнал. И тва ако не е хипноза, не знам?

Стефане.
Много правилно е, че си го уволнил. Ша ми фаща той такива риби с булдо, айде де! <smile

_________________
"свестни хора,ОБЕДИНЕНИ в клуб,добросъвестни стопани на реката, празнуващи заедно магията, наречена риболов на муха" - Данчо Савов

http://flyfishing-bg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов