Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:47 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Враждебна
МнениеПубликувано на: Нед Май 10, 2009 11:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте молодци!! Викам си в съботата - требе да размахам шнурето, нема начин да нема начин :lol: :lol: :lol: . Речено-сторено...само къде да бъде!! Принципно тая година забраната много сериозно е налазила столичните риболовци - разрешените места са неколцина...Само като си представих какво чудо от туристи ще е на Панчарево и веднага се отказах....Минах на следващия вариант - кариерата на Враждебна....
Към враждебненските гьолове питая специални чувства, защото там за пръв път усетих тръпката на риболова...вярно, ловейки слънчаци, но знаете, че първия път се помни докато си жив :wink: :wink: :wink: . И така, метнах се на голфака на сина и към ту 9.30 акостирах на голямата кариера. А тя предлагаше твърде интересни места:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

За съжаление обаче, от почти пълната ми обиколка около водоема, нямаше никакъв практически резултат :( :( :( . Видях малко на брой и дребни риби, които панически се оттегляха в дълбочина като ме виждаха, а тези, които не успяваха, въобще не проявяваха интерес към мухата. Водоемът е много дълбок и, поне според мен, рибата все още не се е "разсънила"...Живот и здраве отново ще посетя това песпективно място, още повече, че Лъчо отдавна ми е разказал какви животни се спотайват там :wink: :wink: .....
В крайна сметка не ми остана нищо друго, освен да направя снимки на новите си убавини - първата - специален подарък, направен ми на събора от Пламен / не съм сигурен за името :oops: / от Перник, , а втората - намерена прашасала в гардероба на село и тутакси натъкмена и пременена кат мома хангличанка 8) 8) 8) :

Изображение

Изображение

Изображение

Толкова от бат ви Райко!! Пожелавам на всички лека и ползотворна нова седмица!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 11, 2009 10:19 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Здрасти, Бат Райко,

Благодаря ти за репортажа, снимките са станали чудесни!
Враждебна е една от кариерите около София, която е разрешена за риболов през забраната и предлага страхотни условия за риболов на муха с проходилка.
Като цяло, за гьола знам, че държи уклеи, костури, кленове, червеноперки и щуки.
Тази, последната риба от изброенитее изключително интересен обект за риболов на муха, на който напоследък отделям все повече време и да не се заричам, но следващият риболов, който ми се върти в главата да направя, е възможно да бъде нещо от този род.

Идва нашето време! 8)

Поздрави,

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 11, 2009 10:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Радо каза:

"....на който напоследък отделям все повече време.."

Ми отделяте, как няма да отделяте, кат спрях да агитирам за леките класове и сички веднага се улетехте у пустата тежка атлетика :wink: :wink: :lol: :lol: !!

Майтапа настрана, но си спомням, че Враждебна бе първата кариера около София, за която навремето се разчу, че се е завъдила щука....А ви говоря за 1976-1978г. Представете си някоя абитуриентка по онова време сега каква талпа е станала :shock: :shock: 8) 8) !! Поздрави!!
П.С.: И аз се учудих колко прилично станаха фотките!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 11, 2009 3:30 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Поздрави,Бат`Райко! Дет се вика,н`екъв риболов е по-добър от ник`ъв :D :D
Относно Враждебна-кленовете там са с "дисертации"... :shock: :shock: А щуки-по-скоро няма....Във периода-84-87 ми беше любима дестинация гьола до оградата на летището.Щуката там бе ЗАРИБЕНА от един бивш военен,който много често съм виждал да обикаля по време на забраната...Сега сигурно навсякъде има щуки,но това е риба, подложена на много силна преса,и се прибират масово екземпляри от по педя,като гордо се съобщава:"днес ударих една към кило" :lol: :lol:
Рибарски реалности БГ :?: :?:

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 11, 2009 9:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Водоемът наистина е много красив !
Бате Райко,страхотно място за мухарене - красиво и както изглежда държащо добри риби....според мен :D ....

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 12, 2009 6:44 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 12:11 pm
Мнения: 1177
Местоположение: Sofia
Мястото наистина е хубаво и добро.
Има много хубави риби - обаче както каза Данчо са трудни.
по ръкава също има приятни риби .

Щука там точно май наистина няма !!!
са сметка на това се лови кустур на стример.
Има много каракуда и червеноперка и понякога се хващат и на муха.

В ръкава рибите взимат много рано сутринта още на развиделяване.
Към 10 часа може да се лови с променлив успех и на самия вир.
излизат добри кленове.

_________________
Work is for people who don't know how to fish...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Враждебна
МнениеПубликувано на: Пет Мар 16, 2012 12:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 2:42 pm
Мнения: 17
Местоположение: София, но от Търново
Другари,

Сега видях хубавата тема и от дистанцията на времето реших, че трябва да се актуализира. Та по въпроса за имането или нямането в кариерата. Там много има, стига да знаеш как, къде и кога. И видовете в баластриерата далече не се изчерпват с по-горе упоменатите. Да добавим и бяла риба и шаран и лин и прочие. Впрочем, червеноперка там точно няма. Плуват мирно бабушки.

Що се отнася до твърдението на някои колеги, че
Цитат:
... Щука там точно май наистина няма !!!...
-
можем да го отнесем към риболовните митове. Откровено залагам цялата си репутация на сносен въдичар, че ако не бъка от щука, то тя поне пребивава в доволно голямо количество и силно вариращи размери. Лично аз под кило не съм хващал, поне за времето, което инцидентно отделих през 2010 и 2011 гг. Ударените хищници за посочения период са 8, като от тях само един прие вид на унгарска люта рибена чорба. Останалите, ако не са грубо отнесени в къщи от други колеги с ниска съзнателност, сигурно още си плуват и наддават в килограми.

Но да приведем и необходимите доказателства:

Изображение

Това в ръцете ми далеч не е самобръсначка. Мястото е цитираната баластриера до Враждебна (махала Батареята), позната и под името Черното кафе. Такива ми ти работи.

Желая на всички мир и дълголетие, а повече по темата можете да видите като последвате препратката: http://decortes.snimka.bg/fishing/ribite-na-dark-shtukovi-strasti.535274

_________________
If you only knew the power of the Dark Side of the fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов