Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 8:11 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: В жегата
МнениеПубликувано на: Вто Юли 21, 2009 3:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Въпреки безсънието от страшната жега през изминалата седмица и умората от бачкането в неделя сутринта получавам SMS.Моя приятел е решил,че по-добре на риба отколкото мързелуване в къщи.Малко е късно,но колко ми трябва,довършвам закуската на две,на три,събирам такъма и в 9,00-GO!!! :D Трафикът по пътя от гастарбайтерите ни изнервя,но за кратко.След час и половина вече сме в планината.Още толкоз и ето ни на водоема.А там ... :cry: сякаш всички стръвници са си дали среща.По-достъпните места са окопирани с тежки артелерии от по десет-петнадесет въдици.Непрекъснато се мятат захранки..А брега е осран с отпадъци като след селски панаир.Не се помайваме много щото вече е 12,30 и нямаме много време.Поемаме към по-трудните места,които също са населени с кроснещи насам-натам въдичари.Ние мухарим в гъзъ на мечката където отвсякъде стърчат клони и не можеш да седнеш дори.Това гони досадниците и ние сме относително сами.
Няма мухуване,няма признаци на живот.То при тая гюрултия рибата трябва да е хептен глуха,за да мухува и се храни.Аз съм със големия син,който е абсолютно начинаещ мухар и вече го сужалявам за тежките условия, в които го карам да мухарства.Той обаче не съзнава това и е доволен от хладинката.Скоро има удар,но избързва и не успява да засече.Аз решавам да се навра в една дупка,до която знам отпреди,че се навъртат "бабички".Показвам на новобранеца как се замята на такива места и след презентирането на мухата се вдига риба и отнася ручейника в дълбокото.Втрещен от неочакваната атака и претеснен от надвисналите клони аз издърпвам мухарката към мен и едва тогава засичам.Рибата е там и яростно започва да опъва линията.Отпускам шнур с ръката си и се стремя да не и дам да забие в подводните клони и дънери.Пъстървата обаче си е бива и се моля на глас да не скъса типета.Борим се няколко минути и скоро Фаворита надделява.Успявам да обърна рибата към брега и се чудя как ще я вадя като не нося кепче.Тя не е съгласна с мен и отново се врътва към дълбокото.Казвам на Андрей,че е по-добре да скъса отколкото да бързам да я вадя на буксир.Той е втрещен и безмълвен .
Най-после пъстървата се предава и си успявам да и вдигна главата над водата няколко пъти.Виждаме,че е красива балканка и вече ни е спокойно-и да се откачи поне я видяхме.Накрая решавам да я изтегля в краката си пък каквото стане.Хващам чнура с ръка щото клоните над мен са ниски и пречат на мухарката и така я изтеглям към мен.Щом рибата докосва почвата си дава сметка,че губи двубоя и яростно се разскачва в краката ми.Типета веднага се къса и аз едва успявам да я затисна с ръце.
Разтреперан от адреналина и ухилен до уши се обръщам към Андрей за снимки. Той снима,а аз едва удържам рибока с мокрите си ръце.
След снимките си отдъхвам и с кеф присядам в калта-и без това се умърлях здраво.Хубаво ми е щото успях да хвана риба на всичката тая патартия и то по обяд в 13,30часа. :D :D :D
Ето снимки:
Изображение
Изображение
Изображение
На последната снимка благодаря на всевишния за слуката!
По тези места съм имал най-добри успехи по здрач до пълен мрак,но както виждате правилото има изключения. \:D/
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: Вто Юли 21, 2009 4:01 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 10:48 am
Мнения: 33
Местоположение: Blagoevgrad
Страхотен разказ чичо Веско! С нетърпение чакам заедно да отидем за риба и започвам леко да се притеснявам,че лятото ни се изплъзва между пръстите. Раджам се ,че Андрю най-накрая се е захванал с мухарлъка. :o Предай му много поздрави! :D

_________________
Ako nqkoi me tursi...na rekata sum... :)


Последна промяна boqnski на Вто Юли 21, 2009 4:20 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 21, 2009 4:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Мерси Бояне,
Ще предам поздравите непременно!Впрочем това с титлите е между мен и баща ти/и семействата/.По-добре е да останат така...
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 21, 2009 5:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Всеки, прочел тоя репортаж, разбира с какво си ляга, с какво става и за какво диша истинския мухар - не за такъма, не за издигането в очите на другите, не за химерни награди, а за тия минути на истината<winers <winers !! Веско, все едно бях до тебе приятелю по време на тая битка <bravo <bravo !! Благодаря ти, че ни направи съпричастни, пък дори и зад екраните!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 22, 2009 8:50 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 6:46 pm
Мнения: 474
Местоположение: Първомай
Е, те това е!!
Поздрави и на слука Веско :D :D :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 22, 2009 7:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 6:32 am
Мнения: 609
Местоположение: Пловдив
Наистина страхотно преживяване, (дай Боже всекиму), това с надвисналите клони, с нагазването в дебрите на невъзможният кастинг и едничката надежда (която на моменти е като свещ на вятър), че може би е останала някаква живинка. И онези, детски очи, чисти и големи, като Рилски езера, попиващи всяко едно твое движение, (независимо какво правиш) Ето това ми хареса най-много.

Браво Веско!

_________________
"свестни хора,ОБЕДИНЕНИ в клуб,добросъвестни стопани на реката, празнуващи заедно магията, наречена риболов на муха" - Данчо Савов

http://flyfishing-bg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов