Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Апр 25, 2024 4:14 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 13, 2009 6:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте молодци!! Днеска се отвори една дупка в програмата на бате ви Стройко :x :x :x , та изплющях със страшна сила към Огняново....Е да, ама не, както викаше другаря Бочаров....язовира ме посрещна с коренно променено предесенно лице....нанадоле поне с метър и твърде апатични рибоци :( . На стената беше обичайния панаир - имам чувството, че да бяхме научно доказано синове и дъщери на Посейдон / или Океан /...Аллах да умножи дните им :lol: :lol: :lol: /, пак толкова рибари нямаше да има по наш,те диви земи!!!! Куцо и сакато, грозно и красиво...от секой пол и занятие грабнало вудицата и заело стойка - "Е сега Неси ще ми клъвне!!" :lol: :lol: :lol: . В интерес на истината Неси не щеше да кълве...поне днеска де....В хода на кратката обиколка, докато се опитвах да вместя "нежната" си фигура измежду горътъ от дънни вудички, успях да разбера поради что е туй напрежение във въздуха над язовира. Имаше един пич с палатка и, поне на пръв поглед, добре оборудван с шаранджийски комплект със стойки, сигнализатори и другите му табиети, който периодично с гордост придърпваше едно въженце от водата, в резултат на което неистово се разпляскваха две или три много сериозни риби, предполагам шарани от поне пет литра :shock: :shock: . На стената видях един младеж и девойка, таман ги подминах и отгоре пазача почна да ни подвиква да се махаме от "съоръжението"....Младежта каза, че направо си тръгват, щото си били изпълнили плана.....А планът се оказа хубав, около трикилограмов шаран :shock: :shock: .
Колегите от провинцията може да не разберат опулените очички дето ги слагам, ма честно казано почти не си спомням от кога не съм виждал толкова шарани, хванати на свободен / т.е. опоскван зверски / гьол!!
След като ме напъдиха като гладно цигане от "съоръжението" :wink: :wink: , не ми остана нищо друго, освен да отплющя към устието...Тук също играта бе с коренно променени правила - пейзажът мязаше повечко на тресавище с прозорци вода измежду плантациите водорасли...но пък в прозорците имаше изненади 8) 8) 8) 8) .. Отдавна не съм правил толкова "шантав" риболов - имаш право на максимум две подавания, за сметка на това от дистанция, щото от близко просто рибите те виждат .....Ето и снимки от полесражението:


Изображение

Изображение

Изображение

Отчетох се достойно с две хубави рибки около 30-те, извадени от два съсездни прозореца, първата взе на една много интересна белезникава муха / не помня кой ми я подари :oops: /, втората на осичка:

Изображение

Изображение

Времето ми свърши, поради което се метнах на МПС-то и се върнах да достройвам :? :? :? :? . Видях няколко много добри риби, с които живот и здраве отново ще се дебнем :wink: :wink: :wink: !! Поздрави на всички!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов