Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:55 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 20, 2009 8:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 6:32 am
Мнения: 609
Местоположение: Пловдив
Еееех момци, мина ми котка път.
Снощи ме втресе и днеска вече съм с 39 градуса. Пууу язък тъкмо се бях нагласил в неделя да си пробвам новите стримери, ся трябва да мърдам гащите в къщи.

С.Мънков (не ти знам първото име ) аз съм Данчо, приятно ми е да се запознаем макар и виртуално.
Сега за тези стримери,: това са ми първите, които съм правил, обаче се оказаха много тежки особено като се напият с вода. А на клипа примамката стоеше на повърхността и много ми приличаше на марабу.
Но според общото мнение марабуто не издържа на атаките на зъбатките, и от там си правя извода, че един стример комбиниран, заешка с микропореста гума би показал същото поведение като този на клипа. А за синтетиката пробвах силиконова вата дето я слагат за подплата на дрехи.

Изображение

Изображение

Наистина много олеква линията и се държи по, по различен начин във въздуха и водата. Обаче аз съм си малко суеверен и като съм хванал първите щуки на заешки и ся недолюбвам малко синтетиката. Но пък направих нещо друго, подарих няколко различни стримера на Витали и Краси и сега чакам отзивите. Но да се върнем на воденето.
Защо на три от извадените ми риби, куката беше забита в горната устна буквално между зъбите, и то след като обирах шнура много бързо, защото не ми хареса как го бях заметнал. Това за мен означава, че щуката е атакувала отзад а не отстрани, и то много бързо движеща се примамка. Е това ми беше интересно да споделя и да попитам. А пък ако се включи и адаша (yori92) мисля, че има какво да сподели.


Поздрави!!!

_________________
"свестни хора,ОБЕДИНЕНИ в клуб,добросъвестни стопани на реката, празнуващи заедно магията, наречена риболов на муха" - Данчо Савов

http://flyfishing-bg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 21, 2009 6:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Здравей Данчо, Станислав ми е първото име. И на мен ми е приятно да се запознаем, сега... виждам че си задълбал нещата... щуките дето си ги хванал може да си ги хванал за горната част на челюста защото като гледам на какви куки си вързал стримерите е много вероятно те да плуват с острието на горе, а след като си обирал бързо момента на удара и засечката са почти едновременно действие и куката естествено се забива в горната част на пастта на баба щука !

Стримерите които си вързал са добри като идеи... пробвай да ги вържеш на по големи куки примерно 2 и 4 нули. Виж дали можеш да си намериш куки на Ad Swier или си поръчай от интеренет. Човека е много сериозен и всичко което е казал за щуката е вярно ... http://www.adswier.com/html/ADflytot.html


Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 22, 2009 1:18 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 6:32 am
Мнения: 609
Местоположение: Пловдив
Здравей Станиславе!

Цитат:
щуките дето си ги хванал може да си ги хванал за горната част на челюста защото като гледам на какви куки си вързал стримерите е много вероятно те да плуват с острието на горе, а след като си обирал бързо момента на удара и засечката са почти едновременно действие и куката естествено се забива в горната част на пастта на баба щука !


Тъкмо се бях издигнал в собствените си очи, викам си:
- Бахти отворения дет съм станал, само почукнат и ги засичам. :D :D :D

Майтапа на страна, ама тия куки ги купих само защото бяха най-тънките и съответно по леки, исках стримера да се движи малко под повърхността и малко над дъното, щото другите бяха по-тежки и трябваше постоянно да подръпвам за да може стримера да се движи над дъното а не постоянно да заорава в него, чак по късно се усетих, че едно постоянно бавно обиране на шнура ми дава по-добри резултати, иначе тук в Пловдив трудно се намират куки каквито и да са. И благодаря за линка само, че не не знам англииски и гледам само картинки :D .

П.П. А сега докато водя епична битка със сополите, се сетих, че мога да изправя извивката на куката, която е пред ухото и така ще избегна "може би" обръщането на примамката.

Аааа и друго струва ми се, че оспамихме темата на Акулата и предлагам ако прецени да я премести.

Поздрави!!!

_________________
"свестни хора,ОБЕДИНЕНИ в клуб,добросъвестни стопани на реката, празнуващи заедно магията, наречена риболов на муха" - Данчо Савов

http://flyfishing-bg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 23, 2009 12:38 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 1:55 pm
Мнения: 66
Местоположение: Перник
Ако става въпрос за яз.Стефаново щтуките са с тоя размер 30-40см.От както стана платен риболова риби почти не се пускат а всичко което се улови се прибира.В началото се ловяха щуки около 1.5-2 кила .Имаше и 3-4 килограмови.Хванаха и 3 над 10кг. Едната беше 12 кила.Писаха в някакво рибарско списание и.... завре от месари.Последните щтуки които хванах там бяха най-маките които съм виждал и спрях да ходя там а имам къща до язовира.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 23, 2009 12:57 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 1:55 pm
Мнения: 66
Местоположение: Перник
За активноста на щтуките по мой наблюдения е сутрин рано и вечер като спира от раз, единин час преди да се стъмни.НО тая риба както казва един прятел " Като я хване петминутката и се побърква в най-невероятното време." Имал съм излети когато кълве наобед в най-голямата жега.Също на огромни вълни и силен вятър.Един ден имах 17 удара през целя ден.НО съм пускал жива рибка точно пред устата на килограмова щука дето не и объна никакво внимание.След минута дойде още една .Едната си отваряше устата като прозявка.След 5 минути загубиха интерес и си заминаха.Е тоя ден видях много риби и нямах едно кълване.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 23, 2009 1:09 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Здравейте момчакис.Както каза Вальо наистина голями щуки не останаха там.Спомянам си,когато се говореше за големите риби от сорта на 10-11 кила(приатели са хващали),но сега е коренно различно...а бе само живи и здрави.
Краси...радвам се за излета,който си направил,евала и на всички,които са били там \:D/ \:D/ \:D/ .Това за тъпата усмивка ме накефи максимално,защото ми е много позната :D
Поздрави.

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 23, 2009 7:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Краси привет. Ей запалихата те и тебе бе :D . Аз до последно се гънах ларва на ручейник в петък и всячески отказвах една въдица от високите класове хем с отстъпка ми я даваше търговеца.

П.С.Може ли едно леко уточнение?. Значи репортажа е за водоем около Перник, как така успяхте с колата за 30 минути да вземете разстоянието Пловдив-Перник? Или сте били около Чирпан?

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 23, 2009 8:55 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Драгомир написа:
П.С.Може ли едно леко уточнение?. Значи репортажа е за водоем около Перник, как така успяхте с колата за 30 минути да вземете разстоянието Пловдив-Перник? Или сте били около Чирпан?



:lol:

Обърках темите просто :)

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Пон Ное 23, 2009 12:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Бех сигурен, че си бил на Марково .. :) Че и аз се опулих в учудване като Драго ... :)

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 27, 2009 11:24 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет,

Изображение

Вчера рано сутрин отскокнахме с едно приятелче до язовира и до обяд нямахме побутване.


Изображение

Беше под нулата, подухваше "бръсначо" отляво, абе толкова беше студено, че ми замръзна шнура във въздуха, докато си замятах напреж. 8)

О, ужас-т-т-т-т-т!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 27, 2009 2:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Радо....ма то верно е бил ужастттттттт :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: !! Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 27, 2009 3:08 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Къде го намери този студ бе Радо! :lol: :D Горкия <ice-fishing


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 27, 2009 7:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 6:32 am
Мнения: 609
Местоположение: Пловдив
Евала Радо!
Студ, лед, удари няма, ама си бил там. Винаги съм харесвал хора, които правят нещо, когато други са се отказвали!
Браво свалям ти шапка!

Поздрави!!!

_________________
"свестни хора,ОБЕДИНЕНИ в клуб,добросъвестни стопани на реката, празнуващи заедно магията, наречена риболов на муха" - Данчо Савов

http://flyfishing-bg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 27, 2009 7:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Браво Радо! Мухарките не са за гардероба. Студ, студ, ама не се знае...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов