Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Апр 25, 2024 6:18 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 07, 2010 11:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Понякога загубата на контакт с мухата може да е проблем определено, също така обаче и прекалено изпънатата линия също може да е проблем и само да усетим как рибата ни подръпва, също както при риболов на мокра муха на ветрило например. За това е хубаво да държим пръчката малко по високо от не с върха насочена към водата. Между върха на въдицата и водата да има около метър шнур който сключва прав ъгъл с въдицата. Наблюдавайки тази част от шнура много внимателно при всяко придърпване можем да забележим как шнура парви необичайно движение и тогава засичаме, така рибата има време да лапне по-добре мухата и отчитаме кълването съвсем навреме за да засечем парвилнор без да изтръгваме мухата от устата на рибато която толкова много иска да бъде хваната !

Поздрави !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 23, 2010 9:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:21 pm
Мнения: 251
Здравей,Станиславе!Последният ти пост наистина ме заинтересува,но мислех,че ще има и последващи и за това не се намесих...Понеже темата е за риболов в затворен водоем този начин,за който ти споменаваш го разбирам че е точно за такъв тип водоем,така го разбирам:да държим по-високо,а не насочена към водата.Понеже мен ме вълнува повече риболовът на реки,ме интересува дали така правиш и като хвърляш по течението надолу.Напоследък,по-точно в края на миналата година/риболовна/повече лових по този начин:хвърлям надолу по течението ,но държа върха на пръчката насочена към водата,така мисля,че усещам мигновено всяко подръпване.Питах двама приятели как правят и получих коренно противоположни мнения-единият ми казва точно като теб да държа не опъната линията,а другият-да я държа опъната,аз правех точно както вторият ми сподели,че така лови.Дано да не съм досаден спрямо другите във форумът,но наистина ме интересува,опитвам се да намаля броя на "гелетата" до минимум,макар да знам,че те са част от тръпката...Поздрави от мен!

_________________
Винаги можеш да направиш още една крачка нагоре!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов