Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 1:02 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Панчарево
МнениеПубликувано на: Съб Юни 05, 2010 5:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте молодци!! Днеска направих едно бързо посещение на Пънча, мотивиран най-вече завръщането на една стара любов - пръчлето от бланки "Къстъм Билдър Про" ....
Най-накрая заварих щита на стената спуснат, което автоматично означаваше, че и от другата страна нещата са спокойни и ВЕЦ-а не вкарва ледени води в езерото. Това ми вдъхна увреност, че няма само да тренираме кастинга :wink: :wink: :wink: . Ето "старата любов":

Изображение

Своевременно бе премахната дървената "капачка", с която беше завършена дръжката, като същата бе сменена от.....двадесет стотинки, обработени до неузнаваемост и полирани до блясък 8) 8) :

Изображение

Ето и изглед от езерото:

Изображение

Изображение

Изображение

А ето и първата рибонка:

Изображение

http://www.foto.bg/data/500/Picture_1994.avi

Хванах общо десетина риби до устието, като имах една доста сериозна риба, която явно не успя да се закачи добре, защото "слезе" в дълбочина и след няколко мощни "натискания" се откачи :-s :-s :-s :-s . Независимо от това останах доволен от излета. Малко като престанат с това претакане и обитателите на Пънча веднага се активизират!!
Пръчката се представи блестящо с шнур 4 клас и още веднъж ме накара да се чудя и мая защо въобще съм я продавал навремето :-s :-s :D :D !! Поздрави на всички!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 05, 2010 5:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Бате честито ти първо кленче от Пaнчарево \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ .Откри го ти този Пaнч най-насетне.Много е хубаво там,прекарал си си прекрасно.
Няма да се плашиш за кораба дето ти е избягал,ще му дойде времето и на него. \:D/ .

п.с. Влюбих се в макарата :D :D :D :D

Поздрави Бате и благодаря,че сподели.

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Последна промяна crystal на Нед Юни 06, 2010 9:59 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 05, 2010 5:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Привет и от мен колеги и приятели.Бате Райко евала за излетати, аз никога несъм бил от тази страна и така като гледам със сигурност ще се пробвам.Евалата ти. :)) <bravo


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 05, 2010 5:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Илиане, здрасти!!! От толкова отдавна имам тая макара, че вече не и обръщам внимание :oops: :oops: ....
Всъщност това е Тика Фишмастър, не знам поради какви причини, но у нас бе внесен само т.нар. "мачов" вариант, който се изразява в т.нар. "мид лардж арбор" шпула. Това от своя страна прави капацитета на макарата много "чувствителен" спрямо шнуровете. В случая на нея е навит Сайънтифик ЕксПиЕл ВФ4Ф, който е достатъчно тънък. Има не повече от пет-шест метра бекинг, колкото да покрие основата на шпулата. Сега, много пъти съм го казвал, това е една от най-хубавите макари, които могат да се открият на нашия пазар, независимо, че не е "от сой", както се вика. Има няколко лагерчета, върти безупречно и, може да прозвуча еретично, но има в пъти по-чувствителен аванс от прословутия Мариат ЦМР.
Единственият и недостатък е относително високото тегло - около 130-140 грама, но първо - това се води макара 5/6 клас и второ - у нас въобще не се появи по-малкия модел на макарата, който е и по-лек!!!
Знаете, че не съм фен на макарите, но с удоволвствие бих закупил по-малкия модел в черно изпълнение и с обикновена, дълбока шпула. За съжаление в щатския ибей Тика-та въобще не е представена, за разлика от Окума-та. До сега съм срещал само един продавач, който категорично отказа да прати до България....
Та така за туй макаре....Мисля, че "Ал Фишерман" още ги вкарва, така че който се интересува може спокойно да се оборудва с една чудесна макара.
Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 06, 2010 12:16 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Уникална макара е Бате.И аз не съм фен на макарите,но просто като я видях му се радвах като малко дете. \:D/ \:D/ \:D/
Поздрави

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 06, 2010 9:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Здрасти Бате Райко.
Хубав излет си спретнал а и убавинята си я бива , особено с 20 ст много добре изглежда. Аз пък се оборудвах с БФЦ-арка скромно но достатъчно засега че има още да се работи по кастинга и други подробности та засега толкоз , мисля че 9ф. т. ще ми дойде добре засега.
Поздрави за хубавия излет.
Соте.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 06, 2010 10:42 am 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Поздравления за излета Батка!!!Айде още малко и всички ще пращаме фотки.Докато си почиваме да се радваме на излети.Аз си взех две седмици отпуска,и мисля ,че ще се пребирам само за спане :D :D :D Поздрави!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 06, 2010 6:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Брате Райко написа:
Цитат:
Пръчката се представи блестящо с шнур 4 клас и още веднъж ме накара да се чудя и мая защо въобще съм я продавал навремето ???

Няма какво да се чудиш брате,просто сега си помъдрял \:D/ .Не си нито първия нито ще си последния,който си купува обратно убавкини.Аз,знаеш съм си откупувал не само сопки,а и макарета. :wink:
Наздраве,че наближава ракиено време... :D :D :D
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 06, 2010 6:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Веско, здрасти!! Най-забележителното в цялата история е, че Венци ми даде пръчката абсолютно безвъзмездно, въпреки молбите ми да приеме някаква сума, дори и символична.....
Просто човека рече и отсече - при мен събира прах, при теб също ще събира, но с колекционерски привкус :D :D :D .
Мммм....аз днес на обед се отчетох с ричията, ма щом си рекъл.....НАЗДАРОВЬЕ молодци!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 06, 2010 8:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Поздрави на Венци, да му се връща много риболов на хубави реки с добра компания!

А сега сериозно. Бате Райко, експонатът вече е под закрилата на българската мухарска общност и в неин интерес, си длъжен да го пазиш грижливо, в едно с цялата колекция. Разрешава ти се риболов с пръчката само на риби до 2 кг.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 07, 2010 4:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Е наборе почна ги :lol: ,той онзи мискинин който е избягал пак ще дойде.За пръчлето-старата любов ръжда не хваща,най-вече при теб.Поздрави за излета и за фотките,при нас всичко е бозаааа.Щоли ми се струва тоз бръмбар познат :wink: .


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов