Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Апр 25, 2024 3:14 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Юни 12, 2010 7:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте молодци!!! Гледам всички се спотайвате срамежливо да споделите за откриването :wink: :wink: , затуй да поведем хорото :D :D :D !!
И така, с оглед на прогнозата за здрава жега, станах къде четири и триесе сабахлям, браже пивнувах кавето и акостирах към 6.30 на култовия водоем Огняново....А там...а там, братя по оружие, вече бе пол,вината София и окръг .....
Все е било панаир на октриването, ма подобно нещо виждам за пръв път през живота си - палатки, шатри, къмпери от всякакви марки, модели и размери, маси, шезлонги, скутери, лодки, джетове и всичко друго, което може и не може да си представи человеческото съзнание, свързано с бивакуване на открито :shock: :shock: :shock: :shock: . Като за капак на всичкото безумие близо до стената предприемчив булгар бе подредил десетина маси и пейки, а зад тях гордо бе паркирал МПС, пригодено за бира-скара.......Приближавайки към бреговата ивица окото бива "поразено" от нови чутовни гледки - строени десетки дънни въдици, "заредени" цапала, ранобудни младежи размахват парашути...въобще - идилия по нашенски... Ето ви и малко снимки рано сутринта...:

Изображение

Изображение

Изображение

За тези, които познават язовира ще кажа, че практически имах възможността да намокря мухата чак на първите плитки разливи и то само и единствено защото те са вече обрасли здраво и в тях не може да се метне с друга въдица :-s :-s :-s .....

Изображение

Явно и рибите бяха изпаднали в шок, защото никакви ги нямаше :-s :-s :-s . Стана ми ясно, че трябва да избягам колкото се може по-далеч от безумното стълпотворение, затова реших да подмина дълбокия залив с помпата в дъното / повечето от вас го знаят /.....Не искам да ви разправям на какво ми станаха краката след преминаването през всякакъв треволяко-буренов-копривен и т.н. петдесет сантиметров във височина пояс, за да се озова от другата страна на залива :( :( :( . Тук нещата не бяха по-различни, просто МПС-та бяха "прикрити" на сянка в гората, но все пак имаше осезаемо по-малко риболовци. Попадах на нови интересни и перспективни места:

Изображение

Изображение

Изображение

Но рибата категорично отказваше да прояви какъвто и да било интерес спрямо мухите........И ся логически стигаме до вехтите такъми от заглавието на репортажа 8) 8) 8) 8). Нека снимките "говорят":

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Излишно е да ви казвам, че съм във възторг от работата на пръчката. Това е много ранно стъклено Харди, без допълнително име, само с означение F/Y / моля Веско да удари едно рамо за годината на производство /, с учудващо дебела бътова секция, комичен стрипер с розов ахат и типичните миниатюрни английски тип снейк водачи. Макарата е един от десетките японски "римейки" на старите Харди-та...отново моля Веско да помогне кой модел точно имитира....
Върнах се обратно. Междувременно, младежите от една огромна палатка, разположена точно до помпата явно се събудиха и настана нашенски "Шок и ужас" - уредба, захранена с "дръпнат" ток от помпата, както споделиха колеги, блъвна някакви уникални локално известни "сръпски хитови", гарнирани с ревове от сорта - ой рибооооо......ти си велик бе батеееее...удри, удри...стъпи и т.н. и т.н....... :( :( :( :( .
Отпраших с триста в час към устието при Голяма Раковица...Там бе определено по-спокойно, но язовирът е свалил поне петдесетина санта от "нормалното" си ниво и перспективния разлив откъм втока на реката практически го няма......

Изображение

Пробвах и от към военните, като междувременно спрях да погледна реката. Както спрях, така и извадих мухарката, защото в разлива под моста плуват съвсем не лоши риби за тази рекичка - около и над 30-те санта!!! Всъщност точно от основите на моста извадих и най-едрата си риба за деня:

Изображение

Ето и любимия ми залив откъм военните:

Изображение

Ей ги и тия приятелчета, "зареждащи" с минерали:

Изображение

Ами, това е от мен, момци...Снимки на рибки няма, не защото нямаше рибки, а защото размерите на същите бяха съвсем скромни :oops: :oops: :oops: ...Важното е, че открихме сезона....подвизите и трофеите тепърва ни очакват 8) 8) 8)!! Поздрави на всички!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 12, 2010 9:52 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 6:46 pm
Мнения: 474
Местоположение: Първомай
Яко представяне бате :D :D
Наборае по всички язовири, езера, реки, бари, гьолове,... ситуацията е една и съща: як балкански турбо фолк!!
Поздрави :D :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 13, 2010 7:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Привет Бате Райко .
Евала за споделения излет \:D/ . Направо си железен.
Понеже нямам време да пусна скромното си репортажче, на всека цена обещавам утре да пусна култовите снимки, но жегата и на мен
ми дойде в повече а народа днес така беше превзел реката че се чудех где да се завра. Чудесен излет си направил.
Поздрави от мен, просто нашто време си дойде :D .


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 13, 2010 9:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Ще помогна щом ме молиш Братко :D ,
Стъклото е правено януари 1974 г.,а макарата имитира:http://fly.hardyfishing.com/en-gb/products/reels/classic-reels/princess-reel/или по-малката:http://fly.hardyfishing.com/en-gb/products/reels/classic-reels/lightweight-reels/
Не мога да приценя оттук колко е голяма имитацията,за да бъда по-точен :oops: .
Друго ме кара да се усмихвам под мустак...винаги когато видя поредното ти Харди се сещам как преди време говореше,че ханглийските убавкини са недостижими за теб,скромния изследовател на мухаркостроенето по света... :wink: :lol: :lol: :lol: Това ми дава надеждата,че не е далече времето когато ще откриеш необятния свят на макаростроенето и тогава....
Дерзай братко,аз те подкрепям напълно!!!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 13, 2010 10:02 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Поздравления Батка!Въпреки възмущенията ти,си направил един хубав излет.Тая втората мухичка май ми е позната! :D :D :D :D
Поздрави!Ще пусна и аз едно репортажче,ама нещо не ми остава време!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 14, 2010 5:14 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте молодци и благодарско за добрите думи!!! Роска, не бъркаш за мушето :D :D :D !! Веско, едно към едно с Принцеса е....направо се чудя как ли са се оправяли на времето със защитата на търговските марки :roll: :roll: :roll:. Много ми се щеше да покажа и някоя добра рибка, ама не било писано за тоя излет :( :( .....Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 14, 2010 10:48 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 8:45 am
Мнения: 173
Местоположение: София
Така така, поради жегите и аз бях решил да пропусна откриването през уикенда, но не издържах и към 16:30 в събота натоварих лодката с мотора и отпраших към огняново за един вечерен риболов по хлад... е "шок и ужас" е мноооого меко казано... такъв панаир никога не бях виждал там... страхотия... снимките ти много бегло оразмеряват свинщината, тъй-като е било рано по роса!

Както право думаш бате Райко, нещо беше много сбъркано на гьола... имах 5-6 вдигания на пръскачи и нито една риба от почти целия язовир... места на които винаги съм хващал, сега нямаше грам интерес от страна на рибите, сухи, мокри, джапанки, мапанки... не та не...

Сега като ти прочетох стенанията установих, че не е бил изцяло в мен проблема...

_________________
LZ1FLY


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 14, 2010 11:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Пак на ниво \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ .Поздрави Бате за излета.Красив е язовира и много приятен.Hardy-то е страхотно old school.
И аз съм хвърлил око на този язовир и ското може да го навестиме Бате.
Поздрави

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 14, 2010 5:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:02 pm
Мнения: 359
Местоположение: СОФИЯ
peerless написа:
Така така, поради жегите и аз бях решил да пропусна откриването през уикенда, но не издържах и към 16:30 в събота натоварих лодката с мотора и отпраших към огняново за един вечерен риболов по хлад... е "шок и ужас" е мноооого меко казано... такъв панаир никога не бях виждал там... страхотия... снимките ти много бегло оразмеряват свинщината, тъй-като е било рано по роса!

Както право думаш бате Райко, нещо беше много сбъркано на гьола... имах 5-6 вдигания на пръскачи и нито една риба от почти целия язовир... места на които винаги съм хващал, сега нямаше грам интерес от страна на рибите, сухи, мокри, джапанки, мапанки... не та не...

Сега като ти прочетох стенанията установих, че не е бил изцяло в мен проблема...


Аз реших да премълча срама , но щом се обади ти ще добавя само :
Началото беше многообещаващо
Изображение
Изображение
Циганията бе пълна
ИзображениеИзображение
А накрая ние с Пламен пушехме нервно , обмисляйки причината за неуспеха си
Изображение
но както казват "не губи кураж иде другия тираж" Пламене всяко зло за добро :) NEXT TIME ще ги скъсаме .
ВЕРВАЙТЕ МИ

Поздрави Иван

_________________
Не е срамно да не знаеш, а да не питаш, когато не знаеш!!!
Не всеки който те вади от лайната ти е приятел , а и не всеки който сере отгоре ти , ти мисли лошо...!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 14, 2010 7:41 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Еех,Бат`Райко :? :? :D :D ....Сега разбра ли,защо хората по света дават луди, ама ЛУДИ пари,и кое е всъщност най-скъпото!!!??-Да си накрая на света, и САМ, приятелю...Самотата, недокоснатата природа са,и ще продължават да бъдат най-скъпите неща на тоя свят-даже ще поскъпват..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 9:54 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 8:45 am
Мнения: 173
Местоположение: София
Така е Иване, срам! Ама пък не ми е за сефте :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
LZ1FLY


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 10:02 am 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 11:28 pm
Мнения: 177
Местоположение: Ботевград
Данчо Савов написа:
Еех,Бат`Райко :? :? :D :D ....Сега разбра ли,защо хората по света дават луди, ама ЛУДИ пари,и кое е всъщност най-скъпото!!!??-Да си накрая на света, и САМ, приятелю...Самотата, недокоснатата природа са,и ще продължават да бъдат най-скъпите неща на тоя свят-даже ще поскъпват..

Ако заеш,Данчо колко си прав.Истинския релакс е да останеш сам със себе си и природата,за да оцениш много неща от живота.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 15, 2010 10:14 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Прави сте момци, прави сте много......
В тая връзка са ми казвали, че ония, билионарите в Щатите, още от време оно живеят примерно в равнините на Монтана, в къща, разположена в центъра на ранчо от ..найсе хектара...именно за да се "ънплъгнат" от безумието около себе си.....
Нещата обаче у нас са далеч по-страховити.....Масово се налага стил и начин на живот, който неминуемо ще доведе до 40-годишни развалини пред лекарските кабинети с безброй страховити диагнози. Ся не съм светец, но с алкохола се "запознах" чак като почнах работа в полицията, с кафето тоже тогава, и в общи линии съм си налагал някакви лимити.....
Сега такива филми нема - живее се бързо, яростно и...твърде вероятно да бъде и кратко...
Спирам, че стана много песимистично :-s :-s :D :D !! Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов