Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Апр 25, 2024 9:20 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 04, 2010 8:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте молодци!! Съвременните комуникации са гУлема сила - само два-три тАлАфонни разговора беа достатъчни, за да оформим мини мухарски събор на Панчарево!! И така, в ранната утрин на Пънча, под бойните знамена се сбрахме аз, Мечо Пух и Сашо Вучков:

Изображение

Изображение

Изображение

След благи приказки разгърнахме силите си по фланговете:

Изображение

Изображение

Изображение

Времето също бе благосклонно към мероприятието, защото дъждът засили чак към неговия край около 14.00. За съжаление сериозните риби бяха тотален пас и мухите бяха стръвно атакувани от младежи около петнайсетте санта :-s :-s :-s :


Изображение

Това ни най-малко не помрачи доброто ни настроение!! В крайна сметка времето, прекарано със съмишленици в хобито остава най-ценната придобивка!!!!

П.С.: Излишно е да ви казвам, че като Истински мухар, отново бях с едни гърди пред останалите 8) 8) 8) 8) 8) - поне триста и педесе грама живо мясо :D :D :

Изображение

Ами...рапорт даден :wink: :wink: !! Още веднъж благодаря на Сашо и Ванката за чудесно прекарания ден!! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 04, 2010 10:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Странно нещо е риболовът - лошо време, вяла риба, а ние така да му се радвахме днес ... :lol:
Аз се радвах, че днес се запознах с двама чудесни колеги, с които се надявам все по-често да се засичам на Пънча! Радвам се, че на Пънча бе преспокойно и макар слуката направо да ни бе обърнала гръб ( е почти де!) изкарахме чудесно този предиобед! Радвах се, че помятах и с други такъми и усетих какво е наистина "бърза" пръчка - ами аз не мога да се справя с нея... :oops: Леле, колко още имам да мятам докато се науча!!! :roll: Жалко, че дъжда ни прекъсна...
Бате Райко е класика в жанра на кленоморенето, а като събеседник е задължителен поне 2-3 пъти месечно! :!: Каквото и да кажа за него ще е недостатъчно ...
Сашо пък ме шашна с чудесната си техника на мятане ...с моята пръчка!!! :shock: Саше, следващия път като се видим аз ще те снимам как мяташ, а после - ти мене! И ще си гледаме задълбочено грешките! Няма да се предаваме - щом другите могат и ние трябва да се научим!
Но преди това Бате Райко ще трябва да ми обясни тънкостите в ловенето на земноводни с изкуствена муха - майстор си , признавам те !!! Хващал съм каракуда на нимфа, ама жаба - не! Браво!

Всъщност, Бате Райко, не беше чак толкова зле откъм риба при тая рязка климатична промяна - случвало ми се е в жегите и капо да си тръгвам... :(
А днес поне всички се отчетохме с по някой "убавец".
Като тоя например:


:wink: :lol:Изображение

До нови срещи и весел празник, пък ако ни отпуснат веригата в понеделник може и да го полеем на ВЕЦ-а ...

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Последна промяна mecho puh на Чет Сеп 09, 2010 10:05 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 04, 2010 11:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Арна среща е била.Браво момчета,няма как да не ви е било хубаво. \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ Радвам се наистина.
Поздрави

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 05, 2010 9:24 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:28 pm
Мнения: 635
Местоположение: Пловдив
Хах, тая жаба как е праснала кадиса с коляно :lol: :lol: :lol: :lol:
Мнооояку!
Поздрави за излетчето, компанията и т.н.
Бъдете здрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 05, 2010 11:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:01 am
Мнения: 77
Местоположение: София
Отдавна ми беше мерак да направя едно мухарене с колеги, ето че се случи. Наистина беше прекрасна среща и особена чест за мен да бъда в компанията на Бате Райко и Мечо Пух-Ванката. Хем приятно, хем полезно - много добро изкарване беше, а и много неща научих за които имах явно доста погрешно виждане преди да бъда просветен. Всяка прекарана минута беше чисто удоволствие въпреки нежеланието на болшинството от рибките да ни удостоят с вниманието си.
Ванка, това с клипчетата определено ще е от полза, ти не че не предложи и тогава, ама нещо се смотаха нещата. Следващия път с удоволствие ще се поизложа пред обектива :) Направи ми впечатление на снимката ти, тоя кленчок какви са му тъмни всички перки, или просто аз не виждам добре. Такива "типажи" само по струма съм виждал.
Бате ми Райко - не се лъжете, както си е добряга, така и грам не прощава на която и да е жива твар преминала мерника му, ако пък и да не е риба, жабата нямаше шанс... :lol: :lol: :lol: За репортажа просто нямам какво да добавя-перфектен както винаги!!!
Благодаря още веднъж и на двамата за излета и съветите, чакам с нетърпение втора част - "Завръщането" :)
Ето и от мен една снимчица за цвят, на един от малкото бандити които благоволиха:
Поздрави на всички...
Изображение
...и весел празник.

_________________
When the game is over, all the counting`s done,
We were born to win, number 1.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 05, 2010 11:21 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Ся трябва да знаете, че в края на подобни мероприятия винаги, ама винаги, трябва да се прави разбор в седнало положение! :D

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 05, 2010 11:54 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
А, Ице, то такъв разбор винаги е с участие на "специалисти" от КАТ накрая ... Сакън! :lol: Аз съм виновен, защото бях спрял на другия паркинг - при ВЕЦ-а и прецаках цялата кондика ...

Саше, този юнак е от мястото, на което ти мяташе над водопада - там, при потопеното дърво както видя дъното е по-тинесто и това може да оказва влияние на "окраската". Освен това беше "мацка", а на тях може и да не им трябват червени плавници, за да плуват ... :lol: По тоя въпрос Данчо Савов и Стоянов могат да дадат вярната информация!
Жал ми е за тая река - язовира е пълен до горе, но "ряката" едва тече - пустите парици таковат мамата на цялата природа!
Представи си я сега тая вада с 25-30 см. по-високо ниво! Какви ли "торпили" ще държи? :roll:
До скоро!

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 05, 2010 12:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:01 am
Мнения: 77
Местоположение: София
Вероятно си прав Ванка, и аз изхождам от тия доводи за цвета, но... в скромния си стаж съм вадил рибки от почти цалото протежение на реката, включително и от по-тинести места, а точно там съх хващал кефалче с абсолютно същите размери и досега всички са били с ярко червено "оперение", затова веднага ми се наби на очи разликата. Абе какъв ще да е цвета, да ги има да ни радват.
Що се отнася до реката и нивото. Да определено съм съгласен с всичко, но представи си да беше така и да се врътне някоя торпила. Имайки предвид доволното количество народ дето се изсипва там, 90% заклети месари. Просто не искам и да знам какво би станало, ако тръгне слух, че там има подобни риби. Убеден съм, че сечта ще стигне до нечувани висини, няма да оцелеят и тия мушмуроци дето сега обикалят там. Само преди две седмици щеше да стане боя с един парашутист, малко по-нагоре по реката. Поне имаше благоразумието да се разкара на време, но като му слушах разсъжденията, просто тежко им на рибките. Та съм със смесени чувства. Да бяхме нормален народ, да искаме нормални условия, ама в сегашното положение просто не знам.

_________________
When the game is over, all the counting`s done,
We were born to win, number 1.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 05, 2010 5:11 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Поздравявам ви момчета за излетчето!Няма по хубаво нещо от компанията на колеги!Винаги човек наистина може да научи нещо ново!Поздрави!Роската!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 05, 2010 6:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Де бре, молодци :D :D !!
Мунчакис, баце, много я любим тая част с разбора в седнало положение, особено с потно юзче мускатова раЧия :D :D , ма Ванката е прав - живот и здраве ще акостираме за следващия сбор с градския транспорт и ще анализираме обстойно резултатите :wink: :wink: :wink: !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 06, 2010 7:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Ей юнаци , евала много кефите тъй да знаете :lol:.
Бате Райко , направо си избил рибата с жабешкия улов :lol: и аз имах подобен през пролетта :lol:.
Поздрави момчета и таквиз срещи на всеки пожелавам, носят повече
емоции и от най добрия улов :?.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 08, 2010 10:57 am 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 12:13 pm
Мнения: 144
Местоположение: Ловеч
Здравейте колеги.
Поздрави за приятното прекарване. Няма как иначе да е с такава колоритна фигура като Бате ви Райко.
Извинете, но пак ще се набъркам в темата за цвета на перките.
Не зависи от пола според мен. От опит знам, че женските дори са по-подчертано оцветени в червено от мъжките. Освен това са по-едри. Мъжкарите колкото и да са дълги, са кльощави.Обяснимо защо, особено след размножителния период. Тайната се крие най-вероятно в химическия състав на водата и характера на дъното. Наследствените фактори също са от голямо значение. Няма как ако всички кучета в глутницата са черни, новороденото да е бяло, освен ако в далечното минало баба му не е "съгрешила" с някой бял мъжкар.
До сега установявам обаче, че кефали с тъмно-сиви перки обитават водоемите в Южна България. Никой до момента, ако не греша, не е показал кефал с тъмни перки уловен в Северна България.
От тук нататък специалистите имат думата!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 08, 2010 11:29 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Стояне, здрасти!! Някалко пъти съм споменавал, че никъде не съм срещал някакво сериозно обяснение / или опит за такова / за тая особеност с перките на клендурите :roll: :roll: :roll: . За съжаление нямам познати ихтио- специалисти, за да ги попитам дали са правени някога някакви изследвания в тая връзка.... Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 09, 2010 10:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Срам ме е да си призная, но в понеделник самосиндиКАЛНО :oops: навестих участъка над Герман ...
Ряката ме посрещна ей тъй :
Изображение

Не се наложи да чакам дълго - още на 10-11-то подаване и един малчо се "обеси" ... Като го изкарах над водата и те ти изненадка :
Изображение

Какво ли му е отхапало опашката...? :roll:

Пак във вира от снимката се изредиха няколко по-едри батковци, като този :
Изображение

и този:
Изображение

Изображение


Как беше зинал - аха да ме глътне и мен ... :lol:
Вятър почти нямаше, така че се замъкнах към преливника, където ме посрещна една групичка дечица, с камъни в ръце, които се опитваха да направят дига, но без да влизат във водата ... :wink:
Риболовът отече и естествено тръгнах обратно към стадиона. Малко след нивите при едни потопени дървета се заиграх с дребосъците

Изображение

Изображение

Тоя последния го снимах 4 пъти - тъкмо да го щракна и той подскочи - такива смешни кадри на рибешки пируети не бях правил! Разгеле "засякох го" накрая ... 8)

По обратния път към возилото ме сепна сериозен плясък и не щеш ли като почна едно взимане на мухи - шаш и паника ! Пробвах около 15-16 различни модела и нищо ! нито виждам нещо да плува по водата, нито да се люпи ! Мистерия ! накрая намерих една имитация на мравка на #18 , вързах и моментално атака - колкото бърза и неочаквана беше, толкова бързо бе и откачането! :oops:
Бесен се прицелих в дупката под потопените корени на дървото отсреща и ... обесих мравката на клона над тях !!!!!!!!!!! :x Идеше ми да си ударя един по мордата ...
После пробвах още и още , но най-малката нуха бе на #16 - елк хеър, но уви гъст и едър и хич не ми помогна!!!
С тъга погледах още 10-ина минути "храненето" на юнаците и мога да се закълна, че бяха по-големите братя на тия запетайки дето аз ги лових ...

Нищо - ще има и другия път ! Сега ще повръзвам малко миджове за наказание .Човек се учи докато е жив ...
Хайде - до скоро и Наслука на всички !

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 09, 2010 10:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
И да не забравя - Бате Райко, на "езерото" под малкия преливник ( откъм Водонапорната кула) какво торпили са се навъдили ... Обаче няма как да се мята !!! :roll:
Ей така да ги погледа човек си струва дори !

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов